Artık duvar dekorasyonu sadece iç mekanlara uygulanmıyor. Dış mekanlarda da ışığın etkileyici gücünden ziyadesiyle faydalanılmaya başlandı. Yükselen bir trend olan wallwasher dış mekan seçeneğini de sununca ortaya adeta görsel bir şölen çıkabiliyor. Canlı renklerde ışıklarla binalara vurgu yapılabiliyor ve sıradan bir bina dahi çok daha etkileyici bir görünüm kazanabiliyor.

Özel bir aydınlatma sistemi kullanılarak dizayn edilen ürünlerle wallwasher dış mekan çalışmalarını siz de kolayca yapabilirsiniz. Evinizin ya da işyerinizin imajını da etkileyecek olan bu özel çalışmalarda genellikle led lambalar kullanılıyor. Haliyle led teknolojisinden faydalanılıyor olması, minimum düzeyde enerji kullanımını yeterli kılıyor. Yani siz de bu trende sıcak baktığınızda yüksek düzeyde bir enerji kullanımı söz konusu olmayacak.

Wallwasher Dış Mekan

Wallwasher ile Duvarları Işıkla Boyayın!

Elbette bu yöntemi uygulamak için bazı hususları göz önünde bulundurmak gerekiyor. Çünkü uygulamaya geçmeden bir hesaplama yapmanız lazım ve bu hesaplama aslında istediğiniz görüntüyü elde etmenizi sağladığı için en önemli aşama! Hesaplamada binanın uzunluğu ve büyüklüğü, istenen wallwasher uzunluğu ve aydınlatma gücü mutlaka bir arada değerlendirilmesi gereken hususlar oluyor. Hesaplamanızı ne kadar doğru yaparsanız elde edeceğiniz görünüm de o kadar etkileyici olur.

Bu arada klasik aydınlatma teknikleri ile kıyaslandığında wallwasher aydınlatmanın % 60 oranında bir enerji tasarrufu sağladığını biliyor musunuz? Yani ekstra bir bütçe gerektirdiği düşünülüyor olsa da aslında klasik aydınlatmadan daha ucuz!

Binaları süslemek ve estetik açıdan çok daha güzel görünmesini sağlamak için uygulanan bu trend enerji tasarrufu yapma şansını da beraberinde getiriyor. Bu işlemin profesyonel bir ekip tarafından yapılmasını da sağlayabilirsiniz. Böylece kısa zamanda istediğiniz ışık yansımasını binaya kazandırmak ve trendi en başarılı şekilde uygulamış olacaksınız.