Aydınlatma ürünlerinde çeşitlilik her daim sorun yaşanmayan bir alan oldu. Çünkü gerek yeni teknolojiler, gerekse yeni tasarımlar her geçen gün bambaşka aydınlatma ürünlerinin geliştirilmesini de beraberinde getiriyor. Bazı ürünler ise yeni tasarımlar her ne kadar daha albenili bir görünüm sunuyor olsa da vazgeçilmezler sıralamasındaki yerini koruyor. Bu ürünlerden biri de döküm aydınlatmalardır!


Döküm Aydınlatma Ürünleri

Döküm aydınlatma ürünlerinin en çok ön plana çıkan özelliği metal görünümün en çok yansıtıldığı ürün grupları olmasıdır. Alüminyum, çelik ve demir gibi malzemelerin döküm yolu ile şekil verilmesi, birbirinden şık döküm aydınlatma ürünleri elde edilmesini sağlıyor. Döküm aydınlatma ürünlerinin bir diğer özelliği ise pek çok üründen çok daha dayanıklı olmasıdır.

Döküm Aydınlatma Ürünlerinin Özellikleri

Sağlam yapıları sayesinde çok uzun yıllar hiçbir problem yaşamadan kullanılabilen tasarımlar, dış mekanda döküm aydınlatma ürünlerinin çok daha fazla tercih edilmesini de beraberinde getiriyor.

Bahçeler ve parklarda gördüğünüz aydınlatma ürünlerinin büyük bölümü bu ürün gruplarında yer alır. Nedeni ise dayanıklılığının yanı sıra her türlü hava koşuluna karşı yüksek mukavemet özelliği sergiliyor olmalarıdır.

Büyük firmaların dış mekan aydınlatmalarında da tercihi genellikle döküm ürünler oluyor. Hazırlanan kalıplar sayesinde istenen her türlü şeklin kazandırılabildiği bu tasarımlar tek ampul içeriyor olsa da çok sayıda ampul ile daha geniş alanlarda da aydınlatma olanağı sağlayan ürün modelleri mevcut!