Bahçenizde Uygulayabileceğiniz Aydınlatma Fikirleri

Dış mekan aydınlatma stillerine her geçen gün yenileri ekleniyor. Son derece kolay bir şekilde uygulayabileceğiniz bu stiller aynı zamanda yeni bahçe aydınlatma fikirlerine de ilham verebiliyor. Siz de kolaylıkla bahçenizde bu yeni fikirleri deneyebilir ve yepyeni görünümler elde edebilirsiniz. Üstelik bu fikirleri hayata geçirmeniz için tek yapmanız gereken doğru bahçe aydınlatma ürünlerini seçmek olacak.

Evinizin Dış Duvarına Işık Yansıtın!

Bahçe ışıklandırma dendiğinde akla sadece yürüyüş yolunun ya da oturma alanının aydınlatması gelir. Oysa evinizin dış duvarına yansıtacağınız ışıklarla da harika bir atmosfer yaratabilirsiniz. Bunun için kullanmanız gereken sadece küçük spot aydınlatma lambaları olacak. Yansıtma yöntemiyle duvarda istediğiniz herhangi bir şeklin ışıklar vasıtasıyla ortaya çıkması mümkün oluyor.

Bitkilerinizi Ön Plana Çıkarın!

Bitki aydınlatması uzun zamandır uygulanan bahçe aydınlatma stillerinden biridir. Bitkilerin alt bölümüne, zemine ya da karşısına yerleştirilen renkli bahçe aydınlatma lambaları ile istediğiniz herhangi bir ağacın ya da bitkinin ön plana çıkmasını sağlayabilirsiniz. Bahçede adeta bir görsel şölen yaratan bu aydınlatma stili aynı zamanda bu ortamın derinliğini de arttırıyor.

Bahçe Apliklerini Dekoratif Açıdan Kullanın!

Onlarca farklı çeşidi bulunan bahçe aplikleri ile de harikalar yaratılabilir. Tamamen kendi zevkinize göre bir seçim yapabilir ve bahçe duvarlarına yerleştirdiğiniz apliklerle bahçe duvarlarınızı da renklendirebilirsiniz. Minimum enerji kullanımının yeterli olduğu bu stil aynı zamanda bahçenizi çok daha güvenli bir şekilde kullanmanıza da yardımcı olacak.

Çeşme ve Havuzu Aydınlatın!

Bahçenizde bulunan aksesuarların da aydınlatılmasını sağlayabilirsiniz. Havuz, çeşme ya da bir bankın doğru ışıklandırma ile buluşması ortaya bambaşka bir ambiyansın çıkmasını sağlayabiliyor. Projektör, spot lamba gibi ışığı herhangi bir yöne çevirebileceğiniz bahçe aydınlatma ürünlerini seçerek bu stili de kolaylıkla uygulayabilirsiniz. 

Bahçe aydınlatmalarınızı yaparken aynı zamanda dekoratif bir şıklıkta elde etmek istiyorsanız bahçe aydınlatması ve dekorasyon uyumu nasıl sağlanır yazımıza da mutlaka göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

© 2018 | Yakan Aydınlatma - Dış Mekan Dekoratif Aydınlatma Mamülleri İmalat ve Ticaret | Tüm Hakları Saklıdır.