Modern Sarkıt Aydınlatma

Modern Sarkıt Aydınlatma

Yakan Aydınlatma’nın modern sarkıt aydınlatma koleksiyonu ile yaşam alanlarınıza aydınlık katın. Çağdaş sanatsal sarkıt lambalardan geleneksel ve modern tasarımlara kadar iç mekanınıza uyacak çok sayıda stil ve boyuta sahip ürünlerden arasından dilediğinizi seçin.

Eviniz için en iyi malzemeyi, işçiliği, stili ve kaliteyi arıyorsanız; koleksiyonumuzdaki modern sarkıt aydınlatma ürünlerimizden, dekorunuz ile uyumlu modellere göz atın.

Bu kategori toplamda 9 ürün içeriyor.

Sarkıt Aydınlatma Nedir?

Sarkıt aydınlatma armatürleri, sarkıt avizeler olarak da isimlendirilmektedir. Daha çok çekicilik ve her alana kattığı sofistike bir tasarım özelliğiyle dikkat çeken sarkıt aydınlatmalar, tavana monte edilebilen ışıklandırma ürünleridir. 

Sarkıt aydınlatma, tavandan sarkan ve bir odayı veya başka bir iç mekanı aydınlatan hem geleneksel hem de modern aydınlatma armatürlerinden oluşan bir tür iç mekan aydınlatmasıdır. Oturma odası, yatak odası, yemek odası veya bir toplantı odası gibi farklı dekoratif özelliklere sahip pek çok alan için cezbedici bir üründür. Perakende mağaza ve restoranlardan klasik, lüks ve ultra lüks konutlara kadar her yerde kullanıma uygun modellerdir. Sarkıt avize modelleri, sağladığı dekoratif özelliği ile temel bir iç tasarım özelliği haline gelmiştir.

Sarkıt lambaların yerleştirildikleri her yerde eterik bir etki yarattığı inkar edilemez. Estetik görünümü ve farklı şekilde tasarlanan yüzlerce model ile iç mekanların aydınlatılmasında önemli bir rol oynamaktadır. Günümüzde sarkıt lambalar, tasarımlarına göre özellikle evler ve restoranlar arasında daha çok tercih edilirken, estetiği ön olanda olduğu her türlü kapalı alan için de iyi bir seçenektir. 

Modern Sarkıt Aydınlatma Ürünleri

Modern sarkıt avize modellerini tercih eden büyük bir kitle mevcut. Hem geleneksel hem de modern ve çağdaş evlerin vazgeçilmez bir ürünü olan sarkıt lambalar, iş yerinizdeki en sevdiğiniz aydınlatma ürünü de olabilir. Amacınız iç mekan görünümünü iyileştirmek ve benzersiz bir tasarıma sahip olmaksa, Yakan Aydınlatma’nın sarkıt aydınlatma modellerini tercih edebilir, satın aldığınız ürünü oldukça kolay şekilde iç mekanınıza monte edebilirsiniz. Uygun fiyatları, özgün tasarımları, farklı boyut ve ölçülere sahip dizaynları ile öne çıkan sarkıt avizeler arasından dilediğinizi seçebilirsiniz.

Tekli Sarkıt Modelleri

Ağırlığına ve tarzına bağlı olarak sarkıt lamba, tek bir ip veya zincirle asılan herhangi bir tavana monte ışık olarak tanımlanabilir. Pek çok iç mekan dekoru ile uyumlu, basit ve zarif bir görünüm sunan tekli sarkıt aydınlatma ürünlerine olan ilgi her geçen gün artmaktadır. Bu ürünler basit tasarımları nedeniyle en ekonomik sarkıt modelleri arasında yer almaktadır. Tekli sarkıt lamba satın alırken göz önünde bulundurulması gereken en önemli husus, mevcut iç mekanınızın ne tür bir tasarıma sahip olduğu ve alanın genişliğidir. Sarkıt lamba üreticilerinin belirttiği aydınlatma kriterlerine bağlı (kaç metrekare alanı aydınlatabildiği) özellikleri inceleyerek, alanınız için doğru ürünü tercih edebilirsiniz. 

