Set üstü aydınlatma ürünleri; sık vakit geçirilen evlerde, işyerlerinde ya da ticari alanlarında çok önemli bir parça olarak bilinir. Bu ürünler enerji tasarrufu sağlarken diğer yandan odaya ambiyans ve aydınlatma sağlayarak işlevsellik sunar. Doğru tezgâh üstü aydınlatma ürünleri kullanıldığında istenilen her alanda davetkâr ve sıcak bir atmosfer yaratmak mümkündür. Günümüz piyasasında istenilen görünümü ve hissi yaratan set üstü aydınlatma seçenekleri yer alır. Dekoratif açıdan son derece şık olan LED şerit ışıklardan sarkıt lambalara kadar set üstü aydınlatma ürünleri olarak her kullanıcıya hitap eden bir ürün seçeneği vardır. İster modern ister geleneksel bir ürün tercih edin, Yakan Aydınlatma web sitesinde ihtiyacınıza ve tarzınıza uygun bir ürün bulabilirsiniz.

Set Üstü Aydınlatma Ürünleri Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir

Çok eski zamanlardan bu yana aydınlatma işlevsel yönü ile kullanılan önemli bir konu olarak dikkat çeker. İlk olarak ateşi kullanarak aydınlatma ihtiyacını karşılayan insanoğlu, sonrasında mum ve lamba gibi alternatif ışıklandırmalar sağladılar. Zaman içerisinde yaşanan teknolojik gelişmelerle beraber yeni icatlar keşfedildi ve bu sayede aydınlatma işlevinin yanı sıra bu ürünlerin farklı kullanım alanları ortaya çıktı. Set üstü aydınlatma seçenekleri de bu ürünler arasında yer alır.

Set üstü aydınlatma ürünleri; dış mekân aydınlatmalarında çok fazla ilgi gören ve günümüzde rağbet gören aydınlatma modellerinden biridir. Set üstü bahçe aydınlatmaları cafe, villa, site, peyzaj ya da bahçesi olan her alanda sıklıkla kullanılan bir aydınlatma modeli olarak bilinir. Set üstü bahçe aydınlatması modellerinin dışarıdan gelen darbelere karşı dayanıklı olması gerektiğinden, aynı zamanda alüminyum gövde yapısına sahip olması gerekir. Bahçe aydınlatması satın alırken dikkat edilmesi gereken noktalardan biri yağmur, kar ve fırtına gibi zorlu hava şartlarına karşı dayanıklı olmasıdır. Bahçe aydınlatması yapmak çok büyük ölçüde enerji harcanmasına neden olabilir. Bu nedenle set üstü bahçe aydınlatması modellerinin enerji tasarruflu olması ve LED lamba teknolojisine sahip olması gerekir. Bu sayede önemli ölçüde enerji tasarrufu elde edilir.

Set üstü aydınlatma ürünleri özellikle açık alanlarda kullanılır ve kullanıldığı alanda dekoratif açıdan çok şık bir dokunuş katar. Güneş battığında mekânın ya da bahçenin canlılığını sürdürebilmek için set üstü aydınlatma ürünleri kullanılır. Bu nedenle bahçe aydınlatması satın almadan önce ürünün aydınlatma düzeyine mutlaka bakılması gerekir. Set üstü bahçe aydınlatma ürünü satın alırken sadece ürünün aydınlatma işlevime değil, aynı zamanda ürünün teknik özelliklerine ve estetik duruşuna da bakılması gerekir. Bu nedenle bu ürünleri değerlendirirken peyzaj alanına ya da bahçenize görsel açıdan şık bir hava katıp katmadığına ve ürünün genel aydınlatma işlevine bakılmalıdır. Set üstü bahçe aydınlatma ürünleri genel olarak ahşap, metal, plastik ve alüminyum malzemelerden tasarlanır. Eğer bu üç maddenin işlevsel özellikleri birbiriyle kıyaslanırsa, en dayanıklı ve uzun ömürlü malzemenin alüminyum olduğu anlaşılır.

Bununla beraber plastik malzemeden üretilen set üstü aydınlatma ürünleri dışarıdan gelme ihtimali olan herhangi bir darbeye karşı savunmasız olduğundan dolayı çok çabuk zarar görür. Metalden yapılan set üstü aydınlatmalar ise çok çabuk bir sürede paslanmaya yüz tutar. Alüminyum malzemeden yapılan set üstü bahçe aydınlatmaları ise paslanmaya, aşınmaya ve korozyona karşı çok daha güçlüdür. Bu nedenle diğer seçeneklere göre çok daha uzun ömürlü bir aydınlatma seçeneği olduğu göz önünde bulundurulmalıdır.

Bahçe gibi dış mekan alanlarında kullanılan aydınlatma ürünleri darbelere karşı dayanıklı ve uzun yıllar boyunca kullanılabilen ürünler arasından tercih edilmelidir. Çünkü dış mekânlarda bu aydınlatma ürünlerinin zarar görme ihtimali çok daha fazladır. Dış mekan aydınlatma sistemleri arasında bahçe aydınlatma ve aydınlatma direkleri gibi birbirinden farklı birçok seçenek söz konusudur.

