Yol Aydınlatma Direkleri

Artık yollarda kullanılan aydınlatma ürünlerinde de adeta bir devrim yaşanıyor. Işık kirliliğine yol açan, yola yeterince ışık vermeyen ya da kullanım ömrü kısa olan yol aydınlatma direkleri adeta tarihe kavuştu. Bunun yerine her türlü hava koşuluna karşı yüksek mukavemet özelliği sergileyen ve aynı zamanda korozyona karşı da dirençli olan aydınlatma direkleri tercih ediliyor. 

Bu yeni modellerin enerji kullanımı yönünden de yüzleri güldürdüğü ü belirtmek lazım. Çok daha az oranda enerji kullanmasına karşın çok daha fazla ışık verebilen yol aydınlatma direkleri haliyle yollarda daha az sayıda aydınlatma ürünü olmasını sağlayabiliyor. Bununla birlikte yol güvenliği bakımından da beklentileri karşılıyor. Çünkü yeterli oranda ışık sağlayabilme noktasında da bu ürünler oldukça başarılı!

Yol Aydınlatma Direği Seçerken Dikkat! 

Geniş bahçelerde de bahçe aydınlatma ürünü olarak tercih edilen yol aydınlatma ürünleri temin ederken bazı hususlara dikkat etmek gerekiyor. Bunların ilki tek yönlü mü yoksa çift yönlü mü olması gerektiğidir. Tek yönlü aydınlatma ürünleri kimi yollarda ya da bahçelerde yetersiz kalabiliyor. 

Özellikle gidiş ve dönüş yollarının ayrı olduğu yollarda mutlaka çift başlı ya da çift yönlü aydınlatma direklerinin tercih edilmesi gerekiyor. Bu sayede tek bir direk ile yolun hem sağ hem de sol bölümünün ışıklandırılması sağlanabiliyor. Bu yeni aydınlatma direklerini Yakan Aydınlatma olarak ürün çeşitlerimiz arasında görebilirsiniz.

© 2019 | Yakan Aydınlatma - Dış Mekan Dekoratif Aydınlatma Mamülleri İmalat ve Ticaret | Tüm Hakları Saklıdır.