Bahçenizi çok daha güzel bir atmosfere bürümek için uygulayabileceğiniz pek çok yöntem bulunuyor. Dekoratif objelerle bahçenizi süslemek, çeşme ya da havuz gibi şık bir tasarımı bahçenize kazandırmak, son derece farklı ve bir o kadar da yaşam dolu bir bahçe görünümü elde etmenizi sağlayabilir. Ancak uygulayabileceğiniz yöntemler bunlarla sınırlı değil. Bahçenizi sadece ışıklandırmanın etkisinden faydalanarak da bambaşka bir atmosfere bürüyebilirsiniz.

Çardaklarda Led Işık Etkisi

Özellikle çardak gibi bir oturma alanı olan bahçelerin göz kamaştıran bir görünüme bürünmesi için uygulanabilecek en etkili yöntem led lambaları kullanmak oluyor. Küçük ve çok sayıda lambanın uzun bir kablo ile buluşmasından doğan bu tasarımlar çardaklara kolaylıkla monte edilebiliyor. Bu sayede bahçenizin en güzel ve en şık köşesinin oturma alanı olması sağlanıyor.
Led Lambalarla Çardak Aydınlatma

Led ışıklar minimum düzeyde enerjiye ihtiyaç duyan aydınlatma ürünleri olduğundan ekonomik bir aydınlatma ürünü olduğunu da söylemek mümkün. Son derece pratik bir şekilde çardak ya da kamelya gibi oturma alanlarına uygulanabiliyor olması, dilediğiniz bölgeyi kolaylıkla aydınlatabilmenize de olanak tanıyor.

Led ışıkların etkileyici görünümünden faydalanabileceğiniz bir diğer alan da bahçenizin giriş kapısı olabilir. Üst bölüme dolayacağınız led lambalı kablolar ile muhteşem bir görünüm elde edebilirsiniz. Aynı zamanda yürüyüş yolu üzerinde çardak ya da çatı gibi bir alan varsa, bu bölümü de aydınlatmak için led ışıklardan faydalanabilirsiniz. Tüm çatı alanını ya da sadece bir bölümünü aydınlatma ile buluşturabilirsiniz.

Enerji tasarrufu sağlayan ve aynı zamanda bahçelerde yarattığı etki ile bu bölümleri de bir yaşam alanına dönüştürebilen led lamba modelleri arasında dış mekanlarda kullanıma uygun, her türlü hava koşuluna karşı yüksek mukavemet özelliğine sahip olan tasarımlar da mevcut. Siz de bahçenizi bu şık aydınlatma modelleriyle buluşturun!