Bahçe ağaç ışıklandırması; bahçelerde yer alan oturma alanlarında ve açık hava ortamında rahat bir şekilde oturarak dinlenmek ve keyifli zaman geçirmek isteyen kullanıcılar için tasarlanmış ürünler arasında yer alır. Bahçelerde bulunan oturma alanları; farklı bahçe düzenlemeleri ve mobilyaları kullanılarak oluşturulur. Bu düzenlemeler arasında en önemli yeri olan ise her zaman bahçe aydınlatma ürünleridir. Çünkü bahçeler yazın sıcak havalarda, sabah-akşam en sık vakit geçirilen yerlerdir. Bahçe aydınlatma modelleri ise gece ve gündüz bahçede güzel zaman geçirmek isteyenlerin aydınlatma ihtiyacını karşılamaya yardımcı olurlar. Bu ürünler olmadığında, bahçe ortamında rahat hareket etmek mümkün değildir.

Bahçe Ağaç Işıklandırması Çeşitleri

Her insan akşam bahçesinde rahat hareket etmek ve unutulmaz anlar yaşamak ister. Bu yüzden bahçe aydınlatma lambası kullanmak, kişilerin bahçelerinde sosyal aktivite ya da keyifli zaman geçirmesine fırsat verir. Bahçe ağaç ışıklandırma sistemleri göz önünde bulundurulduğunda, bu aydınlatma sistemleri içerisinde kullanılan birçok farklı ürün modeli söz konusudur. Kullanılan bahçenin özelliklerine ve ürünün kullanım amacına göre Yakan Aydınlatma web sitesinde birçok farklı aydınlatma ürünü bulmak mümkündür. Her yıl değişen trendlere bağlı olarak, dikkat çeken ve ihtiyaca yönelik üretilen bahçe ağaç ışıklandırma sistemleri şu şekilde sıralanabilir:

 • Güneş Enerjili Bahçe Aydınlatma: Güneş enerjili bahçe aydınlatma modelleri, son yılların en çok tercih edilen aydınlatma çeşidi olarak karşınıza çıkar. Bahçe ve tüm açık alanlarda artık sıklıkla kullanılan bu ürünler, yaşam alanını ve fazla vakit geçirdiği alanları aydınlatmak isteyen kullanıcıların rağbet ettiği bir seçenektir. Güneş enerjisi bahçe aydınlatma modelleri; çevre dostu, enerji tasarrufu sağlayan seçenekler arasında yer aldığından, güneş ışığından verim alınarak enerji kaynaklarının ayrıcalıklı özelliklerini avantaja çevirir. Bu modeller, gün boyu güneş ışığından aldığı enerji ile hava kararmaya başladığında otomatik olarak yanar. Bu yüzden güneş enerjili bahçe aydınlatma modelleri, bu yüzden hem çok pratik hem de ekonomik bir çözüm olarak nitelendirilir,
 • LED Işık Şeritli Bahçe Aydınlatma Modelleri: LED ışık şeritli bahçe aydınlatma modelleri da günümüz şartlarında en fazla tercih edilen modeller arasındadır. Bu LED ışık şeritler, bahçe ağaç ışıklandırması konusunda ortamın havasını bir anda değiştirecek sıcacık bir ambiyans yaratır. İstenilen uzunlukta ve kullanım konforu sunan esnek yapısıyla bulunabilen LED şeritli bahçe aydınlatma modelleri, kişisel zevklere uygun şekilde dekor edilebilir ürünlerdir. Ağaç dallarına ya da bahçe çitlerinin etrafına, oturma alanının verandasına yerleştirilebilir bir seçenek olan bu ürünler, her türlü duruş ile güzel loş bir aydınlatma oluşturarak bahçe ortamına bambaşka bir dokunuş katacaktır,
 • Doğal Bahçe Aydınlatma: Doğal bahçe aydınlatmaları, bahçelerde doğal bir enerji yaratarak çok şirin bir görüntü oluşturur. Akşam saatlerinde çok keyifli zamanlar geçirmek ve loş bahçe aydınlatmalarının gölgesinde müzik dinlemek ya da kitap okumak oldukça güzeldir. Bahçe aydınlatma trend modelleri, doğal malzemelerden üretilen sade aydınlatma armatürleri bahçenin bitki örtüsüyle bütünleşecek şekilde konumlandırıldığında eşsizdir,
 • Bahçe Aydınlatma Direkleri: Bahçe aydınlatma direkleri, bahçe ya da tüm açık alanlar için tercih edilebilir olan dikkat çeken modeller arasında yer alır. Aydınlatma sistemleri içerisinde bahçeler için çok sık bir şekilde tercih edilen aydınlatma direği, genel yapısı itibariyle birçok alanda ortamı yeterince aydınlatabilir. Bahçe aydınlatma direkleri, genel olarak yürüyüş yolu ya da oturma alanlarının çevre kısmına konumlandırılır,
 • Ağaç Feneri Bahçe Aydınlatmaları: Ağaç bahçe aydınlatmaları, son yılların en dikkat çeken aydınlatma seçeneklerinden biridir. Özellikle çardak gibi oluşturma alanlarına çok fazla yakılan ve büyülü bir ortam oluşturan ağaç bahçe aydınlatmaları, sıklıkla rağbet gören bir aydınlatma çözümüdür. Bahçe içerisinde yer alan restoran ve kafeler için ideal bir seçim olmanın yanı sıra, ağaç dallarına ya da gövdelerine spot ışıkların ya da ışık halkalarının yerleştirilmesi ile üretilen ağaç bahçe aydınlatmaları görsel olarak son derece etkileyicidir,Glop aydınlatma gibi ürünlere web sitemizden ulaşabilirsiniz
 • Solar Lamba Bahçe Aydınlatmaları: Güneş enerjisini kullanarak aydınlatma ihtiyacına yanıt veren en işlevsel ürünler her zaman solar aydınlatmalardır. Bu ürünler güneş enerjisinden faydalanırken, güneş panelleri aracılığıyla bu enerji kaynaklarını elektriğe dönüştürür. Düşük ışıklı alanlarda, bahçe ve açık alanları aydınlatmak için olmazsa olmazdır. Solar lambalardan üretilen bahçe aydınlatmaları, herhangi bir elektrik yapısına ihtiyaç duymadığı için doğal olarak kurulumu da son derece basittir. Ek elektrik bağlantıları ve kablolama ihtiyacı olmadığı gibi, lambaları istenilen yerlere yerleştirmek için yalnızca uygun güneş alanlarını tercih etmek yeterli olacaktır. Son derece estetik bir bahçe görüntüsü yaratacak bu lambalar, yürüyüş alanlarına yerleştirildiğinde eşsiz bir hava oluşturur.

