Duvar Bahçe Aydınlatma, Bahçe Aplikleri

Duvar Bahçe Aydınlatma, Bahçe Aplikleri

İç mekanlarınızda dekorasyona ve aydınlatma konusuna gösterdiğiniz özeni dış mekanlarınızda da göstermek istiyor ve ürün seçimi konusunda aklınızda soru işaretleri yer alıyor ise bahçe aydınlatma aplikleri kategorimiz sizler için ideal olacaktır.

Bu kategori toplamda 202 ürün içeriyor.

Müstakil bir evin yada güzel bahçelere sahip sitelerin vitrinleri hiç kuşkusuz bahçeleridir. Bahçelerin estetik ve güzel görünmesi birçok kişi için en istenilen özelliklerden bir tanesidir. Bahçe aydınlatma açısından en önemli ürünlerin başında gelen bahçe aplik modelleri birçok farklı kriterlere göre binlerce çeşitte olabilirler. Bahçe aplikleri sadece akşam karanlığında bahçenizdeki ışık kaynağı olmakla kalmaz aynı zamanda gündüzleri de estetik bir görünüm kazandırmaya yardımcı en önemli bahçe duvar tasarım elemanlarından bir tanesidir.

Bahçe aplikleri birçok farklı kriterlere göre farklı özelliklerde olabilirler. İhtiyaç duyduğu enerji türü, monte edildiği bölge, tasarımı, lamba şekli gibi birçok farklı özelliklere göre bu bahçe aydınlatma elemanları farklı kategorilerde ele alınabilir. Bu kategoriler çok daha fazla olabileceği gibi bu kategorilere alt kategoriler de eklenebilir. Eğer bahçenizin dekorasyonu için aplik modelleri arayışına girmişseniz bu kategorileri biraz daha yakından tanımakta fayda vardır.

Bahçe Aydınlatma Aplik

Bahçe aydınlatma elemanları arasında en çok tercih edilen modellerden bir tanesi duvara monte bahçe aplikleridir. Bu aplikler hem binanın bahçeye bakan duvarlarına monte edilebilir hem de bahçe duvarlarına monte edilebilir. Bu aplik modellerinin bahçe duvarlarına monte edilmesi için bahçe duvarının belli bir yükseklikte olması gerekir. Böylece hem bahçe hem de duvar çok daha şık bir görünüme sahip olmuş olur. Duvara monte edilebilir bahçe apliklerinin yanı sıra direğe monteli bahçe aplik modelleri de çok tercih edilen diğer bahçe aplik çeşitleri arasındadır.

Duvara Monte Bahçe Aplik Modelleri

Bahçe aydınlatma ürünleri arasında en çok tercih edilen modellerden bir tanesi olan duvara monte bahçe aplikleri tek olarak kullanılabileecekleri gibi belli bir sıra ya da uyum içinde de rahatlıkla kullanılabilirler. Her iki durumda da bu modeller bahçeye büyük bir zenginlik katarlar. Duvara monte bahçe apliklerinin bir diğer kullanım avantajı ise uzun ömürlü olmalarıdır. Bahçe işleri belli bir süreklilik ve bakım gerektiren bir durum olduğu için bu alanda ekstra iş gücünün ortaya çıkması pek istenmez.

Başka bir deyişle bahçenin bakımı, temizliği, budaması gibi birçok alanda ciddi sabır ve gayret isteyen bahçe işlerinde iş yükünü azaltacak her türlü tedbirin önceden alınması hem zaman olarak hem de maddi olarak ciddi bir israfa engel olmaya katkı sağlar. Bu katkılardan bir tanesi de kuşkusuz sağlam ve uzun ömürlü bir aydınlatma sistemidir. Bahçe aydınlatma ürünleri arasında bunu en iyi sağlayan modellerden bir tanesi de kuşkusuz duvara monte aplik modelleridir.

