Park Aydınlatmada Yakan Aydınlatma Çözümleri

Parklar gündelik hayatın dış çevrede vakit geçirilen ortamları olmaları dolayısıyla günün her saatinde aktif olarak şehir sakinleri tarafından kullanılırlar. Park aydınlatma da bu çerçevede gereksinim duyulan bir fonksiyon olarak göze çarparlar. Özellikle güvenlik açısından bir çözüm olmaları sebebiyle aydınlatma seçeneklerinin kullanımı son günlerde daha fazla tercih edilir hale geldi. 

Diğer taraftan büyük çapta düşünüldüğünde parklar şehirlerin estetik değerlerine katkı sağlamaları açısından da büyük önem taşır. Bu doğrultuda ışıklandırma seçenekleri de söz konusu estetik değerlerin arttırılmasında önemli katkı sağlamaları dolayısıyla park ve bahçelerin dizaynında önemli ölçekte yer tutar.


Yeni Aydınlatma Teknikleri

Parklarda son dönemlerde kullanılan aydınlatma imkanları arasında led, spot ve klasik yansıtma seçenekleri parklarda yer alan bitki ve çit düzenlerinin görselliğini de başka bir boyuta taşır. Park aydınlatma özellikle yeşil, kırmızı ve mavi renkteki ışıklandırmaların kullanılması açısından estetik değerlerin sadece gündüz değil geceleri de sürdürülmesinin yegane çözümünü oluşturur. 

Özellikle çocukların da oyun alanları olmaları sebebiyle güvenliğin çokça önemsendiği alanlar olan parklarda çocuklu ailelerin dört mevsim günlerin uzun ya da kısa olduğu zamanlarda güvenli alanlar için aydınlatma tekniklerinden yararlanılmalıdır. Bu tür konularda da önemli bir etkiye sahip olan aydınlatmalar hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için sitemizi inceleyebilirsiniz. Site içerisinde kataloglar üzerinden en uygun fiyatlara gerek bahçeniz için, gerekse parklar için seçenekleri inceleyebilirsiniz.

© 2019 | Yakan Aydınlatma - Dış Mekan Dekoratif Aydınlatma Mamülleri İmalat ve Ticaret | Tüm Hakları Saklıdır.