Balkon Lambaları Modelleri

Balkonları şık bir yaşam alanına dönüştürmek için uygulayabileceğiniz çok fazla dekorasyon alternatifi yok. Fakat aydınlatma noktasında da seçenekleriniz bir o kadar geniş! Artık şık duruşu ve kullanışlı olmasıyla ön plana çıkan çok sayıda farklı balkon lambaları modelleri üretiliyor. Modeller arasında farklı dekorasyon stillerine uygun şekilde dizayn edilen tasarımlar da yer alıyor. 

Balkon Tavan Lambası Modelleri 

Zengin model ve renk seçeneği arasından seçim yapmakta zorlanabilirsiniz. Bu nedenle balkon lambaları modelleri arasından sizin için en uygun tasarımların hangisi olduğu noktasında bazı bilgiler aktaracağız. Öncelikle balkonunuzda ışık kirliliği olmaması için aydınlatılacak alanda yeterli ışığı sağlayan ancak daha fazla aydınlatma sunmayan bir modeli seçmelisiniz. 


Aşırı ışığın gözlerde de rahatsızlık uyandırdığını unutmayın. Aynı zamanda iç mekanlarda kullanılan tavan lambalarının balkonlar için uygun olmadığının da altını çizmek isteriz. Balkon aydınlatma ürünleri her türlü hava koşuluna uygun ve dayanıklı olarak şekilde üretiliyor. Yağmur, rüzgar, nem gibi unsurlardan etkilenmeyecek bir modeli seçmeniz gerekir. Elbette bu ürünün korozyona karşı da dirençli olması lazım ki bu ancak elektrostatik toz boya ile renklendirildiğinde mümkün olabiliyor. 

Balkon Tavan Aydınlatma Modeli Nasıl Seçilir?

Şayet ışığı yansıtma oranı yüksek bir model seçerseniz, daha az oranda enerji kullanacağından da emin olabilirsiniz. Enerji tasarrufu sağlayan ürün modelleri de geniş bir dizayn seçeneği eşliğinde kullanıcılara sunuluyor. Bu arada seçenekleriniz sadece tavan aydınlatma ürünleri ile sınırlı olmadığını a belirtelim. Balkonlar için aplik modelleri de tercih edilebilir. 

Aplikler dar balkonlar için uygun olmayabilir ancak geniş balkonlar ya da teraslara bambaşka bir şıklık kazandırdığı da biliniyor. Klasik ya da modern stilde pek çok aplik ve balkon tavan aydınlatma armatürü, gayet cazip fiyatlar eşliğinde yeni sahiplerini bekliyor. 

© 2019 | Yakan Aydınlatma - Dış Mekan Dekoratif Aydınlatma Mamülleri İmalat ve Ticaret | Tüm Hakları Saklıdır.