Bahçelerinizi düzenlemek, yeni peyzaj çalışmaları yapmak ve güzel dış mekanlar inşa etmek için kayda değer miktarda zaman ve para harcıyorsunuz. Peki bahçenizi güzelleştirmek için kaynaklarınızı nelere ayırıyorsunuz? Gerçekten daha iyi bir dekoratif görünüme sahip bahçeler tasarlayabilmek için kaliteli ve estetik bahçe aydınlatma ürünlerine yer veriyor musunuz?

Yakan Aydınlatma olarak estetik, fonksiyonel, uzun ömürlü ve kaliteli dış mekan aydınlatma ürünlerini müşterilerimizle buluşturuyoruz. Pek çok farklı tarz, tasarım, renk ve işleve sahip olan bahçe aydınlatması ürünleriyle; bahçenize bambaşka bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Bahçenize peyzaj aydınlatması eklemek, açık alanınızın güzelliğinin ve güvenliğinin tadını çıkarmanız için size daha fazla fırsat verir.

Dış Mekan Aydınlatma Ürün Modelleri

Dış mekan aydınlatmalar, ortamın ışıklandırılması kadar dekoratif görünümleri ve estetik tasarımlarıyla da beğeni topluyor. Birbirinden farklı geometrilere, tasarımlara, ışık türlerine (LED, MH, CFL, vb.) boyutlara ve lümen değerine göre beğendiğiniz bir aydınlatma ürününü tercih edebilirsiniz. 

Kullanıcılar tarafından küçük ve büyük ölçekli dış mekan ortamlarında popüler bir seçenek olan bollard çim direği, akrilik glop, yüksek bahçe aydınlatma direkleri, set üstü aydınlatma ürünleri, askılı aydınlatma ürünleri, dış mekan led aydınlatma armatürleri ve projektörler gibi modeller arasından dış mekanınıza uygun olanı seçebilirsiniz. Bu tür aydınlatma ürünlerinin farklı kullanım alanları, farklı ışık şiddetleri, suya dayanıklılık gibi ekstra özellikleri bulunmaktadır. Seçiminizi yaparken dış mekan aydınlatma ürünleri arasından ne tür bir modele ihtiyacınız olduğunu dikkate alabilirsiniz.  

Bollard Çim Direği

Yürüyüş yolları, araç yolları, restoranlar, parklar ve dekoratif unsurların ön planda olduğu çeşitli peyzajlar için en çok tercih edilen dış mekan aydınlatma armatürlerinden birisi bollard çim direğidir. Direk ışıkları kategorisinde ele alabileceğimiz bu ürünler, doğrudan bahçenin zeminine monte edilmektedir. Genellikle üstü açık alanlarda kullanıldığından, yağmura ve suya karşı dayanıklılık özelliğine sahiptir. İhtiyaç duyulan direğin çapı, tasarıma göre değişkenlik gösterebilir. 

Bollard çim direği kendi içinde pek çok tasarıma sahiptir. Modern çim direkleri, geleneksel çim direkleri, küre çim direği, şemsiye çim direği gibi farklı formlar bulunmaktadır. Tasarımdaki bu çeşitlilik, bahçe dekorasyon uzmanları tarafından büyük bir takdir toplamaktadır. Bahçenizin genişliğine ve yürüyüş yollarının uzunluğuna göre belirli aralıklarla konumlandırılabilmektedir. Genel olarak çim direği armatürleri, çapı 2-3 metreden 5 metreye kadar olan alanı rahatlıkla ışıklandırır. Özgün tasarım ve dizaynlara sahip bollard çim direği modellerine sayfamızdan göz atabilirsiniz. 

Yüksek Bahçe Aydınlatma Direkleri

Yüksek bahçe aydınlatma direkleri, adından da anlaşılacağı üzere diğer aydınlatma armatürlerine göre zeminden daha yüksek bir şekilde konumlandırılır. Bu ürünler tekli, ikili veya üçlü ampullerle tasarlanabilmektedir. Mevcut dış mekan alanının ne kadarının ışıklandırılması isteniyorsa ve dış mekan alanının boyutu neyse, ona göre bir bahçe aydınlatma direk tasarımı seçilmelidir. 

