Solar, Güneş Enerjili Sokak ve Bahçe Aydınlatmaları

Solar, Güneş Enerjili Sokak ve Bahçe Aydınlatmaları

Sokak ve bahçe aydınlatma ürünleri arasında yer alan solar lamba modelleri, güneş enerjili bahçe aydınlatmasında dekoratif ve gerçek aydınlatma olarak iki ana grupta ele alınabilir. Bu ürünler, içerdiği güneş panelleri vasıtasıyla gün ışığından enerji depolar ve hava karardıktan sonra otomatik veya manuel olarak ortamın aydınlatılmasını sağlar. Özellikle çevreci tüketiciler tarafından yoğun ilgi gören solar sokak lambası ürünleri, elektrik tesisatı olmayan bölgelerde güneş enerjili aydınlatma olarak sorunsuzca hizmet eder.

Bu seri toplamda 50 ürün içeriyor.

Solar Bahçe Aydınlatma 

Solar aydınlatma, aydınlatma için gereksinim duyduğu enerjiyi güneşten temin eden ürünlere ve aydınlatma sistemlerine verilen isimdir. Güneş enerjisi ile çalışan bu lamba ve sistemler, elektrik bağlantısı olmadan aydınlatılması istenen ortamın ışıklandırılmasını sağlar. Bu sayede elektrik faturası ödemeden, yalnızca güneş enerjisi ile istediğiniz yeri aydınlatabilirsiniz. Birçok güneş enerjili aydınlatma sistemi, otomatik olarak akşam saatlerinde aktif hale gelir ve güneşin doğuşu ile birlikte kapanır. Solar aydınlatma ürünlerinde pek çok güç seçeneği vardır. 50w, 100w, 150w, 200w şeklinde devam eden, ihtiyaca ve kullanım alanına göre seçilebilen ürünlerimiz, yüksek kalite standartlarına sahip, dayanıklı ve uzun ömürlü ürünlerdir.

Solar Aydınlatma Direkleri

Güneş enerjili aydınlatma direği kullanmak, kullanıcılar için birçok avantajı beraberinde getirir. Teknolojinin her geçen gün gelişmeye devam etmesi, güneş enerjili sokak aydınlatma direği ile güneşin sonsuz ve temiz enerjisinden sınırsızca faydalanma imkanını sunmuştur. Kullanılan en temiz ve çevre dostu enerji kaynağı olan güneş enerjisini kullanarak çalışma prensibine sahip olan güneş enerjili bahçe aydınlatma direği, gün içerisinde enerji depolayarak güneş battığında aktif şekilde kullanılabilir. Dolayısıyla bu sistem sayesinde hava kirliliğini engellerken, karanlık havada kişilerin aydınlatma ihtiyacını karşılamak için uygun bir tercih olarak değerlendirilebilir. Güneş enerjili sokak lambası fiyatları ise kullanılan aydınlatma direğinin özelliklerine ve firma seçimine göre değişiklik gösterebilir. Bu noktada müşterilerin istek ve ihtiyaçları dikkate alınmalı, sonrasında buna en uygun güneş enerjili sokak aydınlatma direkleri kullanılmalıdır.

Solar Bahçe Aydınlatma Modelleri

Solar bahçe aydınlatmasının pek çok endüstride ve kişisel kullanımda tercih edildiği günümüzde, enerji kaynaklarının yakın bir gelecekte tükeneceği gerçeği, bilinçli insanların bu tür ürünlere yönelmesine ve bundan da öte bir gereksinim haline gelmesine neden oldu. Solar bahçe aydınlatma modellerindeki çeşitlilik de insanların daha çok ürün arasından dekoratif zevklerine ve ihtiyaçlarına uygun ürünlerin kullanılmasını sağladı. Biz de Yakan Aydınlatma olarak dış mekanlarınızda kullanmaktan keyif alacağınız, ekonomik ve estetik ürünleri sizlerle buluşturuyoruz. Sayfamızdan solar bahçe aydınlatma modellerini inceleyebilir, yine web sitemiz aracılığı ile fiyat teklifi alabilirsiniz.

