Bahçe Mobilyası Örnekleri

Bahçe mobilyaları artık eskisinden çok daha konforlu bir kullanım sunuyor. Farklı stillerde dizayn edilen bu tasarımlar dış mekanlarda kullanıma uygun malzemelerden üretiliyor. Bu nedenle en yeni bahçe mobilyası örnekleri arasında yıkanarak kolaylıkla temizlenebilen tasarımlar da mevcut. Genellikle kamelya altında, oturma grubu şeklinde kullanım için hazırlanan bu tasarımları korumak için kılıf da kullanılıyor. 

Nasıl Bir Bahçe Mobilyası Seçmeliyim? 

Eğer yakın zamanda bir bahçe mobilyası takımı satın alacaksanız öncelikle yeni modellere göz atın. Çünkü yeni üretilen bahçe mobilyası örnekleri fonksiyonel özellikleri ile de ön plana çıkıyor. Açılarak üç kişilik oturma alanına dönüşebilen mobilyalar ya da hem raf hem de orta sehpa olarak kullanılabilen tasarımlar, dar alanlar için uygun bir çözüm içerebiliyor. 


Seçtiğiniz mobilya modelinin bahçenizdeki genel atmosfer ile uyumlu olması gerekir. Aynı zamanda bahçenizde hangi aksesuarların bulunduğunu da mutlaka gözden geçirin. Seçtiğiniz mobilyanın bu aksesuarlar ile uyumlu olması, mükemmel bir genel görünüm ortaya çıkmasını sağlar. Modern stilde dizayn edilen aksesuarlar için seçtiğiniz mobilya da yine modern görünümde olmalı. 

Bahçe mobilyalarında oturma grupları genellikle orta sehpa ya da bir masa ile tamamlanıyor. Eğer bahçenizde kahvaltı yapma ya da akşam yemeği yeme gibi bir alışkanlığınız varsa, masalı olan takımlara yönelin. Sadece çay ve kahve keyfi yapıyorsanız, masa yerine sehpalı olan tasarımlara yönelebilirsiniz. Ayrıca açılabilen ve bir depolama alanı sunan koltuklar ve sehpalar da yine fonksiyonel mobilya grubunda mevcut. 

Bahçe Mobilyalarınıza Uygun Aydınlatma 

Aydınlatmanın da seçtiğiniz mobilyalara uygun olması gerektiğini unutmayın. Bahçe aydınlatma direkleri kullanılıyorsa oturma alanının ışıklandırmanın yeterli olduğu bir yerde konumlandırılması gerekiyor. Ancak bahçe spot lambalar ya da duvar aplikleri ile ışıklandırmayı destekleyebileceğinizi ve ideal aydınlık düzeyine ulaşabileceğinizi de unutmayın. 

© 2019 | Yakan Aydınlatma - Dış Mekan Dekoratif Aydınlatma Mamülleri İmalat ve Ticaret | Tüm Hakları Saklıdır.