Park, bahçe ve sokakların aydınlatılmasında kullanılan bahçe aydınlatma direkleri İstanbul bölgesinde yer alan pek çok firma tarafından üretilen ve satışa sunulan aydınlatma direkleri arasında yer almaktadır. Yüksek basınçlı civa buharlı lambaların yerine tercih edilen bahçe aydınlatma direkleri aynı zamanda LED özellikli olarak da tasarlanarak sizlere sunulabilmektedir.

Dış mekanlarda kullanılabilecek şekilde tasarlanan bahçe aydınlatma direklerindeki armatürlerin dış kısımları camdan veya sert PVC malzemelerden üretilebilmektedir. Dış kısımlarında farklı renklerde plastik malzeme veya cam da bulunabilmektedir. Enerjinin bağlanacağı bölgeye kontak yuvaları düzeneği ve yanmaz özellikli PVC ya da porselen malzemeler ilave edilmiştir.

Çevresel Faktörlere Karşı Dayanıklı Bahçe Aydınlatma Direkleri

Armatürde yer alan kabloların bağlanacağı iletken bağlantı uçları ve kontakları dışında bu ürünler temas edilen yüzey ve dış yüzey açısından da yalıtkan özelliklere sahiptir. Günümüzde kullanılan park ve bahçe aydınlatma direkleri, kullanılacakları alanlara göre farkı özelliklerle karşımıza çıkarlar. Bu noktada seçim yaparken dikkat edilmesi gereken en temel detay ürünlerin hangi alanlarda kullanılacağı olmalıdır. Ayrıca ürünlerin güvenilir ve işlevsel özelliklere sahip olması da son derece önemlidir.

Uzun süre boyunca çalışacak olan bu ürünlerin enerji tasarruflu olarak çalışabilmesi enerji tüketimini optimum seviyelere getirir. Güvenilir ürünler seçilmesi ise uzun süreli kullanımlarda meydana gelebilecek riskleri ortadan kaldırabilmektedir. Çevresel faktörlere karşı dayanıklı olabilecek şekilde tasarlanan bahçe aydınlatma direkleri her mevsim kullanılabilir özelliklere sahiptir. Çizilmeler, darbeler, rüzgar ve yağışlı havalara karşı dayanıklı olan bahçe aydınlatma direkleri ek bir bakım veya onarım ihtiyacı hissetmeden ilk günkü gibi kullanabileceğiniz aydınlatma direkleri arasında yer almaktadır. İhtiyacınız olan ürünleri inceleyerek sizler de bütçenize ve ihtiyaçlarınıza uygun bahçe aydınlatma direklerine sahip olabilirsiniz.