Yol Aydınlatma Direkleri

Yol Aydınlatma Direkleri

Dış mekanlarda kullanılabilecek şekilde tasarlanan yol aydınlatma direkleri, dekoratif açıdan da şık olarak tasarlanmaktadır. Sokak, park ve bahçelerde kullanıma uygun olan yol aydınlatma direği modelleri aynı zamanda dış mekanlardan kaynaklanabilecek sorunlara karşı da ekstra dayanıklıdır.

Bu seri toplamda 18 ürün içeriyor.

Gece saatlerinde, hem araç kullanmak hem de sokaklarda, parklarda gezinmek görüş mesafesinin azalması nedeniyle türlü sorunlara yol açabilmektedir. Bu konuda en iyi çözüm ise yol aydınlatma direkleri vasıtasıyla sağlanmaktadır. Bu aydınlatma direkleri sayesinde; yollar, sokaklar, parklar ve bahçeler çok daha güvenilir hale gelmektedir.

Yol aydınlatma direkleri çok sayıda farklı modeliyle dikkat çekmektedir. Bazı modeller çift ışık barındırırken, bazıları güneş enerjisiyle çalışabilmektedir. Model çeşitliliği açısından kullanım yapılacak olan dış mekâna göre bir seçim yapılabilir. Farklı uzunlukları, genişlikleri ve aydınlatma güçleri olan bu aydınlatma direkleri, çeşitli hava koşullarına uygun şekilde tasarlanmaktadır. Yol aydınlatma direkleri arasındaki mesafede, kullanılan alana, sokağın darlığına, aydınlatma gücüne göre değişiklik göstermektedir. Kimi aydınlatma direkleri 4 metre arayla yerleştirilirken kimileri ise 12 metre arayla yerleştirilebilmektedir.

Yol Aydınlatma Direği Nerelerde Kullanılır?

Yol aydınlatma direklerinin geniş bir kullanım alanı vardır. Bu direkleri yaygın olarak otoyollarda görebilirsiniz. Gece saatlerinde sürücülerin güvenliğini sağlamak adına yollar, aydınlatma direkleriyle donatılmaktadır. Bu sayede görüş mesafesi artmakta ve olası kazaların önüne geçilmektedir. Hem şehir içinde hem de şehirlerarası yollarda bu direklerin kullanımı oldukça yaygındır.

Yolların yanı sıra bu direkler parklarda da yaygın olarak kullanılır. Dekoratif açıdan otoyollarda kullanılanlardan çok farklı olan bu aydınlatma direkleri, geceleri güvenlik açısından son derece önem arz eder. Şehrin aydınlatılmasında kullanılan yol aydınlatma ürünleri hem yayalara hem de sürücülere güvenli bir ortam sunar. Akşam saatlerinde karanlıkta parklardan geçmek son derece zor olabilir. Görüşün kısıtlanması birçok tehlikeye davet çıkarabilmektedir. Yürüdüğünüz yolu görmüyor olmak olası kazalara da sebep olabilmektedir. Parklarda yer alan yol aydınlatma direkleri sayesinde bu sorunların büyük ölçüde çözülmektedir.

Yol aydınlatma direklerinin nispeten daha az kullanıldığı bir diğer alan ise bahçelerdir. Bu direkler özellikle büyük bahçelerde tercih edilmektedir. Aydınlatma gücünün fazla olması, zarar görme ihtimalinin az olması nedeniyle bahçelerde de bu aydınlatma direklerine rastlamak mümkündür.

Yol Aydınlatma Direği Özellikleri

Yol aydınlatma ürünlerinin en önemli özelliklerinden biri model çeşitliliğidir. Kullanacağınız alana bağlı olarak çok fazla sayıda seçenek bulmanız mümkündür. Yol aydınlatma modelleri açısından fiziki özellikler çok fazla çeşitlenebilmektedir. Bu direklerin boyları 3 metreden 7 metreye kadar değişiklik gösterebilir. Bunun yanı sıra enine olarak da 50 santimden 150 santime kadar farklı aralıklardan bahsetmek mümkündür.

Bunların yanı sıra aydınlatma gücü de her üründe farklılık gösterebilmektedir. Her bir aydınlatma ürünü 50 watt ile 160 watt arasında farklı değerlerde ampullerle çalışabilmektedir. Aydınlatma ürünlerinin kılavuzlarında önerilen ampul watt değerini görmek mümkündür. Bunun yanı sıra LED aydınlatma direklerini tercih edebilirsiniz.

Yol Aydınlatma Direği Çeşitleri

Yol aydınlatma direği tercihinizde teknik özelliklerin yanı sıra dekoratif özellikleri de göz önüne alabilirsiniz. Aydınlatma direkleri çok farklı dekoratif ve fiziksel özelliklere sahiptir. Bazı direkler, LED ampulle çok farklı renklerde aydınlatma sağlayabilmektedir. Bunun yanı sıra ikili aydınlatma direklerinde, ampuller farklı yerlerde olabilmektedir.

Yol aydınlatma direkleri fiyat açısından da geniş bir yelpazeye sahiptir. Ürünler arasında fiyat farkları genel olarak teknik özelliklere göre belirlenmektedir. Siz de kullanım alanınıza bağlı olarak ideal aydınlatma direklerini tercih ederek güvenliğinizi sağlayabilirsiniz. Yakan Aydınlatma olarak, birinci sınıf kalitede materyallerle üretilen onlarca farklı modeli sizler için tasarladık. Bizimle iletişime geçerek, avantajlı tekliflerimizden faydalanabilir, aynı zamanda detaylı bilgiye de ulaşabilirsiniz.