Aydınlatmada kullanılan malzemeler ve ürünler aslında ışıklandırmanın ne oranda verimli olduğunun da belirleyicisidir. Özellikle park aydınlatma direkleri söz konusu olduğunda durum çok daha fazla önem kazanabiliyor. Parklarda minimum sayıda aydınlatma direği kullanarak maksimum oranda ışık elde etmek en ideal olanıdır. Elbette bu durumda hangi aydınlatma ürünlerinin tercih edilmesi gerektiği sorusu akıllara geliyor.

Aydınlatma direkleri tek başlı ya da çift başlı olarak dizayn edilebiliyor. Dış alanlarda park aydınlatma direkleri parkları hangi bölümünde konumlandırılacağına bağlı olarak tek ya da çift başlı aydınlatma direkleri seçilebilir. Bu durumda çift yönlü bir aydınlatma elde edileceğinden daha az sayıda direk kullanımı yeterli olacaktır.

Park Aydınlatma Direkleri

Enerji Tasarrufu Sağlayan Park Aydınlatma Direkleri

Bu yeni ürünler arasında çok daha az oranda enerji kullanımı ile daha fazla ışık elde etmeyi sağlayan tasarımlar da bulunuyor. Enerji giderlerinin düşürmenin önemi düşünüldüğünde tüm parklardaki aydınlatma direklerinin mutlaka yenileri ile değiştirilmesi gerekiyor. Bu durumda yeni ve daha ekonomik olan ürünlerin seçilmesinde fayda olacaktır.

Yeni ürünleri incelemek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Ürün sayfamız içerisinde parklarda kullanım için özel olarak dizayn edilmiş olan çok sayıda tasarım yer alıyor. Tamamı kullanışlı olması ile ön plana çıkan tasarımlarımız en dayanıklı malzemeler ile üretiliyor ve renklendiriliyor. Bu yönüyle de beklentileri en üst düzeyde karşıladığı aşikar. Bu özel tasarımlarımıza mutlaka göz atmanızı öneririz.