Havaların soğumasıyla birlikte birçok kişinin evlerine kapanmış olması ve gelecek bahara kadar bahçelerini el değmeden bırakmayı planlaması gerekiyor. Ancak bahçenizi seviyorsanız ve oturacak çok rahat yeriniz varsa, onu bir sezon boyunca ihmal etmeyebilirsiniz. Özellikle kış bahçenizi ısıtmak için bol miktarda aydınlatma armatürleri kullanabilirsiniz.

Kış Bahçesi Aydınlatma

Kışın hava değişiyor ve yılın en güzel zamanlarında geçirdiğimiz zamanlar çok daha değerli bir hale geliyor. Bununla birlikte, değişen mevsimi bahçe aydınlatmanıza dahil etmenin birçok farklı yolu olmaktadır. Dış mekan aydınlatmanızı ihmal etmemeniz gerekir. Dış mekanınızı, kötü hava koşullarında bile rahat ve davetkar bir hale getirmenin bazı yolları bulunmaktadır.

Kış Bahçesi Dış Mekan Aydınlatmaları

Genelde aydınlatma sistemleri kış bahçesi kapsamında, çok yönlü aydınlatma türlerinden biridir. Tüm yıl boyunca kullanılmaktadır. Fakat; sonbahar ve kış mevsiminde çok kullanışlı olurlar. Sonbaharda, düşen yaprakların turunculuğunu ve havadaki genel canlılığı tamamlayacak altın tonlu telli ışıkları tercih edilmektedir.

Genelde yılbaşında çok sayıda renkte parıldayan şenlikli ışıklar tercih edilmektedir. Yerleştirme bakımından, romantik bir etki için dize ışıkları ağaçların etrafına sarabilirsiniz. Halat ve şerit ışık kurulumu gibi kolay bir dış mekan aydınlatması arıyorsanız, led ve şerit aydınlatma mükemmel bir seçimdir.

Çünkü tüm hava koşullarında kurulumu güvenlidir ve diğer aydınlatma türlerinden çok daha uzun ömürlüdür. Ortalama kullanım ömrü de yaklaşık olarak 30.000 saat olmaktadır. Ayrıca, elektrik yangınlarını ve diğer güvenlik tehlikeleri de azaltan ışığın parlaklığından ödün verilmeden düşük voltaj da tercih edilebilir.

Kış Bahçesi Aydınlatma Seçenekleri

Genelde kış bahçesinde çok sık tercih edilen halat veya şerit aydınlatmanın nereye yerleştirileceği konusunda yaratıcı olabilirsiniz. Bu durumda dekor yolu çizilebilir ya da bir çardak etrafına sarılabilir. Bahçenizin ilgi çekici alanlarını vurgulamak için şerit ışıklar da kullanabilir. Kış bahçesinde en sık kullanılan fenerler, bahçenize atmosfer katmanın zamansız bir yolu olmaktadır.

Mekana çok şık bir cazibe katmakta ve aynı zamanda oldukça işlevsel olmaktadır. Mumlardan daha dayanıklıdırlar. Fiyat olarak da nispeten ucuzdurlar. Güvenlik amacıyla duvar aplikleri, çit direklerinin üstünü aydınlatmak ve yolları ve basamakları aydınlatmak için de kullanılmaktadır.

Zemin kaplaması ışıkları kış bahçenizi çok daha cazip bir hale getirmektedir. Karanlık geceler için gömme zemin aydınlatması ideal bir seçimdir. Bir güvenlik tehlikesi oluşturmazlar ve parlak bir ışık üretirler.

Kış Bahçesi Armatürleri

Genelde kış bahçeleri inşa ederek yazı açık alanda daha uzun süre geçirmenin yolu buluyor. Bunlar çoğunlukla sahil beldelerinde inşa edilmektedir. Aynı zamanda yaz sezonunu uzatmak, insanların daha uzun süre ziyarete gelmelerini sağlamaktır.

Genelde kış bahçesi aydınlatma seçenekleri arasında açık ara en popüler aydınlatma armatürleri bahçenizde ısı yaratmanın ve bahçe mobilyalarınıza mükemmel bir eşlik etmenin harika bir yolu olmaktadır.

Kullanılan bu aydınlatma ürünleri; sonbahar ve kış aylarında herhangi bir bahçeye mükemmel bir katkı sağlamaktadır. Mevcut birçok tasarım seçeneği ile her kış bahçesi için bir şeyler geliştirilmektedir.

