Mimarlık bilimlerinde dış mekan tasarımının değerli bir değeri vardır. Yapıların güzelliğini ve konseptini yansıttığı için. Bunlar binalar, yollar, umumi bahçeler ve hatta özel olanlar ne olursa olsun.


1964'ten beri dış aydınlatma ürünleri ve bahçe aydınlatmaları üreten bir fabrika olarak bizim adımıza, genel olarak ortak bir çatışma ilkesi vardı: watt artışı aynı belirli alan için daha iyi bir aydınlatma sağlar.


Aslında bu nokta pek doğru değil çünkü bambaşka sistemler, eski yanlış ampuller ve LED ampul adı verilen yeni nesil ampuller arasında karşılaştırmalar yapıldığı için bu normal.


Modern bilimde, ışığın fark edilen davranışı öncekinden farklı bir kavram gösterdi ve şu şekilde özetleniyor: Belirli bir alanı yeterli ışıkla aydınlatmak için 150 watt'lık bir ampul kullanılabilirken, aynı miktarda ışık başka bir ampulle sağlanabilir. Örnek olarak yalnızca 35 watt tüketebilen LED ampul (ampul verimliliğine göre aşağı yukarı).


Bu yüzden uygulama, LED ampul kullanımının enerji tasarrufu, harcama süresine kıyasla maliyet tasarrufu ve normal olay ampullerinden daha iyi bir davranış avantajına sahip olduğunu kanıtladı.
Dolayısıyla, bir alan için gerekli olan lümen ile orantılı watt tüketimini gösteren cümle tam olarak doğru değildir. Başka bir tür kullanarak, belirli bir alan için aynı veya daha iyi miktarda lümen elde edebilirsiniz, ayrıca LED ampul kullanarak enerji tasarrufu yapabilirsiniz. Ayrıca, LED ampullerin gün ışığı, beyaz ışık veya başka renkler gibi farklı renklerde olabilmesinin avantajından yararlanın.