Endüstriyel aydınlatma direkleri tasarım ve dekor amacı gütmeksizin açık alanlarda kullanılan büyük ebatlardaki ürünlerdir. Çoğunlukla 6 metreden uzun olan ve şehirlerarası yollarda, park ve şehir aydınlatmacılığında, fabrika ve iş yeri gibi mekânlarda kullanılan endüstriyel aydınlatma direkleri şekilleri bakımından ikiye ayrılır.

en-yaygin-endustriyel-aydinlatma-direkleri_1

Konik Direkler
: Endüstriyel aydınlatmanın en çok kullanılan ürünlerinden olan konik direkler geometrik şekillerinden ötürü bu isimle anılırlar. Alttan yukarıya doğru daralarak yükselen konik direkler sac büküm yöntemiyle üretilirler.

Sac kalınlığı çoğu zaman 3 mm olarak imal edilen konik direkleri dış etkenlerden korumak için daldırma galvaniz yöntemi uygulanır. Yüksek voltajda çalışan cıvalı ve sodyumlu ampullerle kullanıldıklarından ve uzun boylarından ötürü geniş açık alanları başarıyla aydınlatırlar.Totem Direkler
:
Dayanıklı yapıları ve uzun boyları ile dış mekan aydınlatmacılığının önemli unsurlarından bir tanesi olan totem aydınlatma direklerinin kullanım alanları çoğu zaman yüksek voltaja sahip hatlardır.

Sizler için hazırladığımız bir önceki Tasarruflu Armatürler yazımıza göz attınız mı?