Peyzajı daha iyi ve daha estetik gösteren dekoratif bir aydınlatma türü olan aydınlatma direkleri, zemine veya duvara monte edilebilen farklı modelleri içerisinde barındırır. Duvara monte edilebilenlerin direk kısmı bulunmamaktadır. Bunun yerine, aydınlatma ürününü ile aynı seviyede olan sert bir yüzeye monte edilebilmektedir. Aynı zamanda hareket sensörlü modellere de rastlamak mümkündür. Led ışıklarla bahçe dekorasyonunu tamamlamak isteyenler için de yüksek bahçe aydınlatma direkleri pek çok seçenek sunuyor. Yakan Aydınlatma web sitesi üzerinden onlarca farklı bahçe aydınlatma modeline uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz. 

Akrilik Glop

Bahçe aydınlatma ürünleri, tamamen farklı koşullara maruz kaldıkları için iç mekanda kullanılan ışıklandırma ürünlerinden farklıdır. Bunu göz önünde bulundurarak, ışıklandırma armatürlerinizin dışarıda kalmanın bir sonucu olarak bozulmaması için doğru malzemelerin tedarik edilmesi gerekir. 

Akrilik malzemeden imal edilmiş bir dış mekan ışıklandırması tercih etmek, uzun ömürlü bir kullanım sağlayacaktır. Akrilik küre dış mekan aydınlatma armatürleri, dış mekan alanınız için harika bir ışıklandırma özelliği sunar. İşte bazı avantajları:

  • Hava Koşullarına Dayanıklı: Akrilik malzemeler hava koşullarına karşı dayanıklıdır, yani aydınlatma armatürleriniz ısı, nem, rüzgar ve zamanla kürelerinize zarar verebilecek diğer dış tehditlere karşı korunur. Akrilikin hava koşullarına dayanıklılığı, onu dış aydınlatma için mükemmel bir seçenek haline getirir ve çeşitli stil ve boyutlarda akrilik küreler arasından tercih yapabilirsiniz.
  • Güçlü ve Hafif: Cam yerine akrilik seçmek sizi güç veya kaliteden ödün vermeye zorlamaz. Aslında akrilik küre dış aydınlatma armatürleri camdan daha dayanıklıdır ve kırılma riski bulunmaz. 
  • Daha İyi Netlik: Akrilik glop bahçe ışıklandırma armatürleri, çoğu cam küreden daha fazla ışığın geçmesine izin vererek gelişmiş bir aydınlatma deneyimi sağlar. Akrilik küreler daha fazla parlaklık ve daha iyi dış mekan aydınlatması sağlar.

Duvar Bahçe Aydınlatma Ürünleri

Verandalar, avlular, giriş yolları, garajlar ve daha pek çok dış mekan türü için ideal bir kullanım sunan duvar bahçe aydınlatma ürünleri, kullanıcılara klasik, modern ve ferforje gibi tasarım seçeneklerini de içerisinde barındırıyor. En sık kullanılan dış mekan aydınlatma armatürleri arasında yer alan duvara monte ışıklar, evinizi ve onu çevreleyen alanın çekici görünmesini sağlar. Ekstra bir ayak veya direk gibi bir montaj aparatı barındırmadığından, son derece ergonomik bir model türü olduğunu söyleyebiliriz. Duvar bahçe aydınlatma ürünlerini tercih ederek, hem alandan kazanabilir hem de evinizin estetik bir dış mekan görünümü kazanmasını sağlayabilirsiniz.

