Kamera gözetim sistemleri, bireyleri ve işletmeleri saldırılara ve hırsızlıklara karşı korumayı amaçlayan eksiksiz bir ekipman parçasıdır. Basit bir gözetim kamerasından farklı olarak, kamera direkleri ile görüntü kayıt sistemi, görüntüleri detaylı olarak kaydedecek ve geri yükleyecektir. Bu nedenle kamera sistemlerinin, bir akıllı telefon, tablet veya bilgisayarda anlık uzaktan görüş sağlayan IP kameralar ile entegre çalışmaktadır.

Kamera sistemleri, görüntülerin korunması için gereli olan kameralar, bir ekran, bir kayıt cihazı veya depolama cihazı ve bu unsurları birbirine bağlayacak birkaç kablo içerir. Bu konuda kamera direkleri ile yapılan kayıtlar çok daha sağlıklı ve güvenli olmaktadır. Takan Aydınlatma bu konuda geniş teknik bilgisi ve donanımı ile en doğru hizmetleri sunmaktadır.

Kamera Sistemleri Kurulumu

Otoparklarda genellikle çok sayıda sokak lambası direği vardır, ancak aynı zamanda şiddet içeren suçların en sık işlendiği yerlerden biri de bu alanlar olmaktadır. Hem otoparklar hem de garajlar, soygun, hırsızlık ve hatta saldırı yapmak isteyen suçlular için hedef açısından zengin ortamlar sunar. Bu konuda güvenlik sistemlerinden ve güvenlik önlemlerinden sonra park alanlarına güvenlik kameraları ve kablosuz ekipman yerleştirme işlemleri gerçekleşmektedir.

Kamera Direkleri İle Görüntü Kayıt Sistemi Nasıl Kurulur?

Genelde ip güvenlik kamera sistemlerine, sokak lambalarında, otoparklarda ve elektrik direklerinde her yerde kolayca güç verebilirsiniz. Bu konuda Yakan Aydınlatma; güneş enerjili güvenlik kameraları için %100 tamamen otonom güç sağlamaktadır.

Kamera Direkleri İle Görüntü Kayıt Sistemi

Bazı zamanlar kamera direklerine enerji gitmediği durumlarda bir pil bankası tarafından enerji şarj edilir. Bu pil bankası, sırayla gözetleme ve kablosuz ekipmana güç sağlayan sertleştirilmiş PoE enjektörlerine veya anahtarlarına tam zamanlı güç sağlamaktadır. Güç her zaman pillerden sağlandığından, şebeke gücü açıldığında veya kapatıldığında görev açısından kritik güçte hiçbir zaman kesinti olmaz.

Tüm sistem, çekici beyaz toz kaplamalı, hava koşullarına dayanıklı bir alüminyum muhafazanın içine yerleştirilmiştir. Bu konuda Yakan Aydınlatma en yeni teknolojik cihazlar yardımı ile en güvenli kamera sistemleri kurulumunu yapmaktadır.

Elektrik Direklerinin Sokak Lambalarına Kamera Kurmak

Genelde farklı uygulamalara uyması adına kamera sistemleri de farklı boyut ve şekillerde olmaktadır ancak genel çalışma hepsinde aynıdır. Yakan Aydınlatma, kurulum işlemlerinde kameralar özel bir evrensel montaj dirseği kullanılarak hemen hemen her direğe monte edilir. Tek bir kişi tarafından sadece birkaç dakika içinde kurulabilir.

Direğe monte edildikten sonra, yapılacak tek şey pilleri bağlamak ve ekipman RJ45'i önceden yapılandırılmış PoE bağlantı noktalarına takmak ve sistemi açmaktır. Bu kadar hızlı ve başarılı bir şekilde yapılan kurulum işlemlerinde Yakan Aydınlatma en doğru seçim olmaktadır. Bu konuda uygun malzeme ve uygun donanım kamera kurulumlar için yeterli olacaktır.

Güvenlik Kamera Direği Kurulumu

CCTV güvenlik kamera direği kurulumu zor olabilir. Özellikle olumsuz hava koşullarında dikkate alınması gereken birçok değişken durum vardır. Bir CCTV direği kurulumunun ana faydası, geniş bir açı elde edebilmeniz ve sadece bir kamerayla büyük bir alanı kapsayabilmenizdir. Bir CCTV direği sahibi olmak istiyorsanız, dikkate alınması gereken birkaç önemli adım vardır.