Sarkıt Avize Modelleri

Sarkıt avize modelleri yalnızca geçmişte moda değildi, aynı zamanda günümüz iç dekorasyon tasarımında da yüksek bir talep görmektedir. İster kümeler halinde ister tekli olsun, sarkıt modellerinin tavana asılı tasarımı, lamba estetiğinin ve ev trendlerinin harika bir şekilde yansıtılmasına yardımcı oluyor. Farklı malzeme türlerine, farklı renklere, farklı tasarımlara ve farklı ölçülere sahip onlarca model arasından eviniz için en uygun olana karar verebilirsiniz. 

Sarkıt 3’lü Avize Modelleri

Geniş alanlarda ve boyutsal kavram dekorasyonunun ön planda olduğu mekanlarda tercih edilen 3’lü sarkıt avize modelleri, modern evlerde geniş bir kitle tarafından kullanılmaktadır. Sarkıt 3’lü avize modelleri, yan yana sabit bir seviyede tasarlanmış 3 adet lambadan oluşan bir aydınlatma ürünüdür. Bazı tasarımlarda ışıkların aynı seviyede olmadığına ve farklı ölçülerde olmadığına şahit olabiliyoruz. Boncuk tipi tasarımlar, oval hatlar ve düz modeller gibi çeşitli boyutsal farklılıklar yer almaktadır. 

Metal Sarkıt Avize Modelleri

Lambayı çevreleyen çerçevenin metal olduğu eşsiz tasarımlara sahip sarkıtlar, yenilikçi ev dekorasyonu için popüler ürün gruplarından birisidir. Hem daire tipi evlerde hem de dubleks ve tripleks evlerde kullanılan bir seçenektir. Tavan yüksekliğine bağlı olarak istenilen herhangi bir seviyeye ayarlanabilen bu kullanışlı ve estetik aydınlatma ürünleri, içerdiği metal çerçevesi veya malzemesi ile dayanıklılık da sunar. Uzun ömürlü ve dekoratif bir iç mekan aydınlatma ürünü arıyorsanız, değerlendirmek isteyeceğiniz seçeneklerden birisidir. 

Dairesel Sarkıt Lamba Modelleri

Dairesel forma sahip ürünler, iç mekan tasarımında her geçen gün daha çok talep görüyor. Oval hatların modern evlere harika uyumu ve ortamın ambiyansına kattığı samimiyet, belki de talebin en önemli sebebi olabilir. Lambaları çevreleyen dairesel hatlar da bir diğer popüler sarkıt lamba tasarımıdır. Tekli, ikili, üçlü, beşli veya daha çok adet içeren tasarımlara sahip olabilirler. Alanınızın büyüklüğü, kullanmayı düşündüğünüz ampulün sağladığı lümen değeri, vb. pek çok faktöre göre iç mekanınız için ideal olan dairesel sarkıt modelini belirleyebilirsiniz. Enerji verimliliğini artırmak için sarkıt lambaları gereğinden fazla büyük seçmemek ve aydınlatılacak alanı vurgulamak önemlidir. 

Sarkıt Aydınlatma Ürünleri Nereye Konumlandırılmalıdır?

Yaşam alanınızda bulunan her bir oda, farklı bir aydınlatma özelliğine, farklı bir alan vurgusuna ve farklı bir iç dekorasyon tasarımına sahiptir. Bu nedenle, diğer tüm aydınlatma ürünlerinde olduğu gibi sarkıt avizeler ve sarkıt lambalarda da doğru yerleşime önem verilmelidir. Yemek odalarında, salonlarda, yatak odalarında, banyolarda ve diğer iç mekan birimlerinde tercih edebileceğiniz sarkıt lambaların konumlandırılması ile ilgili bazı öneriler:

Yemek Odası Sarkıt Aydınlatma

Yemek odasında kullanabileceğiniz aydınlatma ürünleri, doğrudan yemek masasını vurgulamalıdır. Fakat sarkıtın tavandan ve yemek masasının üzerinden konumlandırılacağı alan, iç mekan ölçülerinize göre belirlenmelidir. İdeal olarak en iyi aydınlatmayı sağlamak için masa yüzeyinden ortalama 60 cm kadar yukarıda yer almalıdır. Bu yükseklik, ışıktan alınacak verimin maksimum seviyeye çıkarılmasına ve yemek masasında bulunanların birbirlerini net bir şekilde görebilmelerini sağlayacaktır. Eğer aydınlatma armatürlerinizin lümen değeri yüksekse, belirtmiş olduğumuz bu mesafe artırılabilir. 

