Sokak Aydınlatma Armatürü

Aydınlatma sektöründe artık teknik açıdan üstün özelliklerle donatılmış pek çok yeni ürün tasarlanıyor. Bunlar arasında sokak aydınlatma armatürü modelleri de var. Sadece evlerde ya da bahçelerde değil, cadde aydınlatmalarında da yeni ürünler kullanılarak maksimum verim elde edilebiliyor. Özellikle led aydınlatma teknolojisinin kullanılması, bu verimliliği daha üst noktalara taşıyabiliyor. 

Bu yeni ürünlerin kullanıldığı caddelerde, yanmayan bir sokak armatürü görmeniz artık çok zor. Çünkü sokak aydınlatmalarında en sık yaşanan sorunlardan biri olan kısa devreye karşı, koruma sağlayan bir tasarımla bu ürünler hazırlanıyor. Kısa devre korumasına ek olarak termal koruma da sunan bu ürünlerin bakım ve onarıma neredeyse hiç ihtiyaç duyulmadan kullanılması mümkün olabiliyor.

 

Su ve Isı Tahliyesi Yapan Aydınlatma Armatürleri

Cadde aydınlatmalarında en sık yaşanan sorunlardan biri de aşırı ısınmadan kaynaklanan arızalardı. Ancak yeni led sokak armatürü modellerinde bu sorun da ortadan kalkıyor. Çünkü tasarımına kazandırılan ısı tahliye perdeleri ile aşırı ısınma probleminin önüne geçiliyor. Ayrıca su tahliye bölümleri de olduğundan su birikmesinden kaynaklanan diğer olası arızaların da önüne geçilmiş oluyor. 

Sabit akım çıkışına sahip  olan tasarımların en önemli teknik özelliği ise, şehir şebeke gerilimindeki dalgalanmalardan etkilenmiyor olmasıdır. Zira kısa devre koruması da olduğundan söz konusu led direk armatürü kullanım ömrünü de korumuş oluyor. Bu arada yeni tasarımların klasik sertleştirilmiş plastik cam yerine temperli cam eşliğinde imal edildiğini de hatırlatalım. 

© 2019 | Yakan Aydınlatma - Dış Mekan Dekoratif Aydınlatma Mamülleri İmalat ve Ticaret | Tüm Hakları Saklıdır.