Terasınızı Yaşam Alanına Dönüştürün!

Pek çok evin teras bölümü düzenlenmeye ve kullanıma uygun olduğu halde atıl durumda bekliyor. Özellikle yazlık evlerin terasları aslında birkaç basit düzenleme ile muhteşem bir alana dönüşebilir. Terasınızda yapacağınız basit düzenlemelerin ardından bu alan evinizin en sevdiğiniz ve en çok kullandığınız alanına dönüşebilir. Yaz aylarında temiz hava eşliğinde keyif yapabileceğiniz bir açık alana sahip olmak istemez misiniz? 

Teras Aydınlatma Fikirleri

Elbette bu alanı kullanıma hazır hale getirmek için önceliğiniz aydınlatma olmalıdır. Teraslarda dış mekan aydınlatma ürünlerini kullanmanız gerektiği için bahçe aydınlatma ürünleri arasından uygun olanları temin edin. Led lambalar teraslarda muhteşem bir seçim olabiliyor. Özellikle terasın kenar hatlarını az ışık veren bir led lamba ya da şerit led ışıklandırma ile donatabilirsiniz. 

Bu sayede terasınızı daha güvenli bir alana dönüştürmüş olacaksınız. Ardından bir oturma alanı belirleyin ve bu oturma alanını dikkate alarak aydınlatma çalışması yapın. Oturma pozisyonundayken tam karşınızda gözünüzü alan bir lamba yerleşimi yapmayın. Olabildiğince göz hizasından uzak bir yerde lambaları konumlandırmalısınız. Tepe aydınlatmalarından ziyade set üstü bahçe aydınlatma ürünlerini seçmeniz, terasınızda daha şık bir ambiyans yaratmanızı sağlayacaktır. Olabildiğince enerji tasarrufu sağlayan ürünlere yönelerek minimum enerji kullanımı ile harika bir teras aydınlatma çalışması yapmanız mümkün. Artık enerji tasarrufu sağlayan bu ürünler arasında her dekorasyon stiline uygun pek çok model bulabilirsiniz. Klasik stilden modern tarza kadar dilediğiniz tarzı terasınıza kazandırabilirsiniz. 

Bitki Aydınlatması Yapın

Terasınızda çiçekler ya da minyatür ağaçlar bulundurmanız bu alanı daha doğal bir görünüme bürüyecektir. Bu bitkileri de atına yerleştireceğiniz spot lambalar ile aydınlatabilirsiniz. Teras ışıklandırmasını tamamladıktan sonra bir oturma grubu seçimi yapın. İşte bu kadar kolay bir şekilde terasınızı bir keyif alanına dönüştürebilirsiniz. 

© 2018 | Yakan Aydınlatma - Dış Mekan Dekoratif Aydınlatma Mamülleri İmalat ve Ticaret | Tüm Hakları Saklıdır.