Salon Sarkıt Aydınlatma

Sıfırdan başlamadığınız sürece, salonunuza bir sarkıt lamba yerleştirmek son derece basittir. Çoğu durumda elektrik hattının konumu, salonunuzda sarkıt avizelerin nereye konumlandırılacağı ile ilgili bilgi verir. Eğer mevcut bölgenin alanınız için ideal olmadığını düşünüyorsanız, konumlandırma için kendinize özgü bir strateji belirlemeniz gerekebilir. Salonlarda sarkıt lambalar genellikle dikdörtgen bir tasarıma sahip odaların köşegenlerinin kesiştiği noktaya, iki farklı dikdörtgen birime sahip olduğunda ise her bir birimin köşegenlerinin kesiştiği iki farklı noktaya konumlandırılmalıdır. Alanınızın büyüklüğüne göre tekli, çiftli, üçlü veya daha fazla seri içeren sarkıt avizeler kullanabilirsiniz. Eğer çoklu sarkıt lamba kullanmayı düşünüyorsanız, bu aydınlatma ürünlerinin merkezindeki lamba, odanın köşegenlerinin kesiştiği noktayı vurgulamalıdır.

Koridorlar ve Merdivenler için Sarkıt Aydınlatma

Koridorlar ve merdiven boşlukları söz konusu olduğunda, modern sarkıt lambalar çok kullanışlıdır. Kordon, alanın alt kısımları için azaltılabilir ve tavan yüksekliğinin arttığı alanlar için daha uzun bırakılabilir. Burada ışığın dağılımı dikkate alınır.

Aşağıya bakan ışık, giriş holü veya iniş alanları gibi alt katlar için harikadır, ancak merdivenlerde her taraftan ışık yayan bir ışığa ihtiyacınız olabilir. Bu aydınlatma sisteminde, sıralı olarak tabandan tavana doğru çoklu sarkıt avizeler, merdivenin izdüşümüne paralel olarak konumlandırılabilir.

Yatak Odası Sarkıt Aydınlatma

Yatak odanıza özgün bir stil kazandırmak için yatağınızın üzerine veya odanızın köşesine modern bir sarkıt aydınlatma modeli yerleştirebilirsiniz. Aynı zamanda, salon ya da mutfak gibi geçişli veya yoğun trafikli bir alanda tercih ettiğiniz üründen daha minimal bir ürün tercih edebilirsiniz.

Banyo Sarkıt Aydınlatma

Banyonuz için modern bir sarkıt aydınlatma ürünü kullanmayı düşünüyorsanız, lambanızın alanınızın tam ortasını vurgulaması gerekmez. Duvar aydınlatması yerine aynanın her iki yanında birer adet olacak şekilde dekoratif bir görünümün yanı sıra iyi bir ışıklandırmaya sahip olabilirsiniz. 

Sarkıt Avize Fiyatları

Yeni ev tasarımınız için en iyi sarkıt lambaları, en uygun fiyatlara almak için Yakan Aydınlatma’nın geniş ürün yelpazesi arasından bir seçim yapabilirsiniz. En kaliteli ve modern sarkıt avize modellerini, en iyi fiyatlarla müşterileriyle buluşturan firmamız, iç mekan tasarımında kullanabileceğiniz güvenli ve yüksek kalite standartlarına sahip ürünleri sunmaktadır. Sarkıt avize fiyatları, aydınlatma ürününün tasarımına, kaç adet lamba içerdiğine, malzemesine ve üretim tekniğine göre değişkenlik göstermektedir. Dilediğiniz ürünle ilgili net fiyat teklifi almak için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.