Kamera Direkleri

Kamera Direkleri

Kamera direkleri, kamera konsolları; Kameraların üzerine monte edilerek istenen görüş alanını görmenizi sağlar. Artan güvenlik sorunları ile birlikte güvenlik kamerası kullanan kişilerin sayısı da her geçen gün artmaktadır. Güvenlik kameraları hem işyerleri için hem de konutlar için standart olarak olması gereken özelliklerden bir tanesi olarak değerlendirilir.

Kameralar genellikle kamera konsolları ile kullanıldığı gibi gerek duyulan alanlarda kamera direkleri de tercih edilir. Güvenlik kameralarından en iyi şekilde faydalanmak için çok iyi konumlandırılmaları gerekir. Kameraların hangi bölgeyi görüş alanlarına alacaklarının en iyi yolu doğru bir şekilde monte edilmeleridir.

Kamera montaj elemanları kamera direği ve kamera konsolu olarak iki ana kategoriye ayrılır. Kameralarınızdan en iyi verimi almak istiyorsanız her iki montaj elemanını yakından tanımakta fayda vardır. 

Yakan Aydınlatma olarak aydınlatma ürünlerimizin yanı sıra kamera konsolları ve kamera direkleri çeşitlerimizi de müşterilerimizin tercihine sunuyoruz.

Bu kategori toplamda 17 ürün içeriyor.

Kamera Konsolu

Kamera konsolu görüntü alınmak istenen alanın yakınında bulunan duvar elemanlarına monte edilebilen bir üründür. Bu duvar elemanı bahçe duvarı olabileceği gibi binanın duvarlarından bir tanesi de olabilir. Kamera konsolları dayanıklı yapıları sayesinde hemen hemen her türlü güvenlik kamerasını rahatlıkla taşıyabilecek kapasiteye sahiplerdir. Birçok güvenlik kamerasının dış mekanlara kurulmasından dolayı bu malzemeler çevre koşullarına karşı oldukça dayanıklı olarak üretilirler.

Sitemizden sipariş verebileceğiniz kamera konsol türleri, seyyar tip her yere bağlanabilen kamera konsolu, kaynaklı tekli konsol, makaralı tekli konsol, makaralı çiftli konsol, makaralı üçlü konsol ve makaralı dörtlü konsol çeşitleridir. Bu kamera konsolları arasından tam olarak neye ihtiyacınızı olduğunu öğrenmek için kamera konsol türlerini yakından tanımakta fayda vardır. 

Seyyar tip her yere bağlanabilen tekli kamera konsolu 10 cm x 10 cm ölçülerindedir. 3 mm kalınlığına sahip çelik malzemeden ürettiğimiz bu ürünümüzün boyasında elektrostatik boya tercih edilmiştir. Adından da anlaşılacağı üzere bu kamera konsolu seyyar bir şekilde her yerde kullanılabilecek bir üründür. Sonraki zamanlarda kamera konumlarının değiştirilmesi gerektiği durumlar için seyyar tip tekli kamera konsolu daha az bir iş yüküne ihtiyaç duyar.

Seyyar tip kamera konsolu ile aynı malzeme özelliklerine sahip diğer bir tekli kamera konsolu ürünümüz ise kaynaklı tip tekli konsoldur. Bu modelimiz sabitleneceği yerde kaynağa ihtiyaç duyduğu için bu isme sahiptir. Kaynaklı tekli kamera konsolu sonradan değiştirilmeye ihtiyaç duymayan kamera konumlarında tercih edilen ürünlerden bir tanesidir. Bu ürünümüzün de ölçüleri 10 cm x 10 cm’ dir.

Aynı bölgede iki ters yönü göstermesi istenen kameraların montaj edileceği konsollar ise makaralı ikili konsollardır. Bu konsollar iki kamerayı birbirlerine ters bakacak şekilde konumlandırılmasını sağlar. Çelik gövde üzerinde açılmış bağlantı slotları sayesinde kameralar büyük bir ustalık yada beceri gerektirmeden kolaylıkla monte edilebilirler.