Bahçe Ağaç Işıklandırma Sisteminin Avantajları

Bahçe aydınlatma ürünleri, açık hava oturma alanları için son derece avantajlıdır. Ayrıca esnek ve estetik bir görünüm yaratması bu aydınlatma sistemlerine olan ilginin artmasına neden olur. Bahçe aydınlatmalarının avantajları ise ilk olarak akşam saatlerinde bahçenizde rahat hareket edebilmenizi ve güvenlik açısından evinizin bahçelerinin aydınlık olmalarını sağlar. Diğer yandan bahçe aydınlatmalarının estetik bir zenginlik katması, çekici ve etkileyici bir bahçe ortamı yaratması ilgi çekici ürünler olmasını sağlar.

Bahçe Ağaç Işıklandırması

Bahçe aydınlatma modelleri; bahçede bulunan yürüme ve yürüyüş yollarını aydınlatarak güvenliği artırır. Bahçe aydınlatma modelleri sayesinde yaratılan farklı ışık efektleri, bahçede atmosferik bir etki yaratır. Öyle ki romantik bir akşam yemeği için loş bir aydınlatma sistemi kurmak, eğlenceli bir parti için renkli ışıklar ya da sakin bir ortam için yumula bir aydınlatma seçimi yapabilirsiniz.

Bahçe ağaç ışıklandırmaları, akşam saatlerinde keyifli vakitler geçirilen bahçe ortamında, açık hava mekânlarında hem estetik bir görüntü yaratır hem de güvenliği artırır. Bahçe aydınlatmaları ile oluşturulan yaratıcı fikirler sayesinde bahçe ortamında etkileyici ve ilgi çekici bir aydınlatma düzeni oluşturmak mümkündür. Özellikle özgün dekorasyon fikirleri olan kişileri bahçe ağaç ışıklandırma ürünlerinin avantajlı özelliklerinden faydalanma konusunda oldukça başarılıdır. Bahçede ağaçlara yerleştirilen LED ışıklar ve yürüyüş yollarına yerleştirilecek solar lambalar ya da gömme ışıklar, yer seviyesine yerleştirilen spor ışıklar bahçeye görsel olarak dikkat çekici bir güzellik katar. Diğer yandan büyük saksılara yerleştirilen ya da bitkilerin altına yerleştirilen LED ışıklar, bahçe ortamında çok güzel bir etki oluşturur. Ayrıca bahçedeki heykeller ya da diğer dekoratif unsurları vurgulamak için spot ışıklar tercih edilebilir. Renkli LED ışıklarla bahçenize sizi yansıtan özgün bir dokunuş ile canlılık katabilirsiniz.

Bahçe ağaç ışıklandırma seçiminde dikkat edilmesi gereken noktalar şu şekilde sıralanabilir:

 • Aydınlatma türleri,
 • İstenilen ışık rengi,
 • Estetik görünüm
 • Tasarruflu aydınlatma seçenekleri,
 • Dayanıklılık ve kalite,
 • Aydınlatmanın amacı,
 • Alana göre enerji verimliliği,
 • Pratik bakım ve montaj.

Bahçe ağaç ışıklandırmaları, genel olarak temiz ve çevre dostu olan güneş enerjisi ile çalışan lamba seçeneklerinden tercih edilir. Özel üretim olan bir lamba tercih edilmediği sürece, gündüz güneş ışığından alınan enerji sayesinde akşam olup hava karardığında bahçe aydınlatması otomatik olarak yanar. En iyi bahçe aydınlatma sistemini kurmak için bahçenin aydınlatma ihtiyacı ve tasarımı önceki aşamada en doğru şekilde planlanmalıdır. Bahçe aydınlatması için birbirinden farklı türde ışık kaynakları kullanmak mümkündür. Diğer yandan hayal edilen görüntüyü oluşturmak için aydınlatma armatürlerini doğru şekilde yerleştirmek son derece önemlidir.

Bahçe Aydınlatma Çözümleri Yakan Aydınlatma ’da

Aydınlatma ihtiyacı; estetik ve güvenilir bir aydınlatması ile yaşam alanlarının olmazsa olmazıdır. Bu konuda hangi firmanın tercih edildiği ise önemli bir detaydır. Yakan Aydınlatma, bu noktada üst düzey kalite standartlarında bahçe aydınlatma ürünlerini bir arada bulabileceğiniz son derece profesyonel bir firmadır. Uzun süredir bu konuda verdiği nitelikli hizmetlerle rakiplerinden bir adım öne çıkan firmamız sayesinde, estetik ve dikkat çekici aydınlatma çözümlerine tek tıkla sahip olabilirsiniz. Söz konusu aydınlatma ihtiyacına akılcı ürünlerle yanıt vermek olduğunda, Yakan Aydınlatma her zaman en doğru adrestir.