Modern Solar Bahçe Lambaları 

Solar enerji (güneş enerjisi) ile çalışan aydınlatma sistemlerinde, modern hatlara ve özel tasarımlara yer verdiğimiz ürünlerimiz, bahçenize beklentilerinizin de ötesinde bir canlılık katacaktır. Farklı yükseklik, watt ve tasarım bileşenleriyle sayfamızda yer verdiğimiz modern solar bahçe lambaları, güneş enerjisine bağlı, hareket sensörlü (bazı modellerde), her türlü dış mekan şartlarına dayanıklı, ekonomik ve kaliteli ürünlerdir. 

Dekoratif Solar Bahçe Lambaları

Dekoratif solar bahçe lambaları, yol kenarında, site içinde, müstakil yapıları çevreleyen yeşillik ve çimlik alanlarda, parklarda, yürüyüş yollarında ve daha pek çok yerde kullanılan, estetik yapısıyla öne çıkan aydınlatma ürünü türlerindendir. Güneş ışınlarından enerji alan ve gece boyunca bahçenizi aydınlatan bu ürünler, özgün tasarımları ile kullanıcıların beğenisini topluyor. Geniş model seçenekleri ve ürünlere ait teknik bilgiler için ürün sayfalarını ziyaret edebilir veya “İletişim” sayfası üzerinden müşteri temsilcilerimizden destek alabilirsiniz.  

Solar LED Bahçe Lambaları

LED lambalar, geleneksel CLF lambalara ve halojen lambalara göre hem enerji tasarrufu yönüyle öne çıkan hem de estetik tasarımları ve her verimli aydınlatma kabiliyeti ile hem iç mekan hem de dış mekanlar için en avantajlı aydınlatma ürünlerindendir. LED bahçe lambaları aynı zamanda uzun ömürlü ve çevreci bir aydınlatma sağlar. Çalışması için gerekli olan enerjiyi gün ışığından temin eden solar LED bahçe lambaları, hareket sensörlü ve sürekli (geceleri) yanan ürün seçeneklerine göre sizlere sunulmaktadır. İhtiyacınızda göre dilediğiniz ürün grubu arasından seçiminizi yapabilirsiniz. Eğer yalnızca yaya trafiği söz konusu olduğunda, yani hareket sensörü bir cisim algıladığında aktif olmasını istiyorsanız, hareket sensörü özelliği bulunan LED sokak lambalarını tercih edebilirsiniz. Bunun yerine akşam olduğunda çalışmasını ve gece boyunca açık kalmasını istiyorsanız, otomatik LED bahçe lambalarını tercih edebilirsiniz. 

Solar Sokak Lambası Fiyatları

Her bütçeye ve her ihtiyaca uygun pek çok farklı sokak lambası bulmak mümkün. Aydınlatılması planlanan alanın büyüklüğü ne kadar? Ne amaçla aydınlatılmak isteniyor? Sürekli mi çalışması gerekiyor yoksa yalnızca hareket algılandığında mı çalışması gerekiyor? Bu sorulara vereceğiniz yanıtlara göre gereksinimlerinize uygun bir solar bahçe lambası düşünebilirsiniz. Solar sokak lambası fiyatları, lambanın türüne, sağladığı ışık şiddetine (lümen), panel özelliklerine, hareket sensörü, vb. özelliklerine göre değişkenlik göstermektedir. Yakan Aydınlatma’nın yüksek kalite standartlarına sahip ürünleri ile bütçenize uygun bir alışveriş yapabilirsiniz.

Solar Bahçe Aydınlatma Setleri

Bahçe aydınlatma direği ve solar sokak lambası gibi tekli ürün gruplarına ek olarak set halinde alabileceğiniz ürünler de bulunuyor. Genellikle sokak lambası direği ve güneş paneli (solar panel) ve gerekli olan montaj parçaları dahil olmak üzere solar bahçe aydınlatma setlerini tercih edebilirsiniz. Setlerde yer alan tüm parçalar birbiriyle uyumludur ve gerekli montaj talimatı ile birlikte sunulmaktadır. Evinizin bahçesi veya farklı bir açık alan için firmamızdan satın alacağınız ürünlere ilişkin tüm montaj bilgileri ve kullanım kılavuzu, paket içeriğinde eksiksiz olarak yer almaktadır. 