Başlangıç ​​için, bazı kameraların iyi bir kalite verebilmesi için dengeye ihtiyacı olduğundan, montaj mümkün olduğunca az titreşim veya hareketten etkilenmelidir. Yakan Aydınlatma bu durumu göz önünde bulundurur ve birçok ışık direğinde yaygın olarak görülen hareket ve sarsıntı miktarını azaltmak adına işlemler yapmaktadır.

Güvenlik Kamera Direği Kurulumunda Dikkat Edilecek Noktalar

Güvenlik kameralarınız, sensörleriniz veya dedektörleriniz için mevcut ışık direklerini kullanmanız son derece önemlidir. Bir alana kurulacak güvenlik kameraları için özel olarak yapılmış direkler bulunmaktadır. Dikkate alınması gereken diğer husus da direklerin paslanmaması ve ömür boyu dayanacak kadar sağlam olması ve sadece hava şartlarına değil, zamanın geçmesine de dayanıklı olmasıdır.

Bunun yanında mahallenize bir direk dikiyorsanız, bunu bir profesyonelin yardımı olmadan yaparsanız, her komşunun bundan hoşlanmayacağını tahmin etmelisiniz. Sadece direğin tasarımı değil, yanındaki çim ve bitkiler. Temiz ve düzgün görünmelidir.

Güvenlik kamera sisteminizi CCTV direk Kurulumu ile geliştirmek ve yükseltmek istiyorsanız, kendiniz kurmaya çalışmayın. Bu konuda Yakan Aydınlatma en uygun seçeneklere sahip olmaktadır. Aynı zamanda sorunsuz veya çok para harcamadan baştan sona size yardımcı olabilir.

Güvenlik Kamera Direği Kurulumu İşlevleri

Genelde standart döner kilitli fotoseller her yerde görülen en önemli aparatlar olmaktadır. Işık direğinizde bunlardan biri varsa, kurulumunuz çok daha kolay hale gelmektedir. Doğrudan elektrik direğin AC gücüne bağlanabilir ve elektrikçi gerekmez. LTAP, standart bir 3 uçlu döner kilide ve ayrıca daha önce orada olan sensörler için doğrudan geçiş bağlantılarına sahiptir.

LTAP eklentisi ile mümkün olan en kolay dış mekan gözetleme kamerası kurulumları yapılmaktadır. Sokak lambası direği voltajı 110 veya 220VAC değilse bir voltajı kabul etmez. Sokak lambalarının 277 veya 480VAC voltajına sahip olması alışılmadık bir durum değildir.

Neyse ki, Yakan Aydınlatma bu voltajı kolayca bir sisteme bağlanabilecektir ve bir voltaj seviyesine indirebilecektir. Uygun voltajın güvenli bir şekilde elde edildiğinden emin olmak için kalifiye bir uzmana danışmanız gerekir. Bu konuda Yakan Aydınlatma en doğru hizmetleri sunmaktadır.

Direklere Güvenlik Kamerası Monte Etmenin Faydaları Nelerdir?

İlk olarak, güvenlik kameralarınızı dış direğe kurmak size daha iyi bir görüş sağlar çünkü kameralar yerden daha yükseğe monte edilir. Arka bahçeniz, garajınız ya da sokak pencereleri gibi geniş bir alanı izlemeye çalışıyorsanız bu faydalı olabilir. İkincisi de direğe monte edilen kameraların tahrip olma olasılığı, yer seviyesine yerleştirilenlere göre daha düşük olmaktadır.

Kamera Direkleri İle Görüntü Kayıt Sistemi Nasıl Kurulur?

Bu konuda pencere, duvar gibi kolay ulaşılabilen yerlere kurulan kameralar, diğerlerine göre yüksek oranda hasara veya hırsızlığa maruz kalmaktadır. Üçüncüsü, kameraları uzun bir direğe monte etmek, onları genel olarak diğer CCTV gözetim kamerası konumlarına kıyasla sizin için daha etkili hale getirir.

Bu kapsamda suçluların kamerayı kurcalaması, lazerle durdurması ve bu şekilde kamera görüntüsünü engellemesi daha zor hale gelir. Dördüncüsü de evinizin etrafına kablolu bir güvenlik sistemi kurduysanız durdurulamaz güç kaynağı elde edersiniz.

Kameranızı bir elektrik prizinin yanındaki bir direğe monte ederseniz, her zaman elektrik olduğundan ve bağlantısının kolayca kesilemeyeceğinden emin olabilirsiniz. Bu noktada Yakan Aydınlatma en geniş kurulum seçenekleri ile en faydalı işlemleri sağlamaktadır. Aynı zamanda bu kadar fazla deneyim ve tecrübe ile en doğru teknikleri kullanmaktadır.