Çim Üstü Aydınlatma Direkleri

Çim Üstü Aydınlatma Direkleri

Dış mekan aydınlatmalarını sağlıklı bir şekilde yapabilmek için iç mekan aydınlatmasında izlemiş olduğunuz yollardan daha farklı yollar denemeniz gereklidir. Dış mekanlarda ışığın çoğu zaman daha yetersiz kalmasından dolayı ışığı en kuvvetli şekilde yayabilecek ürünlere ihtiyacınız vardır. Çim üstü aydınlatma direkleri ile bahçe ve park gibi yerlerde ışıktan en etkili verimi alabilirsiniz.

Bu kategori toplamda 228 ürün içeriyor.

Çim aydınlatma direkleri, bahçelerde ve parklarda kullanılan ışıklandırmalardır. Bu ürünler, akşam saatlerinde ortalığın aydınlık olmasını sağlar. Bu durum hem güvenlik hem de estetik açıdan önemlidir.

Çim aydınlatma direklerinin birçok farklı tasarımı vardır. Herkesin bahçesinde isteyeceği bir çim üstü aydınlatma diğeri mutlaka vardır. Parklarda ve yürüyüş yollarında sıklıkla karşınıza çıkan bu ürünler dayanıklı materyallerden tasarlanmaktadır. Bu sayede uzun yıllar boyunca kullanabileceğiniz bu ürünlere sahip olabilirsiniz.

Çim üstü aydınlatma direkleri genel olarak güvenlik amacıyla kullanılır. Bununla birlikte dekoratif açıdan da önemli ürünlerdir. Bu ürünlerin yüzlerce farklı çeşidi vardır. Çeşitlilik sayesinde, dekorasyonu istediğiniz şekilde yapabilirsiniz. Farklı ölçü ve ebatlarda satın alabileceğiniz bu ürünler, hem yaz hem de kış aylarında keyifli zaman geçirmenize de yardımcı olacaktır.

Çim Aydınlatma Direkleri Çeşitleri

Çim aydınlatma direkleri birçok farklı özelliğine bağlı olarak çeşitlenmektedir. Bu ürünler öncelikle tasarım özelliklerine bağlı olarak farklı modellere sahiptir. Çim üstü aydınlatma modelleri genişlik ve yüksekliğine bağlı olarak birçok seçeneğe sahiptir. Aynı zamanda armatürler tasarım açısından da onlarca farklı alternatif barındırır. Kimi zaman daha modern görünümlü direkler tercih edilebilirken, kimi zaman klasik görünümlü bir model seçebilirsiniz. Bu durum tamamen bahçenizde yaratmak istediğiniz dekorasyona bağlıdır. Aydınlatma ürünlerinin lambaları da çok çeşitlenebilmektedir. Glob lambaya sahip modeller oldukça revaçtadır.

Dekoratif özelliklerinin yanı sıra, çim üstü aydınlatmalar teknik özellikleriyle de birbirinden ayrılır. Duy tipi, üretim materyali, önerilen ampul gücü gibi konularda farklı ürünler bulmak mümkündür.

Bu ürünler aynı zamanda bir ya da iki lambadan oluşabilmektedir. Bu noktada en önemli konu ihtiyaçlarınızdır. Bahçenizdeki ihtiyacınıza bağlı olarak birçok farklı modeli değerlendirebilir, kendiniz için en uygun modeli tercih edebilirsiniz.

Çim Aydınlatma Direkleriyle Keyifli Bir Ortam Yaratın

Çim aydınlatma direkleri, bahçelerinizde karanlık bir alan bırakmamak adına önemli bir güvenlik sağlar. Bununla birlikte aynı zamanda bahçenizde keyifli bir ortam yaratmanızı da sağlayacaktır. Soğuk kış aylarında bahçenize baktığınızda aydınlık bir dış mekân görmek, içinizi rahatlatacağı gibi estetik açıdan da son derece keyif verici olacaktır. Bunun yanı sıra yaz ve bahar aylarında akşam saatlerini bahçenizde keyifli bir şekilde geçirebilirsiniz. Arkadaşlarınız ve sevdiklerinizle aydınlık bir bahçede sohbet etmek herkesin hayalidir.

Çim üstü aydınlatma ürünleriyle birlikte, bahçenizde dolaşmak, evcil dostlarınızla eğlenmek de hayli keyifli olacaktır. Bu tip bir bahçe, dışarıdan da oldukça hoş bir görünüm sağlayacaktır.

Çim Aydınlatma Direkleriyle Güvenliğinizi Sağlayın

Çim aydınlatma direklerinin en büyük avantajı, güvenliğinize yönelik sağladığı katkıdır. Bu armatürler sayesinde bahçenizi tamamen aydınlık bir hale getirebilirsiniz. Özellikle çok büyük bir bahçeniz varsa, güvenlik çok daha önemli bir ihtiyaç haline gelecektir. Karanlık alanlar, kötü niyetli kişilerin kullanabileceği ortamlar yaratır. Çim üstü aydınlatmalar ile bahçenizin tamamını ışıklandırmak ise kötü niyetli kişileri bahçenizden uzakta tutacaktır. Bu sebeple bu aydınlatma direklerinden satın alarak bahçenize kurmanız önemlidir.

Bahçenizin tamamen aydınlık olmasıyla birlikte, hem herhangi bir hareketi çok daha net olarak görebilirsiniz hem de güvenlik kamerası gibi önlemler çok daha fazla işe yarar hale gelir. Bu sebeple bu tip alanlar için ihtiyacınız olan armatürleri satın alarak, gerektiği şekilde kurulum yapmanız gerekir.