Güneş Enerjili Bahçe Aydınlatma

Dış mekan aydınlatma ürünleri arasında en popüler seçeneklerden birisi olan güneş enerjili bahçe lambaları, sadece içerisinde yer alan güneş pilleri ve güneş panelleri ile elektriğin olmadığı yerler için harika ürünlerdir. Aynı zamanda temiz enerji kullanımına önem veren kişi ve kurumlar için de çokça tercih edilmektedir. Kısa süre içerisinde yatırım maliyetini karşılayan ve içerdiği solar sistem ile yıllar boyu kullanacağınız enerjiye para harcamazsınız. Elektrikle çalışan aydınlatma ürünleriyle dekoratif ve dayanım anlamında herhangi bir eksiği bulunmayan, sadece harcadığı enerjinin temin edilme şekline göre farklılığı bulunan bu ürünler, onlarca farklı model çeşitliliği ile web sitemizde.

Güneş Enerjili Bahçe Aydınlatma Modelleri

Solar, güneş enerjili, güneş panelli, güneş pilli, vb. çeşitli isimlerle anılan ve son yıllarda geliştirilen daha uzun süre dayanan ürün gruplarıyla tüketicilerin ilgisini çekmeyi başaran bahçe aydınlatma ürünleri ile dış mekanlarınızı canlı bir şekilde aydınlatabilirsiniz. Hem bahçenizde yer alan ağaçlar, oturma alanları, yürüyüş yolları gibi unsurları üstün aydınlatma teknolojisi ile öne çıkarır hem de enerjide bağımsız olmanızı sağlar. 

Güneş enerjili bahçe aydınlatma modellerinde modern, klasik, yuvarlak, yeşil ışık, kare, vb. pek çok tasarım ve geometri özelliği bulunmaktadır. Hayal ettiğiniz dış mekan aydınlatma tasarımı için ihtiyaç duyacağınız ürünlere Yakan Aydınlatma web sitesinden ulaşabilirsiniz. Dış mekan aydınlatma ürünlerinin tümü yağmur, kar, don, şiddetli rüzgar, vb. durumlara karşı dayanıklıdır. Uzun ömürlü bir kullanım avantajı sunar.

Güneş Enerjili Bahçe Lambası Fiyatları

Tüketicilerin daha iyi aydınlatma özelliği sunan tasarruflu ve yüksek teknolojili lambalara olan ilgisinin artması, bahçe aydınlatma endüstrisinde ürün çeşitliliğin artmasını ve özel ihtiyaçlar için ergonomik tasarımlara sahip yeni modellerin üretimini mümkün hale getirdi. Bu ürünlerin en çok takdir edileni ve beğenileni çevreci özelliği ile ön plana çıkan güneş enerjili bahçe lambalarıdır. Gün battıktan sonra gün içerisinde güneşten depoladığını enerji ile ortamın aydınlatılmasını sağlayan bu ürünler, her bütçeye ve her ihtiyaca uygun seçeneklerle tüketicilerin beğenisine sunuluyor. Güneş enerjili bahçe lambası fiyatları, lambanın sağladığı ışık şiddeti miktarına, lambanın tasarımına, barındırdığı pil teknolojisine, vb. farklı faktörlere göre değişebilmektedir. 

Güneş Enerjili Bahçe Aydınlatma Setleri

Bahçe aydınlatma ürünlerinden bazıları duvara monte edilebilen, bazıları ise direkler ile zemine bağlanabilen tasarımlara sahiptir. Yerden yükseklikleri ise 2 m ila 20 m arasında değişebilmektedir. Kamu alanlarında ve çok kalabalık alanlarda yerden daha yüksek ve daha fazla ışık şiddeti sağlayan ürünler tercih edilirken, yürüyüş yollarında, ev ve çiftlik gibi yaşam alanlarının çevresinde, avlularda, restoran ve cafelerde, otoparklarda, vb. alanlarda yere daha yakın ürünler tercih edilmektedir. Bu ürünler bağlantı aparatları (bahçe direği ve montaj için gerekli diğer aparatlar) ile bir set olarak kullanıcılara ulaştırılmaktadır. Güneş enerjili bahçe aydınlatma setleri için ürünlerimize göz atabilirsiniz.

