Günümüzde aydınlatma ürünleri arasında en çok tercih edilenlerden biri olan LED aydınlatma sistemleri artık çok daha verimli bir form kazandı. Uzun yıllar sadece iç mekanlarda kullanılan bu ürünler artık dış mekan aydınlatma ve bahçe aydınlatma amaçlı olarak da kullanılabiliyor. Hastanelerden benzin istasyonlarına, parklardan bahçelere kadar her mekanda kullanıma uygun olan LED aydınlatmalar dayanıklı ve uzun ömürlü olmalarıyla da ön plana çıkıyor.

LED aydınlatma satın alırken bazı hususlara da dikkat etmeniz gerekiyor. En önemli husus ise profesyonel aydınlatma ürünleri satışı yapan bir firmanın ürününü seçmenizdir. İşte LED aydınlatma ürünü seçerken dikkat edilmesi gereken hususlardan birkaçı…

LED Aydınlatma Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bahçe Aydınlatmasında LED Aydınlatma Ürünleri

  • Dayanıklı bir ürün seçimi yapmanızda fayda var. Ürünün sağlamlığından emin olmak için kalite düzeyinin yüksek olmasına da dikkat etmelisiniz.
  • TSE, CE, ISO 9001 gibi belgelere sahip olup olmadığını öğrenin. Bu belgelere sahip olmayan bir LED aydınlatma ürününü tercih etmeyin.
  • Ürünün ilk verimlilik değerine bakın. İlk verimlilik değeri yüksek olan ürünleri tercih edin.
  • Kullanacağınız alanı gözden geçirin ve hangi alanda kullanacağınıza göre en uygun olan LED aydınlatma ürününü tercih edin.
  • LED aydınlatma ürünlerinin çevre dostu olup olmadığını, çevreye ve doğaya zarar verip vermediğini gözden geçirmenize gerek yok. Çünkü bu ürünlerin tamamı çevre dostudur.
  • Seçtiğiniz LED aydınlatmanın renk geriverimini de gözden geçirmeniz gerekir. Beyaz bir LED ışıkta geriverimin % 80 düzeyinden daha iyi seviyede olması beklenir.
  • Ürünün kullanım ömrünü bilmenizde de fayda var. Kaç saat aydınlatma imkanı sunduğunu bilmeniz, ne zaman ürünleri yenilemeniz gerektiği konusunda tahmini bir fikir sahibi olmanızı sağlar.
  • Seçtiğiniz ürünün garantili olup olmadığını da öğrenin. Eğer garanti kapsamındaysa garanti belgesini garanti süresi boyunca saklayın.


Aydınlatma Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir? Yazımızda sizlerle aydınlatmanın püf noktalarını paylaştık.