Sağladığı avantajlardan dolayı kullanım oranı her geçen gün artan güneş enerjili aydınlatma ürünleri hakkında sık sorulan soruları sizler için derledik.

Kablolama yapamıyorum. Bu ürünü şebekeye bağlamak gerekli mi?

Hayır, gerekli değildir. Bu ürünlerin en büyük avantajlarından bir tanesi; şebeke elektriğine ihtiyaç duymadan çalışabilmesidir. Bu sayede kablolama maliyeti ve işçilik masraflarından kullanıcıyı korumaktadır. Aynı zamanda kolaylıkla armatürün veya aydınlatma direğinin kolaylıkla sökülüp farklı alanlara taşınmasını da oldukça kolaylaştırır.

Ürün normal bir sokak lambası gibi aydınlatır mı?

Güneş enerjili ürünlerimizde kullanılan LED’ler yüksek ışık akısına ve yüksek verimliliğe sahiptir. Ayrıca ürünlerimizde kullanılan lensler, ışığı sadece ihtiyaç duyulan bölgeye yoğunlaştırarak verimli bir aydınlatma sağlamakta ve ışık kirliliğini engellemektedir. Bu sayede oldukça güçlü aydınlatma sağlayabilmektedir.

Ürün elektronik parça içeriyor. Dış mekanda kolay bozulur mu?

Ürünlerimizde kullanılan tüm parçalar 1. sınıf kalitededir. Ayrıca IP66 koruma sınıfına sahip armatürümüz sayesinde toz ve sudan izole edilmiştir. Üzerinde bulunan soğutma kanalları ile de ürünün ısıya bağlı ömür kayıpları en aza indirgenmiştir. Ayrıca güneş enerjili aydınlatma ürünlerimiz 2 sene garantiye sahip olduğu gibi performansından ödün vermeden yıllarca çalışabilecek şekilde tasarlanmıştır.

Ürün içindeki bataryalar tehlike arz eder mi?

Ürünlerimizde kullandığımız batarya grupları solar sistemlerde sıkça kullanılan lityum demir fosfat bataryalardır. Bu bataryaların başlı özellikleri; ekstrem koşullarda dahi güvenli olması, stabil çalışması, ve uzun ömürlü olmasıdır. Ayrıca batarya gruplarında bulunan BMS(Batarya Yönetim Sistemi), batarya gruplarını daha güvenli ve sağlıklı çalışmasını sağlar.

Güneş olmazsa ne olur? Karanlıkta mı kalırım?

Adından da anlaşılabileceği gibi güneş enerjili aydınlatma ürünleri, güneş sever ürünlerdir. Güneş panelinden aldığı güneş ışınımı ile doğru orantılı olarak performans göstermektedirler. Bu nedenle panel açısı ve ürünün kullanıldığı konum önemli bir rol oynamaktadır. Ancak bu, güneş olmadığında karanlıkta kalacağınız anlamıma gelmez. Çünkü ürünümüz, 6 saat güneş ışınımı alması halinde 3 geceye kadar sensörlü modda aydınlatma sağlayabilmektedir. Ayrıca zorlu koşullarda kullanım için panel ve/veya batarya grubu opsiyonel olarak değiştirilebilmektedir.

Ürünümde yıllar sonra bir parça arızalanırsa ne yapacağım?

Yakan aydınlatma olarak fabrikamızda Yerli Üretici Belgemiz ile ürettiğimiz bu ürünlerin her bir parçası talep halinde kolaylıkla tarafımızdan müşteriye sağlanabilmektedir.

Ürünün kullanım alanı nerelerdir?

Güneş panelli aydınlatma ürünlerimiz genel olarak sokak, yol, yürüyüş yolu, çocuk parkı, açık otopark gibi hemen her alanda kullanılabilmektedir.

Solar aydınlatma ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için iletişim kısmında bulunan bilgilerden bizlere ulaşabilirsiniz.