Duvara monte edilebilen duvar bahçe aydınlatma ürünlerinin ışıklandırma yönü aşağıya, yukarıya veya karşıya gelecek şekilde tasarlanmaktadır. Genel olarak metal ve paslanmaz bir malzemeden imal edilen bu ürünler, yağmura ve dış etkenlere karşı dayanıklıdır. Uzun yıllar güvenle kullanım avantajı sunar. Ürünlerin içerisinde kullanılan LED, CFL gibi ışıklandırma türleri, tüketeceğiniz elektrik miktarı üzerinde doğrudan bir etkiye sahiptir. LED armatürler, enerji sarfiyatı açısından daha verimlidir. CFL lambalar ise başlangıç maliyeti olarak daha ekonomiktir fakat LED’lere göre daha fazla enerji harcar. Bu tür bilgilere göre ışıklandırma sisteminiz için ne tür bir ürün tercih edeceğinizi belirleyebilirsiniz.

Set Üstü Aydınlatma Ürünleri

Bahçenizde yer vereceğiniz set üstü aydınlatma ürünleri, evinizin dekoratif özelliğini daha fazla ön plana çıkarır ve evinizle adeta bütünleşir. Onlarca farklı set üstü aydınlatma armatürüne ulaşabileceğiniz web sitemiz üzerinden, yüksek standartlara sahip, ekonomik ve uzun ömürlü modellere ulaşabilirsiniz.

Hemen hemen her yatay yüzeye monte edilebilen set üstü lambalar, belirli bir aralıklarla konumlandırılabilir. Alanın büyüklüğüne ve ışıklandırılmasını istediğiniz güzergaha göre yeterli sayıda lambayı bir dizi sıra halinde yerleştirebilirsiniz. Özellikle güvenliğin ön planda tutulduğu alanlarda tercih edilen ve bahçe estetiğine artı bir değer kazandıran bu ürünler, birbirinden benzersiz tasarımları ile Yakan Aydınlatma web sitesinde sizlerle. Ürünlere ait fiyat teklifi almak için ürün sayfalarında yer alan “Fiyat Alma Sepetine At” butonuna tıklayabilirsiniz. Fiyat teklifi alma ile ilgili rehberimizi incelemek için ürün sayfalarında bulunan “Ürünler için nasıl fiyat teklifi alırım?” ve “Nasıl sipariş ederim?” linklerine tıklayabilirsiniz.

Çim Üstü Aydınlatma Direkleri

Adından da anlaşılacağı üzere çim alanalar üzerine konumlandırılan ve dikey bir tasarıma sahip olan çim üstü aydınlatma direkleri; daha çok geniş bahçe alanlarında, yürüyüş yollarında, peyzaj çalışmalarını konu olduğu hemen her alanda kullanılabilen ürünlerdendir. Bahçe üstü aydınlatma direkleri, zengin tasarım ve dekorasyon çeşitliliği olan modeldir. Işıklandırma istenen alanın büyüklüğüne göre tekli, ikili veya çoklu ışıklalar yer alan modeller de tercih edilebilir. 

Çim üstü aydınlatma direkleri dış ortamda yer aldığından, tüm modellerde su geçirmezlik özelliği bulunmaktadır. Sürekli aydınlatılması istenen alanlarda daha ekonomik bir seçenek olan hareket sensörü içermeyen modeller tercih edilebilirken yalnızca insan trafiğini açısından kullanım için ise daha çok hareket sensörlü çim üstü aydınlatma direkleri ideal olacaktır. 

Bahçe Aydınlatma Direkleri

Park ve bahçeler için geniş ışıklandırma alanı ve güvenli dış mekanlar için kullanılan bahçe aydınlatma direkleri; birbirinden şık modellerle Yakan Aydınlatma web sitesinde sizlerle. Bu ürün modelleri, zemin tabanına monte edilmektedir. İstenildiğinde rahatlıkla demonte edilip farklı bir alana taşınabilir. Yağmur ve kar gibi dış faktörlere karşı korunaklıdır. Uzun yıllar güvenli bir kullanım imkanı sağlar. Bahçe aydınlatma direklerinde onlarca farklı tasarım türüne sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Bu tasarımlar; tek lambalı (ışık tavanından zemini aydınlatacak şekilde), çift lambalı (her iki yönü aydınlatacak şekilde) ve daha çok sayıda lamba içeren dizaynlara sahiptir. İhtiyacınız doğrultusunda dilediğiniz modeli seçebilirsiniz.

