Bahçe Çim Aydınlatmaları

Bahçe dekorasyonunda en fazla ön plana çıkarılan alanlar çimlerle kaplı bölümler olabiliyor. Bahçelere çok daha doğal bir görünüm kazandırmak için çim bölümlerin aydınlatılmasına da özen göstermeniz gerekiyor. Bu noktada bahçe çim aydınlatmaları için özel olarak dizayn edilen ürünleri kullanabilirsiniz. Aslında bu ürünler oldukça geniş bir model seçeneği yelpazesi sunuyor. 

Bahçenin genel görünümünü bir anda değiştirebilen bahçe çim aydınlatmaları muazzam bir görünüm elde etmenizi sağlayabilir. Hatta bahçenin gece saatlerinde, gün içerisinde olduğundan çok daha güzel bir görünüm almasını da sağlaması mümkün olabilir. Ancak doğru ürünleri seçmeye özen göstermeniz gerekiyor. Çim aydınlatmalarında ışığın doğru yönde ayarlanmış olması gerekir. 

Son dönemde spot lamba modelleri de çim aydınlatmalarında kullanılmaya başlandı. Ancak her spot modelinin bu amaç için kullanıma uygun olmadığını da belirtelim. Işığın 360 derece ve yan kısımlara doğru ayarlandığı spot lambaların kullanılması gerekiyor. Işığı yukarı yönlü ileten spot lamba çeşitleri de var. Bu ürünler çim alanlarda dar bir alanın aydınlanmasını sağlayabilir.

 

Çim Aydınlatma Direkleri Kullanın!

Özellikle geniş bir bahçeye sahipseniz çim bölümlerin aydınlatılmasında en ideal ürün aydınlatma direkleri olacaktır. Işığın aşağı yönlü ayarlandığı bu direkler geniş çim sahaları gayet başarılı bir şekilde aydınlatabiliyor. Aynı zamanda renkli aydınlatma seçenekleri de sunuluyor. Çim bölümün çok daha canlı görünmesini isterseniz yeşil ışık veren aydınlatma ürünlerine de yönelebilirsiniz. 

Elbette tek seçeneğiniz aydınlatma direkleri değil. Aynı zamanda kafa bölümünün yönü ayarlanabilen ürün modelleri de seçenekleriniz arasında yer alıyor. Bu armatürler son derece makul olan fiyatları ile de ön plana çıkıyor. Hatta güneş enerjisini kullanarak ışık sağlayan ve bütçe dostu olması ile ön plana çıkan modeller de tercih edilebilir. Yakan Aydınlatma olarak ürün skalamız içerisinde çim aydınlatma armatürleri de mevcut. 

© 2018 | Yakan Aydınlatma - Dış Mekan Dekoratif Aydınlatma Mamülleri İmalat ve Ticaret | Tüm Hakları Saklıdır.