LED aydınlatma ürünlerindeki arızalanmalar sadece LED dizinleri ve LED modülleri üzerinde değil aynı zamanda bileşenleri üzerinde de doğrudan veya dolaylı yoldan arızalanmaya sebep olabiliyor. Elektronik devreler, ısıl denetim, optim sistem, kablolama konnektörleri, contalar veya armatür koruma sistemlerinin başarısız olması durumunda arızalar ortaya çıkabiliyor.

LED aydınlatma ürününün kullanım süresi her zaman diğer parçalar ile birlikte değerlendirme altına alınarak hesaplanmalı ve göz önünde bulundurulmalıdır. Karakterizasyonu tamamlanmış olan ve standart kabul edilen bir yöntem bu konuda mevcut değildir. LED ürünlerini değerlendirme altına alabilmek için arıza ve kullanım ömrünün inceliklerini detaylı bir şekilde tespit edebilmek gereklidir.


Led Aydınlatma Ürünlerinde Arızalanma

Dış Mekan Koşullarına Uygun LED Aydınlatma Ürünleri

Ayrıca dış mekanlardaki ortam koşulları da LED aydınlatma ürünlerinin arızalanmasına yol açabilir. Bu sebeple her zaman kaliteli malzemeler ile üretilmiş olan LED aydınlatma ürünlerini tercih etmeniz gereklidir. Yakan Aydınlatma olarak sizlere sunduğumuz tüm LED aydınlatma ürünlerimiz dış mekan koşullarına karşı dayanıklı olmayı başarabilen ürünlerdir.