Bahçe için Uygun Oturma Grupları

Bahçenizi bir yaşam alanına dönüştürmek için sadece bahçe aydınlatma çalışması yapmanız elbette yeterli olmuyor. Sevdiğiniz ağaçlar, bitkiler ve çiçeklerle donattığınız, sürekli bakım yaparak canlı ve güzel kalmasını sağladığınız bahçenizin sizi konforlu bir şekilde ağırlayabilmesi için elbette ışıklandırma büyük önem taşıyor. Fakat ışıklandırma kadar oturma alanlarının da önemli olduğunu bilmenizde fayda var.

Bahçe Bankları Nereye Konmalı?

Bahçe ve oturma alanı dendiğinde ilk akla gelen bahçe bankları oluyor. Dış ortamda kullanıma uygun malzemelerden üretilen hatta kaliteli işçilik ile estetik açıdan da son derece güzel görünen bu bankları bahçenizin hangi alanına koymanız gerektiğine karar veremiyor olabilirsiniz. Bu durumda dikkate almanız gereken husus, manzara olacak. Bahçenizin seyretmesini en çok sevdiğiniz bölümünün karşısına yerleştirebilirsiniz.

Şayet mevcutsa havuz karşısına ya da bahçenin en uzak bölümünü dahi görebileceğiniz bir yerine bank koyabilirsiniz. Beraberinde bahçe aydınlatma spor lambaları gibi çeşitli aydınlatma ürünlerinden faydalanarak bu bölümü aydınlatmanız mümkün olabilir. Hem şık hem de kullanışlı bir oturma alanı yaratmış olacaksınız.

Büyük Bahçelerde Bank İçin Uygun Alan

Elbette büyük bahçelere sahip olanları da unutmadık. Bu durumda önerimiz yürüyüş parkurunun sonunda bank yerleştirmeniz olacak. Keyifli bir yürüyüşün ardından dinlenmek istediğinizde bankınızı kullanabilirsiniz. Eğer bir hayli uzun bir bahçe yürüyüş parkuruna sahipseniz bu durumda birkaç tane bank edinerek yürüyüş parkurlarının kenarlarına sıralayabilirsiniz.

Ailece oturabileceğiniz ya da konuklarınız geldiğinde onları ağırlayabileceğiniz oturma alanlarını da unutmayın. Mutlaka masası olan bir bahçe oturma grubuna ihtiyacınız olacak. Bu oturma grupları için de en uygun alan hem eve yakın hem de bahçenizin içerisine hissedebileceğiniz bir bölümdür. Yakınında bir ağaç olması, ağacı ışıklandırarak şık bir görünüm elde etmenizi sağlar. 

Bahçenizde uygulayabileceğiniz aydınlatma fikirleri yazımıza göz atarak bahçelerinizi aydınlatmanın püf noktalarını öğrenebilir ve dekoratif olarak da bahçelerinize büyük bir katkı sağlayabilirsiniz.

© 2018 | Yakan Aydınlatma - Dış Mekan Dekoratif Aydınlatma Mamülleri İmalat ve Ticaret | Tüm Hakları Saklıdır.