Ağaç aydınlatma çalışmalarında pek çok farklı aydınlatma ürünü kullanılabiliyor. Ancak efektif bir ışıklandırma çalışması yapmak için tercih etmeniz gereken, ağaç aydınlatma spotu olmalıdır. Bu ürünlerle istediğiniz renkte ve şık bir görünüm sunan ağaç aydınlatma çalışmasını kolaylıkla yapabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken birkaç husus olduğunu da belirtmek isteriz.

Ağaç Aydınlatma Çalışması Yaparken Dikkat!

Öncelikle tercih ettiğiniz aydınlatma ürününün kaliteli olmasına özen göstermeniz gerekiyor. Kalitesiz ürünlerden kesinlikle uzak durun. Çünkü hem enerji kullanımı bakımından tasarruf yapmanızı önleyebilir hem de kısa süre sonrasında yeni bir ürün satın almanızı zorunlu kılabilir. Kalitesiz olan aydınlatma ürünlerinin kullanım ömrünün kısa olduğunu unutmayın. Bu nedenle seçtiğiniz ağaç aydınlatma spotu kalite beklentisini karşılamalıdır.

Dikkat etmeniz gereken bir diğer husus da ışığın yönü olacak. Ağacın yapraklı bölümüne ışığı yöneltecek şekilde spot lambayı konumlandırmanız gerekiyor. Genellikle ağacın hemen altına yerleştirilen spot lambalar yukarı yönlü ayarlanıyor. Bu sayede son derece şık ve efektif ışıklandırma çalışması yapılabiliyor. Ancak farklı şekillerde de bu çalışmayı yapabilirsiniz.

Ağaç Aydınlatma Spotu

Projektör ile Ağaç Aydınlatma Çalışması

Bu çalışmalar spot lamba yerine projektör kullanılarak da gerçekleştirilebiliyor. Genellikle çok uzaktan da ışıklandırma çalışmasının görülebilmesi hedeflendiğinde ya da uzun olan ağaçlar için bu çalışma yapılmak istendiğinde tercihler, daha güçlü ışık veren projektör lamba kullanımı yönünde oluyor. Farklı renklerde ışık veren projektör lamba çeşitlerinin de olduğunu hatırlatalım.

Bu arada eğer yakın zamanda ağaç aydınlatma çalışması yapmayı planlıyorsanız sizi Yakan Aydınlatma satış sitemize bekliyoruz. Çünkü bu çalışma için kullanabileceğiniz ve muazzam bir görünüm elde etmenizi sağlayacak spot ve projektör lamba çeşitlerini sizler için ürettik. En kaliteli malzemelerle üretilen bu ürünler için satış sitemiz üzerinden sipariş verebilirsiniz.