Kamera Direği Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Mekanın güvenliği için kameralar ne kadar önemli ise de bir kamera direği üzerine yerleştirilmediği sürece fonksiyonel olamayacaktır. Projenizde çevre gövdeleri içindeki kameralara dayanan bir sistemi kullanmaya karar verdiyseniz, kamera direğini seçmek için bu önerilere ihtiyacınız olacak.

Kamera Direği Seçmek için En Önemli 3 Özellik

Kamera direklerini bir tripot gibi de düşünebilirsiniz, çünkü bu özel direklerin işlevi kamera görüntülerini en iyi şekilde aktarabilmek için bir sabitleyici olmalarıdır.

1. Su ve Neme Dayanıklılık: Kamera sistemi içeride mi yoksa açık havada mı olacak? Bazen benzer görünseler de, galvanizli veya elektrostatik toz fırın boyalı kamera direkleri su geçirmezdir ve kamerayı dış mekanda kötü hava şartlarından koruyacaktır. Her halükarda paslanmaz çelik gövde olması tercih edilmelidir.

2. Kamera Direği Boyutları: Kamera direği mekanınızda görüntülemek istediğiniz açıyı yakalayacak maksimum yüksekliğe erişmelidir. Bunun için 2 metreden 8-10 metreye kadar veya çok daha uzun kamera direkleri bulabilirsiniz. Öncelikle ne kadar uzun olması gerektiğine karar verilmelidir. Diğer taraftan kamera direğinin çapı ya da genişliği ne sallanacak kadar ince ne de gereksiz büyük olmamalıdır.

3. Kolay Monte Edilebilirlik: Kameraların monte edilebilmesi için travers, kamera montaj kutusu veya uygun bir platform ve bağlantı detayı olması gerekir. Birçok kamera direği üzerine aydınlatma için projektör veya gece görüş sistemleri montajı yapılabilir.

Güvenlik kamera direkleri, düz veya kademeli çelik borulu, çelik flanşlı olarak siparişe özel olarak imal edilir. İsteğe bağlı olarak galvaniz kaplama yapılabilir. 

© 2018 | Yakan Aydınlatma - Dış Mekan Dekoratif Aydınlatma Mamülleri İmalat ve Ticaret | Tüm Hakları Saklıdır.