Doğal bir yaşam alanına dönüşen bahçelerde çok sayıda kişinin tercihi modern bir dekorasyon stili uygulamak oluyor. Bahçelerde kullanılan aydınlatma ürünleri, aksesuarlar ve daha pek çok malzemede tercihler her daim modernize edilmiş olan dizaynlardan yana kullanılıyor. Eğer siz de bahçenizde natürel bir havanın yanı sıra modern bir atmosferin hakim olmasını isterseniz, seçeceğiniz bahçe aydınlatma armatürünün de bu stili destekliyor olması gerekir.

Modern bahçe aydınlatma stili dendiğinde ise son yıllarda ilk akla gelen modern begalar bollard dizaynları oluyor. Son derece şık bir duruş sergilemelerinin yanı sıra bulundukları alanı modernize etme noktasında da beklentileri en üst seviyede karşılayabilen begalar bollard tasarımları bahçelerin yanı sıra parklar, garaj alanları ve hatta teraslarda dahi kullanım şansı sunabiliyor.
Modern Begalar Bollard Armatürler

Modern Begalar Bollard Kullanmanın Avantajları

Zemine monte edilerek kullanılan bu ürünler ideal boyları sayesinde istenen alanı aydınlatırken enerji tasarrufu da sunuyor. Minimum enerji ile maksimum ışıklandırma sunuyor olması hem dar alanlarda hem de geniş alanlarda aydınlatma ihtiyacını rahatlıkla karşılamasını beraberinde getiriyor. Üstelik elektrostatik toz boya ile renklendirilen bu ürünler korozyona karşı da yüksek mukavemet özelliği sergiliyor.

Dış mekan aydınlatma ürünleri arasında özgün tasarımlarıyla da beğeni alan modern begalar bollard modelleri siyahtan kahverengiye, gümüş renginden beyaza kadar pek çok farklı renk seçeneği de sunabiliyor. Bu yönüyle bahçe dekorasyonunuza hakim olan renk ile uyumlu bir modeli kolayca bulabilir ve temin edebilirsiniz. Sadece zemine ışık veren modellere alternatif olarak 360 derece ışıklandırma sunan modeller de bu yeni tasarımlar arasında mevcut.

Bahçe aydınlatmasında dikkat edilmesi gerekenler yazımıza göz atarak bahçe aydınlatmasının da püf noktalarını öğrenebilirsiniz.