PMMA akrilik maddesinden olan aydınlatma glopları veya yaygın olarak bilindiği gibi; Akrilik aydınlatma küreleri, dış aydınlatma kullanımı için diğer tür gloplardan daha fazla avantaja sahiptir. Üretim için ileri üretim teknolojileri gerektiren en kaliteli malzeme grubundandır.

Akrilik glopların avantajları şunlardır: yüksek ışık geçirgenliği, çizilmeye karşı daha yüksek direnç, yüksek sıcaklık ve kimyasal direnç, güneş altında ve dış koşullarda sarı renge dönmez. Bu özellikler, dış aydınlatma ürünleri imalatında büyük önem taşımaktadır.
Öte yandan, üretimde kullanılan tekniklerin de önemi vardır, çünkü dış kullanımda aydınlatma küreleri ile karşılaşabilecek istatistiksel kuvvetleri ve basıncı absorbe etmek için mühendislik hesaplamaları yapılmalıdır;

                             

  Öte yandan, üretimde kullanılan tekniklerin de önemi vardır, çünkü dış kullanımda aydınlatma glopları ile karşılaşabilecek istatistiksel kuvvetleri ve basıncı ayarlamak için mühendislik hesaplamaları yapılmalıdır; örnek olarak glop boyutu ile glop ağzının çapı arasındaki ilişki doğru hesaplanmalıdır. Rüzgar gibi dış kuvvetlerden kolayca etkilenmeyecek şekilde ayarlanmalıdır ve yüksek ışık geçirgenliği olacak şekilde ayarlanmalıdır.