Projektörler

Projektörler

Güvenilirlik, enerji verimliliği ve yüksek performans, dış mekan aydınlatma türlerinden olan projektör modelleri için kilit faktörlerdir. Bu tür aydınlatma ürünlerinin tüm yıl boyunca 365 gece kesintisiz olarak çalışması, uzun ömürlü bir tasarıma sahip olması gerektiğini göstermektedir. 

Yakan Aydınlatma olarak bina dış cepheleri, otoparklar, bahçe ve peyzaj alanları, her türlü açık alan ve yarı açık alan gibi birçok alanda güvenle kullanabileceğiniz projektör aydınlatma modellerini müşterilerimizle buluşturmaktayız. Dilediğiniz modeli tercih edebilirsiniz. Fiyat teklifi almak ve ürünlerimiz hakkında bilgi edinmek için web sitemizde yayınlanan iletişim kanalları aracılığıyla bize ulaşabilirsiniz.

Bu kategori toplamda 1 ürün içeriyor.

Projektör Nedir?

Projektörler, dış mekanda kullanılan bir tür aydınlatma cihazıdır. Belirli bir alan odaklanmak için döndürülebilen ve ayarlanabilir açılı bir ışına sahiptir. Dış aydınlatmalar arasında popüler ürünler arasında yer alan projektörler, farklı güçlere sahiptir. Projektör aydınlatma ürünleri, led projektör modelleri, halojen veya flüoresan modelleri gibi farklı türlere ayrılır. Ayrıca yere, duvara, herhangi bir nesne üzerine, direklere veya farklı türde bir yapıya monte edilebilir. Kullanım alanı son derece geniştir ve gereksinimlerinize uygun dış mekan aydınlatmaları için sitemizdeki ürünler arasından herhangi birisini seçebilirsiniz. 

Dış mekan projektörleri, genellikle bir anıt veya bayrak direği gibi sabit bir nesneye ışık tutmak veya spor sahaları, parklar, oyun alanları ve otoparklar gibi geniş alanları aydınlatmak için kullanılır. Ayrıca konser alanlarında, stadyumlarda ve açık hava restoranlarında da kullanılabilir. 

Karanlık alanları ışıkla aydınlatan projektörler, insanların kaymalara, takılmalara ve düşmelere neden olabilecek potansiyel tehlikeleri görmesini kolaylaştırarak güvenliği artırmaya yardımcı olabilir. Projektörler ayrıca suçları ve maddi zarara sebebiyet verebilecek pek çok kazayı önlemeye yardımcı olabilir. 

Projektörlerin Kullanıldığı Yerler

 • Otoparklar, araba yolları ve yürüyüş yolları
 • Geniş açık alanlar (verandalar, restoranlar, vb.)
 • Stadyumlar ve spor sahaları
 • Açık hava performans mekanları
 • Reklam panoları ve tabelalar

Projektör aydınlatma imalatçıları ve projektör üreticileri, kullanım alanına özel ürünler tasarlayarak; kullanıcıların aydınlatma ürünlerinden alabileceği faydayı maksimize etmeye çalışmaktadır. Her ürün farklı kullanım alanına ve farklı enerji verimliliğine sahiptir. Sayfamızda görüntülediğiniz ürünler hakkında detaylı bilgi almak için ürün sayfalarını ziyaret edebilirsiniz. 

Projektör Modelleri

Tadilat yapılırken evlerin dış bölümü bazen unutulur veya öncelikler listesinde alt sıralarda yer alır. Ancak evlerimizin ve bahçelerimizin girişini aydınlatmak hem güvenlik hem de sıcak aylarda evlerimizin dışında eğlenirken yeterli ışığımız olması açısından önemlidir.

Bahçenizin belirli alanlarını aydınlatmak için tercih edebileceğiniz duvara monte projektörler, ayaklı (direkli) projektörler, sundurma projektörleri, sensörlü projektörler, led projektörler, SMD led projektörler gibi farklı projektör modelleri arasından birisini tercih edebilirsiniz. Bahçe spot lambaları, dekoratif sokak lambaları gibi farklı şekilde isimlendirilebilen yüksek kalite standartlarına sahip dayanıklı modellere, Yakan Aydınlatma web sitesinden ulaşabilirsiniz. 

