Restoran Dış Mekan Aydınlatma

Restoranlar aydınlatmanın önemli olduğu işletmeler arasında yer alıyor. İç mekan kadar dış ortamda kullanılan ışıklandırma çalışması da son derece mühim. Özellikle akşam saatlerinde restoran dış mekan aydınlatma çalışması ile fark edilebiliyor. Bu yüzden kullanılan aydınlatma sisteminin dikkatli bir şekilde seçilmesi gerekir. Dış mekanlarda artık en yeni aydınlatma sistemleri tercih ediliyor. 

Elbette aydınlatmada mekanın konseptinin de önemli olduğunun altını çizmek lazım. Klasik stilde dizayn edilmiş olan restoran dış mekan aydınlatma için modern aplikleri tercih etmemeli. Bu durumda yine klasik dizaynı destekleyen bir duruşa sahip olan ürünlerin tercih edilmesi gerekir. Dekorasyonu tamamlayan unsurlara da dikkat etmek gerekiyor. 


Restoran Girişinde Hangi Aydınlatma Ürünleri Tercih Edilebilir?

Restoran aydınlatmalarında dış ortamda pek çok farklı aydınlatma armatürü tercih edilebilir. Örneğin girişte aydınlatma direkleri ile daha geniş bir alanın ışıklandırılması mümkün olabilir. Aynı zamanda seçilen ürünlerin ışığı güçlü bir şekilde iletmesi ve enerji kullanımında da bir tasarruf sunması gereklidir. Tüm bu beklentileri karşılayabilen çok sayıda farklı dış mekan aydınlatma ürünleri mevcut. 

Otopark bölümü için de yine aydınlatma direkleri tercih edilebileceği gibi zemin aplikleri de önerilebilir. Aynı zamanda spot aydınlatma ürünleri ile de dekoratif bir çalışma yapılabileceğini belirtmek isteriz. Çeşitli efektlerle restoranların giriş bölümünde şık ışıklandırma çalışmaları kolaylıkla yapılabilir. 

Eğer popüler restoranları incelerseniz aydınlatma noktasına ne denli özen gösterildiğini fark edebilirsiniz. Mekanlarda gerek stilin ön plana çıkarılması gerekse mevcut prestije vurgu yapılması için bu çalışmaların büyük bir özenle yapılması gerekiyor. Örneğin duvar aplikleri ile bu vurgu kolayca yapılabilir. Restoranın duvar bölümüne yansıtılan ışıklarla derinlik arttırılabilir. Yakan Aydınlatma ürün çeşitleri ile istenen her stilde ışıklandırma çalışmasının kolayca yapılabildiğini belirtmek isteriz. 

© 2019 | Yakan Aydınlatma - Dış Mekan Dekoratif Aydınlatma Mamülleri İmalat ve Ticaret | Tüm Hakları Saklıdır.