Çim biçme makineleri sayesinde bahçenizde uzayan tüm otları aynı hizada kesmenin rahatlığını yaşayabilirsiniz. Çim biçme makinası alırken en pahalı olan en iyi üründür algısına düşmek kimi zaman yanlış olabiliyor. Sadece fiyat değil firma karşılaştırması yapmak ve sizin için en uygun olan ürünün hangisi olduğuna dikkat ederek alımınızı yapmanız gerekir. 

Çim biçme makinesi alırken bunlara dikkat edin ve alımlarınızda mutlaka ürün kullanımı ile ilgili detaylı bilgi almanızda önerilir.

Çim biçmeye yarayan farklı ürün çeşitleri vardır. Bahçenizin genişliğine göre tercihinizi daha rahat yapmanız mümkün.

Çim Biçme Makinesi Alırken Bunlara Dikkat Edin 

Çim Biçme Makinesi Çeşitleri

Çim biçme makinelerinde traktöründen motorlu tırpanlara kadar çeşit bulunmak ile beraber bunlarda kendi içinde türlere sahiptir. Çim biçme makinesi alırken bunlara dikkat edin ve böylece yanlış ürün seçerek hatalı bir seçime yer vermeden bahçeniz için ideal olan uygulamayı gerçekleştirin. 

Motorlu tırpan olarak satılmak ta olan çim biçme makinesi el ile kolaylıkla kullanıma sahip olup dikenli alanlarında da temizlenmesinde etkilidir. Bunun ile beraber bahçeniz küçük ise ya da farklı alanlarda değişik ürünler yer alıyorsa motorlu tırpan tercih edebilirsiniz. Motorlu tırpanlarda benzinli ve elektrikli olmak üzere iki çeşide ayrılır. 

Motorlu Çim Biçme Makinesi

Motorlu ve itme gücü ile çalışan çim biçme makineleri orta büyüklükte ve bol alanı çok alan bahçeler için idealdir. Bu ürünlerinde elektrikli ve benzinli olanları bulunur. Alımlarınızda şanzımanlı seçime yer verirseniz itme gücünü en az kullanma imkânı elde edersiniz. 

Sürücülü çim Biçme Makinesi

Sürücülü çim biçme makineleri özellikle geniş alana sahip olan bahçeler için idealdir. Diğer ürünlere göre pahalı olan bu seçim çok büyük alanların biçilmesinde avantaj sağlar.