Spot Projektör Modelleri

Spot ışıkları, spot projektör modelleri, güvenlik ışıkları gibi farklı şekilde isimlendirilebilen bu modeller, güvenlik, yön bulma veya estetik amaçlar için belirli özellikleri vurgulayan odaklanmış bir ışıklandırma sağlar. Başka bir yere geniş ışık huzmeleri göndermeden belirli bir alanı vurgulamanıza izin verir.

Spot lambaların kullanıldığı yerler:

 • Tabela ve giriş yolları için aydınlatma
 • Mimarı veya peyzaj öğeleri için aydınlatma
 • Havuzlar, göletler ve çeşme gibi alanların çevre aydınlatması
 • Yürüyüş yolları için aydınlatma

Spot ışıkları, aydınlatma tasarımında çok yönlülük sunar. Yatay ve dikey olarak görsel vurgular oluşturmak ve mekanın ayırt edici özelliklerinin öne çıkmasına yardımcı olmak için kullanılabilirler.

Ancak çok fazla spot ışığı kullandığınızda, bir alanı aşırı aydınlatabilirsiniz. Amacınız geniş bir alanda geniş ışık huzmeleri oluşturmaksa, bu amaca uygun diğer dış mekan armatür türlerini düşünmek isteyebilirsiniz.

Duvara Monte Projektör Modelleri

Dış mekan dekorasyon çalışmalarında en çok kullanılan ürünlerden bir diğeri de duvara monte projektörlerdir. Yatay veya dikey olarak, kolay bir kurulumla projektörleri duvara monte edebilirsiniz. Bu aydınlatma ürünleri, özellikle vurgulanmak istenen duvar yüzeyleri için verimli bir aydınlatma sunar. Geceleri aydınlatılan alanlar, tıpkı gündüz aldığı ışık kadar aydınlatılabilir. Önemli olan ışık hüzmesinin hedeflediği alanı vurgulamasıdır. Yakan Aydınlatma web sitesi üzerinden duvara monte edilebilir ve direk gibi öğelere monte edilebilir ürünlerden dilediğinizi seçebilirsiniz.

Dış Mekan Projektör Uygulamaları

Bina Dış Mekanları: Binaları çevreleyen alanları aydınlatmak için kullanılan geniş geniş ışın desenli aydınlatma en popüler seçeneklerden birisidir. Bunun için duvara monte projektörler ve kanopi lambaları bu uygulamada kullanılan armatürlerin büyük çoğunluğunu oluşturur.

Otoparklar: Otoparklar çok geniş arazileri kapladığından, mümkün olduğunca geniş bir yüzey alanını kaplamak için geniş bir huzme ile yoğun bir lümen çıkışı üreten projektörler gerektirir. Bu nedenle, bu uygulama için kullanılan armatürlerin çoğunluğu projektörlerdir, ancak ayaklı lambalar ve spot lambaları bazen otoparkların binalarla veya bölme duvarlarıyla birleştiği alanlarda kullanılır.

Sokaklar ve Yollar: Sokaklar ve yollar gibi yoğun araç trafiğine sahip alanlar için en popüler armatür seçimi, uygulamanın FC gereksinimlerine ve son kullanıcıların estetik tasarım tercihlerine bağlı olarak sokak lambaları veya projektörlerdir.

Peyzaj: Peyzaj uygulamaları için aydınlatmanın temel amacı, ağaçlar, çimler ve işaretler gibi belirli özellikleri vurgulamaktır. Bu nedenle, daha az yer kapladığından ve belirli aydınlatma efektleri sağlamak için gruplar halinde düzenlenebildiklerinden daha küçük projektörler birincil seçimdir.

Bayrak Direkleri: Bu uygulama için açık ara en popüler armatür, direğin tabanına yakın bir yere monte edilebildikleri ve bayrak direğinin üstünü aydınlatmak için yukarı doğru gösterilebildikleri için projektörlerdir. Seçilen Watt miktarı direğin yüksekliğine bağlı olacaktır ve direğin yüksekliği arttıkça daha yüksek güç değerlerine sahip projektörler kullanılır.

Tabela: Değişen şekil, boyut ve konfigürasyonları nedeniyle, tabelalar esnek ve uyarlanabilir bir aydınlatma armatürü gerektirir. Projektörler bunun için en popüler ışık türüdür, çünkü birden fazla güç seçeneğine ve her türlü tabela aydınlatma tasarımında kullanılabilmeleri için farklı montaj seçeneklerine sahiptirler.

Bina Girişleri ve Çıkışları: Estetiğin ve güvenliğin öncelikli olduğu girişlerin çevresinde aplik ve direğe monteli ışıklar gibi projektör türleri kullanılmaktadır.

