Ağaç Aydınlatma Armatürleri

Son dönemin en popüler bahçe aydınlatma dekorlarından biri de ağaç aydınlatma stili oluyor. Bahçelerde muazzam bir görünüm sergileyen bu popüler aydınlatma stilini uygulamak ise oldukça kolay. Bahçelerin ya da parkların çok daha şık bir duruş almasını sağlayan bu aydınlatma stilinde genellikle spot lamba çeşitleri kullanılıyor. Bu nedenle ağaç aydınlatma armatürleri dendiğinde de akla ilk gelen spot lambalar oluyor. 

Ağaç Aydınlatma Nasıl Yapılır? 

Siz de gayet kolay bir şekilde bahçenize bu muazzam efekti kazandırabilirsiniz. Bunun için mutlaka ağaç bulunan bir bahçeye sahip olmanız gerekmiyor. Farklı bitki çeşitleri için de ağaç aydınlatma armatürleri kullanılabilir. Ayrıca bu efekt ile bahçenizin genel atmosferini de değiştirebilirsiniz. Uygulamak için sadece renkli spot lambalardan edinmeniz yeterli olur. 


En çok kullanılan renk elbette yeşil oluyor. Ağaçların çok daha canlı bir yeşil renge bürünmesine olanak tanıyan bu renklendirme çalışmasında seçiminizi farklı renklerden yana da kullanabilirsiniz. Spot lambanın yönünü çok iyi ayarlamanız gerekiyor. Ağacın gövde bölümüne değil, yapraklı olan üst bölümüne ışığı yansıtmanız istediğiniz etkiyi çok daha net bir şekilde elde etmenize olanak tanır. 

Farklı Stillerde Ağaç Aydınlatma Çalışması 

Dilerseniz iki ya da 3 farklı spot kullanarak çok daha vurucu bir efekt de ede edebilirsiniz. Bu arada ağaç aydınlatma çalışmalarında farklı stiller de kullanılabiliyor. Örneğin led aydınlatma ürünleri ile de daha farklı bir tarzda ağaç aydınlatma çalışması yapılabiliyor. Ancak bu stilde ışığın daha güçlü olduğunu ve biraz daha fazla yayıldığını da belirtmek gerekiyor. 

Projektör lamba çeşitleri kullanarak da ağaç aydınlatma çalışması yapabilirsiniz. Özellikle yüksek ağaçlar için projektör lambaların kullanılmasını tercih edebilirsiniz. Bahçenizde muazzam bir görünüm için ağaç aydınlatma çalışması yapmayı planlıyorsanız Yakan Aydınlatma ürün çeşitlerine göz atabilirsiniz. 

© 2019 | Yakan Aydınlatma - Dış Mekan Dekoratif Aydınlatma Mamülleri İmalat ve Ticaret | Tüm Hakları Saklıdır.