Normalde, bahçe aydınlatmalarında veya sokak aydınlatmalarında, alanları aydınlatmak için bağımsız solar PV aydınlatma sistemleri kullanılabilir. Genel olarak Bağımsız sistemler, Güneş pilleri veya güneş panelleri, pil, LED gibi aydınlatma kaynağı ve şarj kontrol cihazını içerir. Bu tür sistemlerde güneş paneli enerjiyi gece hatta birkaç gece tüketmek için gün boyunca pillerin içinde depolar.

Bu tür sistemleri kullanırken önce talebinizi belirlemelisiniz. Buradaki aydınlatma sistemleri için, belirli bir alan üzerinde ve belirli bir yükseklikte yeterli ışık konsantrasyonu elde etmeyi düşünmelisiniz. Ayrıca, hava şartlarının ideal olarak bir günde şarj edilmesi için hava uygun olmasa bile yeterli ışık vererek sistemin bir veya daha fazla gece çalışması gerekebileceğini göz önünde bulundurarak.

Bunun yanı sıra güneş enerjisi ile çalışan aydınlatma sistemimizde sunduğumuz hareket sensörü ve dimleme seçenekleri, enerji tüketen uzatma sürelerine başka bir yol veriyor; belirli bir yüzde ile ışık vermek için uygun aralıkları kontrol ederek.