Set Aydınlatma Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Set üstü aydınlatma ürünleri tercih seçerken nelere dikkat edilmesi gerektiği çok iyi bilinmelidir. Kullanılan aydınlatma ürünümüzün yüksek kalitede ve dış etkenlere karşı dayanıklı ham maddelerden üretilmiş olması çok önemlidir. Özellikle aydınlatmaların dış gövdesinin alüminyum kullanılarak üretilmesi ürünü dış etkenlere karşı çok iyi bir şekilde korur. Metal ve plastik ürünler darbelere karşı dayanıksız olabildiği gibi, ayrıca metal ürünler hızlıca paslanma durumu ile karşı karşıyadır. LED armatürler ile tasarlanan set üstü bahçe aydınlatma ürünleri son teknoloji kullanılarak üretilen ürünler olarak dikkat çeker. Üretim aşamasında kaliteli malzemeler kullanıldığından bu ürünler son derece uzun ömürlüdür. Ayrıca bu ürünlere farklı renk sıcaklıkları uygulanır. LED armatürlerle ortaya çıkan bu aydınlatmalar yüksek dirençten düşük dirence doğru olan elektrik akışını çok iyi bir şekilde sağlar. LED armatürü set üstü bahçe aydınlatma ürünleri uzun ömürlü olduğu kadar yumuşak ışık yayma konforu sayesinde gözü mümkün olduğunca az yorar.

Set üstü bahçe aydınlatma ürünleri satın alırken dikkat edilmesi gereken en önemli faktörlerden biri enerji tasarrufudur. Özellikle büyük ölçekli bahçe alanlarında aydınlatma için çok fazla enerji harcandığından, enerjiden tasarruf etmek için enerji verimliliğini artıran set üstü bahçe aydınlatması ürünleri kullanılmalıdır. Bu sayede çevre dostu bir ürün kullanımı sağlarken, diğer yandan kullanıcı bütçesinden büyük ölçüde tasarruf sağlanmış olur. Set üstü aydınlatma ürünleri seçerken dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli nokta ise IP65 koruma sınıfında olup olmadığına dikkat etmektir. Bu sınıf içerisinde yer alan set üstü aydınlatma ürünleri toz ve su geçirmez özelliğe sahiptir. Bu sayede ürünün çabuk bozulmasının önüne geçilmiş olur. Özellikle bahçe için düşünüldüğünde bu detay çok önemli bir konumda yer alır. Ayrıca set üstü aydınlatmalar bazı temel özelliklere sahip olduğu gibi modern ve estetik bir görünüme de sahip olmalıdır. Çünkü insanlar bahçelerin görsel açıdan güzel ve şık görünmesini ister. Bu yüzden tercih edilecek set üstü bahçe aydınlatmasının tasarımında kullanılan malzemelerin modern bir görselliği temsil etmesi önemlidir.

Set Üstü Aydınlatma Ürünleri Fiyatları

Set üstü bahçe aydınlatma ürünleri çok geniş bir kullanım alanına sahiptir. Bazı bahçelerde birden fazla bahçe aydınlatmasına yer verilirken, bazı bahçelerde ise tek tip aydınlatmalar kullanılabilir. Bu durumda önemli olan alanında ihtiyaç duyduğu aydınlatma ürünlerini eksiksiz bir şekilde tedarik etmektir. Bu sayede istenilen ışıklandırma ile estetik ve işlevsel kullanım alanları oluşturulabilir.

Set üstü bahçe aydınlatma ürünlerinin fiyatları; tercih edilen ürünün modeline, ebatına, teknik özelliklerine ve firma seçimine göre değişiklik gösterir.  Bu anlamda ürünün özellikleri kadar doğru firmadan alışveriş yapmak da çok önemli bir detaydır. Aksi takdirde uzun ömürlü aydınlatma ürünü kullanımını deneyimlemek mümkün değildir.

Yakan Aydınlatma; söz konusu set üstü aydınlatma ürünleri ve diğer aydınlatma seçenekleri olduğunda kalite ve güvenin tek adresi olarak hizmet vermeye devam eden profesyonel bir firmadır. Uzun yıllardan bu yana aydınlatma sektöründe verdiği nitelikli hizmet prensibi ile büyümeye ve gelişmeye devam eden firmamız için öncelikli olan kullanıcı memnuniyetini kazanmaktır. Buna bağlı olarak firmamızın geniş ürün seçeneklerinin yer aldığı web sitesinde her ihtiyaca hitap eden cazip fiyat seçeneklerine sahip birçok aydınlatma ürünü bulunur. Sizde Yakan Aydınlatma kalitesini yaşamak ve uzun vadede sorunsuz aydınlatma konforunu yaşamak için hemen web sitemizi ziyaret edebilir ve alanında uzman ekibimizle irtibat kurabilirsiniz.