Yılın her mevsiminde kullanılabilen ve estetik bir dekorasyon ile bir yaşam alanına dönüşebilen bahçenizde aydınlatma da büyük önem taşıyor. Doğru dış mekan bahçe aydınlatma ürünlerini kullanmanız halinde bahçenizde dilediğiniz her türlü atmosferi yaratabilirsiniz. Peki, hangi aydınlatma ürünü bahçede ne amaçla ve nerede kullanılıyor?

Öncelikle dış mekan bahçe aydınlatma ürünleri arasında en çok tercih edilenlerden başlayalım. Aplikler duvara monte edilerek kullanılan ve şık tasarımları ile dekorasyonu tamamlayan ürünledir. Genellikle bahçenin giriş bölümünde ya da kamelya bölümünde kullanılır. Ancak mutlaka bir duvara monte edilmeleri gerektiğinden bitki aydınlatma ya da yürüyüş parkuru aydınlatmaları için uygun olmaz.

Dış Mekan Bahçe Aydınlatma

Minimum Enerji Kullanan Bahçe Aydınlatma Direkleri

Aydınlatmada sıklıkla kullanılan bir diğer tasarım da bahçe aydınlatma direkleridir. Bu tasarımlar özellikle geniş alanların aydınlatılmasında kullanılıyor. Tek lambalı ya da çift lambalı olarak dizayn edilebilen modeller bahçenin köşe bölümlerinde konumlandırılabilir. Yeni tasarımlar arasında minimum enerji kullanımı sunan modeller de yer alıyor. Askılı aydınlatma ürünleri ise kamelya üzerinde kullanım için en ideal ürün seçeneklerinden biridir.

Çim üstü aydınlatma direkleri hem yürüyüş parkurunun aydınlatmasında hem de çim aydınlatmasında kullanılan ürünlerdir. Bu tasarımlar arasında da güneş enerjisi ile çalışan modeller çok daha fazla ilgi görüyor. Ancak seçenekler elbette bunlarla sınırlı değil. Farklı dekorasyon stillerine anında uyum sağlayabilen pek çok modelin olduğunu belirtmeliyiz.

Set üstü bahçe aydınlatma ürünleri ise bahçe duvarlarının üzerinde kullanıma uygun olan tasarımlardır. Bu ürünler duvar yani bahçe sınırının ışıklandırmasında kullanılıyor ve özellikle güvenlik bakımından mutlaka her bahçede kullanılması öneriliyor. Tüm bu ürün modellerini Yakan Aydınlatma olarak sizlere en makul fiyatlar eşliğinde sunuyoruz. Beğendiğiniz modeller çok uzun süre sorunsuz bir şekilde kullanım şansı sunduğundan güvenle satın alınabilir.