Projektör Seçimi

Dış mekan için ideal projektöre sahip olmak, ortama sıcaklık ve zarafet katar. Ayrıca, doğru aydınlatma ürünleri ile hırsızlara karşı önemli bir güvenlik tedbiri uygulayabilirsiniz. 

Dış mekan aydınlatması için göz önünde bulundurulacak pek çok faktör vardır. En önemlileri ise:

 • Aydınlatmak istediğiniz alan,
 • Ana amacınız (güvenlik, genel dekorunuzu geliştirmek, çevre düzenlemesini vurgulamak veya sadece genel aydınlatma sağlamak)
 • Bütçe

Bir verandaya, balkona veya herhangi bir arka bahçe alanını aydınlatmayı düşünüyorsanız, üstün tasarım özelliklerine sahip modellerimiz, hem gündüz hem de gece temiz havanın keyfini çıkarmanıza izin verecektir. Estetiğin ötesinde, işlevsellik birinci öncelik olmalıdır. Dayanıklı olmayan veya kullanımla kolayca yıpranabilecek bir ürün seçmek, vaktinizi ve nakdinizi boş yere harcamanıza neden olabilir. Dış mekanlar için özel olarak tasarlanan ürünlerimiz, yüksek kalite standartlarına sahip, uzun ömürlü ve şık tasarımlarla öne çıkmaktadır.

Projektör Fiyatları

Projektörlerin tasarımı, sağladığı lümen değeri, malzemesi, kalitesi ve aydınlatma ile ilgili her türlü özelliği fiyatına etki etmektedir. Projektör fiyatlarını etkileyen bu tür kriterlerin yanı sıra dayanıklılığı, uzun ömürlülüğü ve markası da belirleyici faktörlerdendir. Yakan Aydınlatma olarak her bütçeye ve her türlü gereksinime uygun ekonomik projektör fiyatlarıyla müşterilerimize hizmet vermekteyiz. Endüstriyel ve kişisel aydınlatma sistemleri için en iyi projektör modellerine sayfamızdan ulaşabilir, güvenle sipariş verebilirsiniz. 

Projektörler Hakkında Merak Edilen Sorular ve Cevapları

Projektör Ne İşe Yarar?

Projektörler, bina ve yapıların dış mekanları ile ticari pek çok açık alan aydınlatması ve güvenlik için kullanılan armatür türlerindendir.

Projektör Nasıl Çalışır?

Projektörlerin çalışma prensibi, diğer aydınlatma ürünleriyle benzerdir. Projektörün içerisinde yer alan yarı iletken malzemeden geçen elektrik sinyali, insan gözü ile fark edilebilen fotonları oluşturur. 

Projektör Nasıl Bağlanır?

Kullandığınız armatürün tipine bağlı olarak, dış mekan projektörlerinin kurulumu, kutuyla birlikte gelen kurulum kılavuzunu takip etmek kadar basit olabilir veya daha teknik bir kurulum gerektirebilir. Işıkların kablolarını bağlarken güvenliği sağlamak için elektrik uzmanlığına sahip bir kişi gerektirebilir. Genel olarak yalnızca elektrik bağlantısı ve gerekli montaj sağlandıktan sonra kurulum tamamlanmaktadır. 

Projektör Nasıl Kullanılır?

Tercih ettiğiniz projektör çeşidine bağlı olarak nasıl kullanılabileceği de değişkenlik göstermektedir. Duvara veya direğe monte edilebilen, yatay veya dikey olarak konumlandırılabilen, sabit veya açılı projektörler türlerinden gereksinimlerinize uygun olanı seçtikten sonra, kurulum talimatlarını takip ederek nasıl kullanıldığı ile ilgili bilgi sahibi olabilirsiniz. 

Projektör Ne Kadar Elektrik Yakar?

20W’tan 500W’a kadar pek çok güç değerine sahip projektör bulunmaktadır. Projektörlerin tükettiği elektrik miktarı hesaplanırken, bir saatte harcanman elektrik miktarı baz alınır. Örneğin 100W’lık bir projektör, 0,1kw/saat’lik bir tüketim yapar. Bu da 1 kW’lık elektrik tarifesinin 10’da 1’ine eş değerdir. Aynı güç değerine sahip bir projektörün 10 saat çalışması, toplamda 1 kW’lık bir tüketim olduğunu gösterir.