Enerji Tasarrufu Sağlayan Çim Aydınlatma Direkleri

Çim üstü aydınlatma direklerinin en önemli avantajlarından biri ciddi bir enerji tasarrufu sağlamasıdır. Elektrik enerjisiyle çalışan aydınlatma armatürleri kullandıkları ampulün Watt değerine göre enerji tüketirler. Her armatür için tavsiye edilen ampul Watt değeri farklılık arz edebilir. Buna karşın Watt değeri ne olursa olsun, çim üstü aydınlatma armatürleri minimum seviyedeki enerji ile çalışmaktadır. Bu durum hem faturalarınıza olumlu olarak yansır hem de ekolojik olması açısından önemlidir.

Çim aydınlatma direklerinin tükettiği enerji, kaç tane kullanacağınıza da bağlıdır. Bunun yanı sıra güneş enerjili bahçe aydınlatma direkleriyle çok daha fazla tasarruf edebilirsiniz. Bu modeller, gündüz depoladıkları enerjiyi gece ortamı aydınlatmak için kullanmaktadır.

Çim Aydınlatma Direği Tasarımları

Çim üstü aydınlatma direkleri tasarım açısından oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir. Modern, klasik, rustik ya da bohem tarza uygun şekilde armatür bulmanız mümkündür. Bahçe aydınlatma direkleri işlevsel açıdan olduğu gibi tasarım açısından da son derece avantajlı ürünlerdir. Bu tasarımlardan evinizle uygun olanları tercih ederek, uyumlu bir bahçe dekorasyonu elde edebilirsiniz. Genellikle siyah renge sahip olan çim üstü aydınlatma direklerinin altın sarısı ve gri gibi farklı renklerini de tercih edebilirsiniz.

Daha sade ve düz tasarımlara sahip armatürleri tercih edebileceğiniz gibi aynı zamanda, birçok detayı içeren modellere de yönelebilirsiniz. Direklerin tasarımları birçok modelde düz iken, lambayı tutan bir çocuk şeklinde de tasarlanabilmektedir. Bu tasarım zenginliği sayesinde, bahçenizi geleneksel Avrupa sokaklarına benzer şekilde dekore edebilirsiniz. Bunun yanı sıra modern tarzda bir aydınlatma sistemi de oluşturabilirsiniz.

Çim Aydınlatma Direği Satın Alırken Dikkat Edilecekler

Çim aydınlatma direği satın alırken dikkat etmeniz gereken bir dizi unsur vardır. Bu unsurların başında ise ihtiyaçlarınız gelmektedir. Öncelikle beğendiğiniz direklerde kaç Watt değerinde ampul önerildiğine bakmalısınız. Watt değerine bağlı olarak daha az ya da daha fazla çim üstü aydınlatma tercih edebilirisiniz. Bunun yanı sıra boyları da oldukça önemlidir. İki metrelik bir çim aydınlatma direği tercih edebileceğiniz gibi, çok daha kısa olan modellere de yönelebilirsiniz.

Çim üstü aydınlatma direkleriyle ilgili en önemli konulardan biri de tasarımdır. Evinizin genel tasarımına uygun bir aydınlatma sistemi tercih etmeniz çok daha keyifli bir ortam yaratmanıza müsaade edecektir. Yine renk seçimini de buna göre yapabilirsiniz. Düz bir aydınlatma direği tercih edebileceğiniz gibi, birçok detay barındıran, motifli seçeneklere de yönelebilirsiniz.

Bu noktada unutmamanız gereken önemli detaylardan biri de, bu ürünlerin uzman bir elektrikçi tarafından kurulması gerektiğidir. Çim aydınlatma direklerinin kurulumu acemiler tarafından yapıldığında tehlikeli olabilmektedir.

Son olarak çim üstü aydınlatma direği fiyatlarını dikkate alarak, bahçeniz için en uygun ürünü seçebilirsiniz.

Çim Aydınlatma Direği Fiyatları

Çim üstü aydınlatma direkleri fiyatları, ürüne özel olarak değişiklik gösterir. Bu noktada birçok önemli kriter rol oynamaktadır. Öncelikle tercih edeceğiniz direğin hangi malzemelerden imal edildiği fiyatların belirlenmesindeki en önemli konulardan biridir. Yine aydınlatma bölümünün imalat materyali de fiyatları doğrudan etkiler.

Fiyatları etkileyen bir diğer faktör ise aydınlatma direklerinin tasarımlarıdır. Çok daha fazla detay içeren tasarımların fiyatlarında belirli düzeylerde artış görülmesi şaşırtıcı değildir. Bunun yanı sıra ürünün boyutları da fiyatların belirlenmesinde bir diğer önemli faktördür. Boyutlar büyüdükçe kullanılan materyal de artacağı için fiyatların da yukarı yönlü olduğunu gözlemleyebilirsiniz.

Fiyatlara etki eden diğer bir faktör boyadır. Daha kaliteli ve dayanıklı boyaların kullanılması ürün fiyatlarını da etkilemektedir. Bunun yanı sıra güneş enerjisi gibi ekstra özellikler fiyatlara doğrudan etki eder.

Yakan Aydınlatma, bahçeniz için aradığınız yüzlerce farklı çim üstü aydınlatma direği modeline sahiptir. Bu modeller arasından ihtiyaçlarınızı karşılayacak olan ürünü tercih edebilir, Yakan Aydınlatma’nın avantajlı fiyat tekliflerinden faydalanabilirsiniz.