Bahçe aydınlatma konusunda tercihiniz duvara monte bahçe aplikleri şeklinde olacaksa dikkat etmeniz gereken birkaç nokta vardır. Bunlardan ilki bahçenizi tam olarak nasıl kullanacağınızı bilmenizdir. Bahçenizde nasıl etkinliklerin gerçekleştiğini yada gerçekleşeceğini bilirseniz seçeceğiniz bahçe aplik modeli de bahçenizin kullanımıyla uyumlu olacaktır. Bunu bir örnekle anlatmak çok daha iyi olacaktır.

Örneğin bahçe sadece dekorasyon ve dinlence olarak kullanılacaksa lamba bölümünde herhangi bir korumaya ihtiyaç olmayabilir ve bu modelleri rahatlıkla seçebilirsiniz. Ancak bahçeniz, çocuklarınız yada komşu çocuklarınız tarafından küçük bir spor alanı olarak kullanılıyorsa her türlü maddi hasara engel olmak için korunaklı modellere bakmak sizin için daha isabetli bir karar olacaktır.

Modellerimiz arasından bu söylediklerimizi birer örnekle çok daha anlaşılır hale getirebilir. Örneğin, Y.A.4896 ürün kodu ürünümüzün lamba kısmında herhangi bir koruma çerçevesi yada parmaklığı yoktur. Binanın yada bahçe duvarına asacağınız bu model çocukların sürekli olarak basketbol, futbol gibi oyunlar oynadığı bahçeniz için iyi bir seçenektir diyemez. Çünkü bu modelimiz ve bu modelimize benzeyen diğer korumasız modellerin cam bölümleri her zaman tehlike altındadır.  Bahçe apliğine bir topun gelmesi sonucunda çok büyük bir ihtimalle koruyucu cam kırılacaktır. Bu da bina için ekstra bir iş ve ekstra bir gider anlamına gelmektedir. Çoğunluklu olarak çocukların oyunlar oynadığı alanlarda korunaklı bahçe aplik modelleri çok daha fazla uzun ömürlü olurlar.

Duvara monte bahçe aplik modelleri kullanım zamanlarında sağladığı avantajlarının yanı sıra kurulumları esnasında da kullanıcısına büyük kolaylık sağlarlar. Çünkü bu aplik modelleri basit kurulum mantığı ile tasarlanmışlardır. Duvara monte edilmeleri için büyük bir tecrübeye yada bilgiye ihtiyaç yoktur. Bir matkap takımı yardımı ile duvara açılan delikler sayesinde montajı kolaylıkla yapılır.

Direğe Monte Bahçe Aplikleri

Direkli bahçe lambaları olarak bilinen bu aplik modelleri hem müstakil evler için hem de site bahçeleri için yaygın olarak tercih edilen bir diğer bahçe aydınlatma şeklidir. Direğe monte bahçe aplikleri adından da anlaşılacağı üzere bir direğe monte edilerek kullanılan aplik modelleridir. Bahçenizde ışıklı sokak ortamı yaratmak istiyorsanız bunu en iyi şekilde yapabileceğiniz en büyük ihtiyacınız direkli aplik modelleridir.

Duvara monteli aplik modellerinin aksine bu aplik modelleri kullanmak için bahçe içinde ekstra bir alan ayırmanız gerekir. Bunun için basit bir plan çizimi yeterli olabilir. Bu planda direkler arasında ne kadar mesafe olacağı, bahçenin hangi noktalarına monte edileceği gibi bilgiler yer almalıdır. Ayrıca olası kazaların önüne geçmek için bahçenizde araç park yerlerini de göz önünde bulundurmanız gerekir. Araçların park alanlarından uzakta ya da bahçenin 15-20 cm yükseklikte alanlarına konumlandırılan aplik direkleri daha sonradan oluşacak maddi kayıpların da önüne geçebilir.

Bahçe aydınlatması için direkli aplik modellerinin kullanımında direklerin konumlarının önemli olduğu bir diğer husus ise elektrik enerjisinden tasarruf sağlamaktır. Önceden planlanarak ve ince hesaplanarak yapılmış bir plan bahçenizde daha az enerjiyle daha fazla verim alınmasını sağlar. Böylece daha az elektrik faturası ile daha etkili biri bahçe aydıntlatması sağlamış olursunuz.