Bahçenizi ısıtan benzersiz bir odak noktası arıyorsanız, göz alıcı aydınlatma sistemleri önerilmektedir. Sizi ve misafirlerinizi görsel olarak ısıtmanın yanında mobilyalarınız ile de dekorasyon olarak mükemmel uyum sağlamaktadır.

Kış Bahçesi Aydınlatma Seçeneklerinin Özellikleri

Genelde bahçede ışık kaynağı olarak çalışan bağımsız, aydınlatma sistemlerini içerir. Kış bahçesi aydınlatma sistemleri; hava soğuduktan sonra bile açık havada yemek yemenin keyfini çıkarmak isteyenler için çok popülerdir. Dış mekan aydınlatma ürünleri hava koşullarına dayanıklıdır ve dış mekan kullanımı için tasarlanmıştır.

Kablosuzdurlar ve insanları ayağa kaldırmak ve hava nasıl olursa olsun açık havada eğlenceli bir parti yapmak için mükemmel bir sistemi oluşturmaktadır. Tek başlarına ya da birden fazla şekilde kullanılabilirler. Hava koşullarına dayanıklı kış bahçesi aydınlatma yelpazeleri idealdir. Böylece kış bahçeniz her mevsim kullanıma hazır olur.

Kış Bahçesi Aydınlatma Çeşitleri

LED bahçe lambalarının kurulumu zahmetlidir. Güneş panelini ya da entegre güneş ışığını, yeterli miktarda doğrudan güneş ışığı alan bahçe alanına yerleştirmeniz yeterli olmaktadır. Bahçe, ana cadde, meydan ya da herhangi bir dış mekan için çok sayıda uygulama sağlamaktadır.

Yeşil enerjili bu tam teşekküllü dış mekan aydınlatması, güneş battığında otomatik olarak açılır. Güneş doğduğunda da tekrardan söner. Gündüz güneş ışığı miktarına bağlı olarak, aydınlatma tüm gece zahmetsizce yanmaktadır. Genel olarak çok sık kullanılan kış bahçesi aydınlatmaları;

  • Sahne ışıkları
  • Projektörler
  • Dış ışıklar Uplight'lar
  • Bölge aydınlatması
  • Hareket dedektörü aydınlatması
  • Dekoratif aydınlatma
  • Peyzaj aydınlatması
  • Ortam aydınlatması
  • Ağaç ve çalı aydınlatması şeklinde olmaktadır.

Kış Bahçesi Dış Mekan Aydınlatma Hizmetleri

Harika bir eve sahipsiniz, havuzunuz, bahçeniz, sundurmanız, verandanız veya başka bir alanınız için muhteşem dış mekan aydınlatması arıyorsanız, harika seçenekler bulunmaktadır. Uzmanlar evinize mükemmel şekilde uyan aydınlatmayı sağlamak için, en iyi ürünü ve en profesyonel kurulumu dış mekan aydınlatmasında sağlamaktadır.

Bahçeler ve havuzlar için zarif, yumuşak aydınlatma, çeşmeler ve mimari şaheserler için parlak vitrinler ve sundurmalar ve eğlence alanları için fonksiyonel, keyifli aydınlatma tasarlanmaktadır.

Işıklarınız için farklı renkler, parlaklık, güç ve renk ile alanınız için yarattığı birçok farklı görünüm, atmosfer ve ruh hali bulunmaktadır. Açık hava cennetinizde ne aradığınızı söyleyin, anında gerçekleştirilsin. Bir teklif almak ve planlamaya başlamak için en modern aydınlatma çeşitleri sunulmaktadır.

Kış Bahçesi Aydınlatma Tasarrufu

Kış bahçesi aydınlatma sistemleri hem çok uygun fiyatlarda hem de bütçeye uygun olmaktadır. Profesyonel bir şekilde kurulan dış mekan aydınlatması, evinizin güzelliğini ve konforunu artırmanın en hesaplı yollarından biri olmaktadır. Gelişmiş aydınlatma teknolojisi, ev sahiplerinin dış alanların işlevselliğini önemli ölçüde iyileştirmesine olanak sağlamaktadır.

Aynı zamanda ay sonunda kontrolden çıkan bir elektrik faturası alma konusunda da endişelenmenize gerek kalmaz. Enerji tasarruflu dış mekan aydınlatma armatürleri, eski moda aydınlatma teknolojilerine kıyasla elektrik akımının yalnızca üçte birine ihtiyaç duymaktadır.