Aydınlatma armatürlerinde ampul değişimi ve montaj kolaylığı aranan özellikler haline geldi. Artık çok farklı malzemelerin de aydınlatmada kullanılmaya başlanmasıyla beraber beklenti çıtasının bir hayli yükseldiğini söylemek mümkün. Ampul değişimi ile montaj kolaylığı bakımından bu beklentileri karşılayan ürünler mevcut. Örneğin son dönemin trend tasarımlarından olan led ışıklar bu iki hususta beklentileri maksimum düzeyde karşılıyor.

Led Aydınlatmanın Diğerlerinden Farkı Ne?

ampul-montaji


Led aydınlatma hem kolay montaj hem de geniş voltaj aralığında çalışabilme özellikleri ile dikkat çekiyor. Uzun ömürlü olması, cıva içermediği için tam bir çevre dostu olması, ampul değişimine gereksinim duymuyor olması da yüz güldüren özellikleri arasında kabul edilir. Led aydınlatma ürünlerinin tek özellikleri bunlar değil.

Bilindiği gibi tüm aydınlatma ürünleri yaşlandığında ışık kaybeder. Ancak led aydınlatma ürünlerinde söz konusu ışık kaybı minimum düzeylerde gerçekleşiyor. Bu nedenle büyük işletmelerde, geniş mekanlarda sıklıkla bu ışıklar tercih edilir. Son derece kolay monte edilebiliyor olmaları da büyük mekanlarda sıklıkla tercih edilmesinin lokomotif özellikleri arasında yer alıyor.

Ayrıca bu ışıklar balast ve trafo değişimi gerektirmediği gibi bakıma da gereksinim duymaz. Montaj kolaylığı sağlayan farklı aydınlatma ürünleri de bulunuyor. Örneğin özellikle işletmelerde tercih edilen tavan armatürlerinde artık hem kolay montaj hem de kolay ampul değişimi özellikleri aranır oldu. Bu alanda da beklentileri karşılayan onlarca farklı ürün bulmak asla zor olmuyor.

ampül değişimi

Yakan Aydınlatma olarak pek çok farklı mekana uygun olan, montaj kolaylığı ve kolay ampul değişimi özelliklerine sahip ürünleri kullanıma sunuyoruz. Sararmayan ve kolay temizlenebilen bu ürünlerin enerji tasarrufu sağlamak adına daha az enerji ile daha fazla ışık sağlıyor olması da mühim özellikleri arasında yer alıyor.