Direkli bahçe apliklerinin en büyük avantajlarından bir tanesi alternatif enerji kaynaklarının kullanımına imkan sağlamasıdır. Gelişen üretim teknolojileri sayesinde günümüzde günümüzde elektrik direklerinin üzerine konulan bir güneş enerjisi panelleri sayesinde bahçenizdeki apliklerin ihtiyaç duydukları enerjiyi güneşten alabilirsiniz. Aplik direkleri üzerinde konulan küçük bir güneş enerjisi paneli sayesinde gece boyunca yanacak olan bahçe apliklerinizi çalıştırabilirsiniz. Kolay bir montaj ve kullanıma sahip olan bu sistem kısa sürede kendini amorti edecek düzeyde bir tasarruf sağlamaktadır.

Solar aydınlatma ürünleri arasında en çok tercih edilen modellerden bir tanesi de solar enerjili direkli bahçe aplikleridir. Solar aydınlatma ürünleri neredeyse tüm yıl boyunca ihtiyaç duyduğu elektriği kendisi üretebilen basit aydınlatma ürünleridir. Tasarruflu ampullerin kullanımı ile daha verimli hale gelen bu modeller sadece konut bahçeleri için değil, okul, yurt gibi özel ve kamu kurumları için de ciddi bir tasarruf elemanı olarak tercih edilmektedir. Bu tür binalarda çok sayıda aydınlatma elemanına ihtiyaç duyulduğundan aylık anlamda büyük bir tasarruf sağlanmış olur. Ayrıca daha çevreci olmaları sebebiyle de aydınlatma şekli bir çok seçenekten çok daha çevre dostudur diyebiliriz.

Bahçe Aydınlatma Aplik Modelleri Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bahçe aydınlatması hem dekoratif anlamda hem de kullanışlılık anlamında dikkat edilmesi konulardan bir tanesidir. Binanın vitrini konumunda olan bahçenin görüntüsü birçok farklı dekorasyon elemanlarının kullanılması ile tasarlanabilir. Bu elemanlardan bir tanesi de bahçe aplikleridir. Peki bahçenizin en iyi ve en güzel şekilde aydınlatılmasını sağlamak için dikkat etmeniz gerekenler nelerdir? Bahçe aplik modelleri arasında ne tür farklılıklar vardır?Bahçe aydınlatma ürünleri seçerken nelere dikkat edilir?

Etkili bir bahçe aydınlatması için ilk yapılması gereken basit ve amatör de olsa bir çizim yapmaktır. Bahçenizi temsili olarak gösteren basit bir çizim ile hangi bölgelere aydınlatma elemanları kullanacağınıza karar vermelisiniz. Bahçe aplikleri arasında ne kadar mesafe olacağı, hangi konumlarda daha fazla aydınlatma sağlanacağı gibi bir çok önemli konu bu basit çizim sayesinde önceden düşünülmüş olur.

Basit planda hangi bölgelere aydınlatma uygulanacağına karar verdikten sonra sırada hangi tür bahçe aplikleri seçmek vardır. En yaygın olarak tercih edilen bahçe aplikleri duvara monteli bahçe aplikleri ve direğe monteli bahçe aplikleridir. Eğer bahçenizin durumu duvar monteli aplikler için uygunsa başka herhangi bir direğe yada alana ihtiyaç duymadan bahçenizi en iyi şekilde aydınlatabilirsiniz.

Ancak bahçenizde aydınlatmak istediğin alanda duvar monteli aplik çeşitlerini kullanmak mümkün değilse direkli bahçe aplikleri ilk tercihiniz olabilir. Direkli bahçe aplikleri farklı tasarımlarda oldukları için bu aydınlatma elemanlarını başlı başına bir bahçe dekorasyonu olarak düşünebilirsiniz. Farklı renk ve tasarım çeşitlerine sahip olan direkli aplikler bahçenize çok güzel görüntü katmak için en iyi dekorasyon elemanlarından bir tanesidir.

