Projektörler Hangi Alanlarda Kullanılır?

Dış mekanlarda kullanılmak üzere tasarlanmış projektör lambaları güçlü ışık kaynaklarıdır ve uzun görüş açısı istenen alanlarda bazen aydınlatma, bazen güvenlik, bazen de show amacıyla kullanılır. Sosyal alanlarda, limanlarda, havaalanlarında, tren yollarında aydınlatma ve kontrol amacıyla veyahut işaretleşme için de kullanılan aydınlatma araçlarıdır. Ceza ve tutuk evlerinde kullanılan taramalı projektör ışıklarını herkes (en azından filmlerden) bilir.

Projektör lambalar, uzun menzilli ışık yayma özellikleri nedeniyle, dış mekanların çoğunda tercih edilir. Parklar ve bahçeler veya turistik ören yerleri gibi alanlarda görsel efektleri nedeni ile lazer ışıklı projektör kullanımı yaygındır. Fabrikalarda, otel, plaza, AVM gibi bazı büyük işletmelerde, askeri bölgelerde, sınır koruma alanlarında yüksek aydınlatma güçleri ile popüler aydınlatma seçenekleridirler.

Projektör Çeşitleri ve Özellikleri

Standart aydınlatma ürünlerinin yetersiz kaldığı alanlarda kullanılan projektör çeşitleri, düz bir çizgide keskin ışık kaynaklarıdır. Projektör modelleri, farklı yapıda ve güçte olabilirler. İhtiyaca göre seçilebilecek 150 W, 250 W, 400 W veya 1000 W ya da daha yüksek ışık gücünde projektör modelleri mevcuttur. Ayrıca dekoratif ve şık stilleri ile çevre estetiğine de katkıda bulunabilirler.

Yakan Aydınlatma dış mekan aydınlatma projektörleri, yüksek standartlarda üretilir, doğal olarak dış koşulların aşındırıcı etkilerine karşı paslanmaz ve su geçirmez malzemelerden üretilirler. Projektörler uzun ömürlüdür, aşırı sıcak veya aşırı soğuktan etkilenmeden yıllar boyunca rahatlıkla kullanılabilirler. Evinizin bahçesinde, işyerinizin reklam panosu aydınlatmasında ya da bir gösterinin parçası olarak, Yakan Aydınlatma projektör çeşitlerini güvenle tercih edebilirsiniz.   

Kamera direği seçerken nelere dikkat edilmeli yazımıza göz atmayı unutmayın!

© 2018 | Yakan Aydınlatma - Dış Mekan Dekoratif Aydınlatma Mamülleri İmalat ve Ticaret | Tüm Hakları Saklıdır.