Teras dekorasyonu söz konusuysa iyi bir aydınlatma yapılması da en önemli detaylar arasındadır. Rahat hissedebileceğiniz ferah ortamlar için doğru aydınlatma ürünlerini seçmeye özen göstermelisiniz. Şık ve estetik ürünler tercih ettiğiniz zaman mekanınızın havasını baştan aşağıya değiştirebilirsiniz. Farklı teras aydınlatma fikirleri sayesinde hayalinizdeki dekorasyon stillerini de gerçeğe dönüştürebilirsiniz.

Led ve Spot Aydınlatma Ürünleri

Led aydınlatma sistemleri genellikle modern teras görünümü elde etmek isteyen kişilerin tercih ettiği aydınlatma sistemleridir. Dekorasyon içerisinde büyük bir öneme sahip olan led aydınlatmalar, zarif mekanlar elde edebilmenizi sağlar. Arkadaşlarınız ve aileniz ile daha keyifli vakit geçirebileceğiniz mekanlar konusunda sizlere destek sağlayan led aydınlatmalar aynı zamanda enerji tasarrufu elde edebilmenizi de sağlar.

Teras aydınlatması için plan yaparken yaşam tarzınıza göre tercihler yapmanız da son derece önemlidir. Terasınızı genel olarak çalışmak ya da kitap okumak için kullanıyorsanız düşük seviyeli ışıkları tercih edebilirsiniz. Terasınızı dinlenmek ya da arkadaşlarınız ile sohbet etmek için kullanıyorsanız spot ışıkları kullanabilirsiniz.

Teras Aydınlatma Fikirleri

Açık ve Kapalı Teraslar için Aydınlatma

Kapalı terasların aydınlatılması açık teraslara göre daha kolaydır. Açık teraslar için çevresel faktörlere karşı dayanıklı olabilecek ve aynı zamanda ışığı güçlü şekilde yayabilecek özelliklere sahip ürünler kullanılması gerekmektedir. Fakat kapalı teraslar için beğendiğiniz ve güvenilir bulduğunuz herhangi bir aydınlatma ürününü kullanabilirsiniz.

Aydınlatmanızı yaparken aynı zamanda genel dekorasyon stilinize, mobilyalarınıza ve aksesuarlarınıza da özen göstermelisiniz. Birbiriyle uyum içerisinde olan mobilyalar ve aksesuarlar kullandığınız zaman aydınlatmanız sayesinde bu uyumluluğu daha iyi şekilde dışarıya yansıtabilirsiniz. Ayrıca aydınlatma ürünlerinin doğru şekilde monte edilmesi ve doğru şekilde konumlandırılması da dikkat edilmesi gereken en temel hususlar arasında yer almaktadır. Bu detaylara dikkat ederek teraslarınızı daha iyi değerlendirebilirsiniz.