Bahçeniz için en iyi ve en verimli bir aydınlatma sistemi kurmak için bu konuda tecrübe sahibi yakınlarınızın bilgi ve fikirlerinden faydalanabilirsiniz. Her işte olduğu gibi bu alanda da önceden işi tecrübe etmiş, denemiş ve yapmış insanlardan yardım ve fikir almak sizi olası olumsuzluklardan koruyacaktır. Çünkü daha önceden bahçesi için aydınlatma sistemi kurmuş kişiler size olası sorunları ve en etkili yöntemleri söyleyeceklerdir.

Bahçenizde aydınlatmaların dışında başka dekorasyon elemanlarını da aydınlatma sistemi kurarken göz önünde bulundurmanız bahçenizin daha şık görünmesini sağlayacaktır. Diğer dekorasyon elemanları ile bir bütünlük oluşturan bahçe aplikleri çok daha şık bir görünüm sağlarlar. Diğer dekorasyon elemanlarının göz önünde bulundurulması estetik görünümün yanı sıra kullanım olarak da etkiye sahiptir. Yani bahçenin daha kullanışlı olması da dekorasyon elemanlarının bir bütün oluşturması adına önemlidir.

Sorunsuz bir bahçe aydınlatmasına sahip olmak için dikkat etmeniz gereken bir diğer unsur da ürünlerin kalitesidir. Gerek aplik kalitesi, gerekse aplikte kullanılan ampul kalitesi olsun sorunsuz bir bahçe aydınlatmaya sahip olmanın en önemli yolu kalite malzemedir. Kaliteli malzemelerden üretilmiş bahçe aydınlatma ürünleri uzun yıllar sorunsuz kullanım imkanı sağlar.

Sektöre yüzlerce üretici firma ve binlerce model arasında doğru ve kaliteli bahçe aydınlatma ürünlerine ulaşmak zor olabilir. Yakan Aydınlatma olarak 1964’ten beri birçok farklı aydınlatma alanında olduğu gibi bahçe aydınlatma alanında da her zaman en uygun ve en kaliteli ürünleri müşterilerimizle buluşturuyoruz. Yarım asrı aşkın tecrübemizle sektörümüzdeki her türlü teknolojik gelişmeyi takip ediyor ve sektörümüzün risklerini çok iyi biliyoruz.

Yılların vermiş olduğu bilgi ve tecrübeyi her zaman müşterilerimizle paylaşıyor ve sahip olmak istedikleri en iyi bahçe aydınlatma ürünlerini sunmak için her zaman önerilerde bulunuruz. Yıllar içinde oluşturduğumuz geniş servis ve bayi ağı ile Türkiye’nin bahçe aplikleri konusunda en ulaşılabilir firmalardan bir tanesi olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Bahçe aydınlatma için dikkat etmeniz gereken en önemli özelliklerden bir tanesi olan ürün markası konusunda Yakan Aydınlatma olarak müşterilerimiz tarafından hiç tereddüt etmeden tercih edilen bir marka olduğumuzu belirtmek isteriz.

Yakan Aydınlatma’yı sektördeki rakiplerinden ayıran en önemli özelliklerinden bir tanesi kaliteli ürünü her zaman en uygun fiyata müşterilerine ulaştırma anlayışı içinde olmasıdır. Bu anlayış kapsamında her zaman müşteri memnuniyetini ön planda tutuyoruz. Ürünlerimiz hakkında her türlü bilgiyi bayilerimizden ve müşteri hizmetlerimizden kolaylıkla alabilirsiniz.

Sitemiz üzerinden paylaştığımız iletişim bilgilerimizden bize ulaşarak hem toptan hem de perakende olarak her türlü konuda bilgi alabilirsiniz. Uzman ekibimizle bahçeniz için en kullanışlı ve en doğru aydınlatma sistemine birlikte karar verebiliriz. Tüm bu imkanlardan faydalanmak için yapmanız gereken tek şey bizimle iletişime geçmektir.