Askılı Aydınlatma Ürünleri

Dış mekanda kullanılan bir diğer model de askılı bahçe aydınlatma ürünleridir. Bu modeller veranda ve teras gibi üstü kapalı alanlarda tavana monte edilerek kullanılmaktadır. Avize tarzı bir görünüm sunduğu için yarı açık alanlarda sıklıkla tercih edilmektedir. Cam, akrilik, metal, vb. farklı malzemelerle imal edilen bu modeller, kullanım alanına ve ortamdaki mevcut dekorasyon tarzına göre seçilmelidir.

Dış Mekan LED Aydınlatma Armatürleri

Dış mekan aydınlatması söz konusu olduğunda, LED ampullerin maliyetinin diğer ampul türlerine göre nispeten yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Buna karşın akkor ampullere göre çok daha uzun ömürlüdür ve enerji açısından daha verimlidir. Işıkları alçak bir yüksekliğe asacaksanız, kazaları önlemek için kırılmaz plastik ampulleri tercih edin. Edison tarzı ampuller loş, sıcak bir parıltı sunarken, küre ve benzeri dairesel formda tasarlanan ışıklar daha parlak ve dağınık ışık sağlar. 

Bahçe LED aydınlatma ürünlerimiz %100 yerli üretim olup; en uygun fiyatlarla müşterilerimize sunulmaktadır. LED aydınlatma armatür modelleriyle ilgili fiyat teklifi almak için ürün sayfalarında yer alan “Fiyat Alma Sepetine At” butonuna tıklayabilirsiniz. 

Dış Mekan Aydınlatma Projektörleri

Projektörler, daha çok geniş bir alanın ışıklandırılmasının istendiği durumlarda kullanılabilir. Yüksek lümen değeri ile metrekarelerce alan verimli bir şekilde projektörlerle aydınlatılabilmektedir. Hareket sensörlü projektörler, duvara monte projektörler, enerji verimli projektörler, otopark projektörleri ve diğer tüm projektör türleri için Yakan Aydınlatma’nın geniş ürün gamı arasından gereksinimlerinize uygun olanlara göz atabilir, web sitemiz üzerinden güvenle sipariş verebilirsiniz.

Doğru Dış Mekan Aydınlatma Ürünleri Seçmenin Avantajları

Bahçeniz ve benzeri dış mekan alanlarınızı ideal bir aydınlatma sistemi ile donatmak, hava karardıktan sonra alanınızı uzun süre kullanılabilir hale getirerek yaşam alanınızı genişletebilir ve size keyfini çıkarmak için daha fazla zaman tanır. İyi tasarlanmış bir peyzaj aydınlatması, sıradan bir bahçeyi görsel şölen sunan bir ortama dönüştürebilir. 

Karanlık dış cephenizi çeşmeler, göletler, çiçek bahçeleri, teraslar, çardaklar, hatta en sevdiğiniz ağaçlar gibi farklı özelliklerle öne çıkaran cesur, ışıklı bir vitrine dönüştürebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken en önemli şey, ideal aydınlatma ürününüzü seçmektir. 

Evinizde veya bahçenizde sizin için özel olan ne varsa onu peyzaj aydınlatması ile ön plana çıkarabilirsiniz. Ortam aydınlatması oluşturmak veya dekorunuzun temasına uygun aydınlatma sistemine sahip olmak için etkileyici ışıklar (beyaz veya parlak renkli küreler gibi modern ışıklar) kullanabilirsiniz.

Evinizin boyutu veya stili ne olursa olsun, peyzaj aydınlatması boyut, alan ve dinamik form ekleyerek evinizin en iyi özelliklerini vurgulayabilir.