Aydınlatma sadece bir alanın karanlıkta da kullanılabilmesi amacına hizmet etmiyor. Bazı bölgelerde güvenliği sağlamak amacıyla da aydınlatma ürünlerinden faydalanılıyor. Bu ürünlerden biri de uzun menzilli projektör oluyor. Güvenlik ve aydınlatma dendiğinde ilk akla gelen ürün olan bu projektörler çok geniş alanların ve arazilerin taranması amacıyla da sıklıkla kullanılıyor.

Yenilenen özellikleri ile artık çok daha pratik bir kullanım imkanı sunan uzun menzilli projektör çeşitleri fabrika arazilerinden nöbet kulübelerine, askeri alanlardan sınır gözetleme alanlarına kadar pek çok yerde son derece önemli bir ihtiyacı karşılıyor. Yere sabitlenerek kullanılabilen bu projektörler yüksek mukavemet özelliği ile de dikkat çekiyor. Isıya ve darbeye karşı temperli kırılmaz cama sahip olması da bu özelliklerinden sadece biri…

Y.A.286000

İkaz Sistemlerinde Kullanılan Projektörler

Elle kumanda edilebilen ve dolayısıyla geniş arazilerde tarama yapma imkanı da sunan bu projektörlerin 800 m, 1000 m ya da 1200 m gibi aydınlatma menzili seçenekleri sunuyor olması da dikkatlerden kaçmıyor. İhtiyaç doğrultusunda seçim yapılabiliyor ve gereksiz enerji sarfiyatından da kurtarıyor. Ayrıca tarama yapma imkanı sunmasının yanı sıra gemi ve uçak ikaz sistemlerinde de sıklıkla uzun menzilli projektör çeşitleri kullanılıyor.

Aşağı ve yukarı, sağa ve sola hareket edebilen uzun menzilli projektör çeşitleri kalite düzeyi yüksek malzemelerden üretildiğinde ve korozyon riskine karşı elektrostatik toz boya ile renklendirildiğinde çok uzun yıllar kullanım şansı sunuyor. Kısa süre sonrasında yeni bir projektör ihtiyacının doğmaması için CE belgesine sahip bir projektör çeşidinin tercih edilmesinde fayda olacaktır.