Tekli ve İkili kamera konsolları ürünlerimiz ile aynı malzeme kalitesi ve işçiliğe sahip diğer konsol ürünlerimiz ise üçlü ve dörtlü kamera konsolu çeşitlerimizdir. Çoklu konsol türlerinin sağladığı en önemli avantaj daha fazla görüntü alanını izlemek için kameraların daha az montaj alanına ihtiyaç duymasını sağlamaktır. Yani minimum alan kaplaması ise maksimum bir izlenim alanı sağlanır.

Kamera Direği

Kamera konsollarının yanı sıra sitemizde kamera direği çeşitlerimizi de aynı ürün kategorisi içinde bulabilirsiniz. Kameralarını montaj edeceğiniz alanda herhangi bir duvar elemanın bulunması halinde ihtiyaç duyacağınız ilk şey kamera direğidir. Kamera direği aydınlatma direkleri ile benzer olsa da daha ince yapıda olmalarında bir zarar yoktur. Çünkü kamera direklerinin taşıyacakları yük miktarı elektrik direklerine oranla daha azdır.

Sitemizdeki kamera direkleri TSE belgeli ince tanecikli çelik profillerden üretilmektedir. Bu yüzden bu ürünlerimiz her türlü olumsuz çevre koşullarına ve olası orta güçlü darbelere karşı oldukça dayanıklı malzemelerdir. Uzun yıllar sorunsuz kullanım sağlamasının en büyük nedeni ise bu kaliteli malzeme ile birlikte titiz üretim işçiliğinin uygulanmasıdır. Kamera konsollarında olduğu gibi güvenlik kamerası direklerinde de boya olarak elektrostatik toz boya kullanılmaktadır. Böylece ürünün metal gövdesi herhangi bir korozyona karşı daha dayanıklı bir hale gelir. Elektrostatik toz boya uzun yıllar herhangi bir ekstra bakım ve boyamaya ihtiyaç duymayacağı için hem maddi açıdan hem de iş gücü açısından büyük bir kolaylık sağlar.

Kamera direklerinin her ne kadar montajları kolay olsa da hem zamandan hem de zahmetten kaçınmak için montaj edilecekleri yerlerin öceden belirlenmesinde fayda vardır. Bunun için amatör şekilde bile olsa küçük bir plan yapmak ileride yaşanabilecek birçok olası olumsuz durumun önüne geçer. Kamera direklerinin ve kamera direklerine montaj edilecek olan kameraların da yine uzman kişiler tarafından yapılması birçok olumsuzluğun önüne geçer. Sitemiz üzerinde bulunan her türlü ürün hakkında daha detaylı bilgi almak ve sipariş vermek için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Müşteri temsilcilerimiz projeniz için uygun olan her türlü aydınlatma ürünlerini ve kamera montaj ürünlerini seçmenizde size yardımcı olacaktır.

Dış Mekan Koşullarına Dayanıklı Kamera Direği

Dış mekan koşullarından ve mevsimsel faktörlerden etkilenmeyecek biçimde dayanıklı malzemelerden üretilmiş olan bu ürünlerimiz Yakan Aydınlatma firması olarak sizlere tarafımızdan 2 yıl boyunca garantili bir şekilde sunulmaktadır.

Eğer dekoratif açıdan da yararlanabileceğiniz kamera direği arıyorsanız, bu kategorimizde yer alan ürünler sizler için ideal olacaktır. Tüm dış mekanlarınızın güvenliğinde uzun yıllar boyunca kullanabileceğiniz bu ürünlerimiz aynı zamanda uzun yıllar boyunca ekstra bakım ve onarım ihtiyacı hissetmeden kullanabileceğiniz ürünlerimiz arasında yer almaktadır.