Güneş Enerjili Sokak Lambası Kullanmanın Faydaları

Bahçenizi aydınlatmak için güneş enerjili solar sokak lambası kullanmayı tercih etmek için pek çok nedeniniz var:

Kablolama Gerekmez: Pek çok arazi tipi için kablolama gerçekten zorlu bir süreçtir. Eğer yaşadığınız bölgede bir elektrik tesisatı yoksa zaten mecburi olarak güneş enerjili solar lamba kullanmanız gerekir. Yalnızca montaj aparatları ile istediğiniz bir alana yerleştirebileceğiniz bu ürünler, konumunu değiştirmek istediğiniz zaman için de büyük kolaylık sağlar. Sadece söküp yeni konumuna yerleştirebilirsiniz. 

Elektrik Kullanmaz: Elektrik şebekesine bağlı kalmadan geceleri bahçenizi aydınlatmanızı sağlar. Gün içerisinde depoladığı enerji ile kesintisiz (gün ışığı olan günlerde) bir aydınlatma deneyimi sunar. 

Daha Uzun Ömür: LED ampuller ve güneş paneli teknolojisi kullandıkları için güneş ışıkları tipik olarak diğer aydınlatma türlerinden daha uzun süre dayanır.

Çevre Dostu: Şebekeden gelen fosil yakıt bazlı elektrik yerine güneşten gelen yenilenebilir enerji ile çalışırlar.

Esnek Kullanım İmkanı: Elektrik prizlerine bağlanması gerekmediğinden, güneş enerjili lambalar özellikle dış mekanlar için kullanışlıdır. Bahçenizin istediğiniz herhangi bir alana kurulum yapabilirsiniz.

Otomatik Açma-Kapama: Güneş ışıkları, dışarısı karanlık olduğunda otomatik olarak açılacak ve daha sonra güneş tekrar çıktığında kapanacak şekilde tasarlanmıştır, böylece alacakaranlıktan kapsama almak için her gün onları açıp kapatmayı hatırlamanıza gerek kalmaz şafağa.

Güvenli: Bahçenizi aydınlatmak için yalnızca elektrik şebekesine güvenmek sizi yarı yolda bırakabilir. Evinizi daha güvenli kılmak için bahçenizi kesintisiz olarak aydınlatmak akıllıca olacaktır. Güneş enerjili olduğundan şebeke arızalarından etkilenmeyen ve sürekli olarak aydınlatma işlevini yerine getiren solar sokak lambaları, bu ürünleri tercih etmeniz için size önemli bir gerekçe veriyor. 

Güneş Enerjili Bahçe Aydınlatma Ürünleri Nereye Monte Edilmeli?

Daha önce de belirttiğimiz gibi güneş enerjili bahçe aydınlatma ürünleri, güneş enerjisi ile çalışan lambalardır. Dekoratif bahçe aydınlatma ürünlerinden daha güçlü sokak lambalarına kadar onlarca farklı kategoriyi ve ürünü içine alır. Aydınlatma ve dekorasyon ihtiyaçlarınızı karşılamak için bahçenizde bu ürünleri nereye konumlandıracağınız bilmeniz gerekir.

Güneş paneli vasıtasıyla güneş ışığından elde edilen enerjiyi kullanan solar bahçe aydınlatma ürünleri, gün içerisinde (gün ışığının olduğu saatlerde) büyük oranda tam güneş alan bir alanda olmalıdır. Eğer ağaç altında, verandada, üstü kapalı bir alanda bulunursa, yeteri kadar güneş ışığı alamaz ve gölgede kalır. Bu durumda enerji temin edemeyeceğinden akşamları ya hiç aydınlanmaz ya da istediğiniz performansı sunmaz. Bu nedenle güneş panelli bahçe aydınlatma ürünlerinizi bahçenize monte ederken, dekoratif amaçlarınızı da göz önünde bulundurarak, maksimum gün ışığı alabileceği bir yer seçmelisiniz.